wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Okablowanie » RCA - RCA Analogowe » Atlas Hyper Integra RCA
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.  

Producenci
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 
Ankieta

Czy podoba Ci się nasz sklep?

 • Tak, bardzo!
 • Średnio na jeża
 • Jest kiepski

Chmura tagów
Waluta
 • Vincent SV-237mk
 • Transparent - Audiofilska Biżuteria
 • Magnat Transplus 1500
 • McIntosh MC2152
Atlas Hyper Integra RCA
Darmowa dostawa

Atlas Hyper Integra RCA

ATLAS

Dostępność: Dostępny

Koszt wysyłki: od 0,00 zł Dostępne formy wysyłki dla oglądanego produktu:Kurier - 0,00 zł
Odbiór osobisty - 0,00 zł

Stan produktu: Nowy

Gwarancja: 24 miesiące, realizowana przez autoryzowany centralny serwis.

Długość kabla

Cena: 599,00 zł

Produkt chwilowo niedostępny w sprzedaży

dodaj do schowka

 • Opis produktu
 • marka Atlas Cables
 • Recenzje produktu (0)

Atlas Hyper Integra RCA

Interkonekt

"Najnowsza generacja Hyper Integra oferuje wyrafinowany, równomiernie wyważony dźwięk, który pozwoli Ci zanurzyć się w muzyczny performance.

Interkonekt stereo o wysokim poziomie transparentności, idealnie dopasowany do ulepszenia systemów ze średniej półki. Przewód sygnałowy o koaksjalnej budowie składający się z 95 nici miedzi OFC o czystości 99.997% zaprojektowany i zbudowany tak, aby połączyć szerokie pasmo przenoszenia z doskonałą odpornością na interferencje, które mogą podnieść poziom hałasu w kablu słabo ekranowanym oraz skutkować utratą szczegółowości w dole pasma. Hyper Integra wyposażony jest w samoczyszczący wtyk Integra RCA (wystarczy wyjąć wtyk i podłączyć go ponownie, aby oczyścić powierzchnie styku). Niska masa złącza Integra pozwala na zoptymalizowane, spójne połączenie dla zapewnienia ciągłości przepływu sygnału.

Efektem końcowym jest interkonekt naturalnie brzmiący, który osiąga dużą, otwartą scenę dźwiękową oraz doskonałe poziomy rozdzielczości bez poczucia przesadnej szczegółowości, która jest pozornie imponująca, ale może szybko męczyć podczas odsłuchu. Linia Hyper zawiera także zakończenia DIN i XLR, interkonekty cyfrowe oraz kable głośnikowe bi-wire."

Specyfikacja techniczna Hyper Integra RCA:
 • Konstrukcja: Co-ax
 • Materiał: Miedź 6N OCC
 • Dielektryk: PEF
 • Ekran: OFC 94,2%, 252 nici
 • Pojemność: 71,54 pF/m
 • Indukcyjność: 0,542 μH/m
 • Rezystancja: 0,0239 Ω/m
 • VOP: 0,682
 • Średnica zewnętrzna: 9 mm
Atlas Cables to Szkocka marka, zajmująca się produkcją wysokiej jakości okablowania audio. Producent stawia na naturalność i takimi właśnie cechami wyróżnia się jego oferta. Można tu znaleźć kable audio wysokiej jakości a także okablowanie video. W prasie branżowej wielokrotnie rekomendowane i nagradzane.

Kiedy projektujemy kable — czy to audio, wideo czy kable cyfrowe — zaczynamy od rozpatrzenia trzech podstawowych elementów. Są to: materiał przewodnika i jego konstrukcja, materiał izolujący (dielektryk) oraz ogólna konstrukcję kabla — czy ma to być kabel koaksjalny, skręcona para przewodników, etc. 

Najczęściej używany przewodnik to OHNO: pojedynczy, ciągniony kryształ czystej miedzi, bądź srebra. Dzięki zastosowaniu tej techniki uzyskuje się idealnie ciągły, gładki przewodnik o stałym przekroju.

Zależnie od przeznaczenia przewodnika, zastosować można pojedynczy drut,
lub kilka drutów o tym samym przekroju, albo też połączeniu przekrojów. Teoretycznie wybitny kabel, składa się z pary czystych przewodników zawieszonych w powietrzu, w praktyce jednak przewodniki trzeba okryć materiałem izolującym (zazwyczaj z plastiku), który ma nie dopuścić do zwarcia przewodów oraz chronić przed korozją — miedź i srebro są na nią podatne. 

Teraz jednak zamiast wolnego powietrza mamy dwie izolujące „rurki”, tworzące dielektryk. W ten sposób kabel staje się kondensatorem, lub rozproszonym kondensatorem.

Jeśli kabel jest koaksjalnym interkonektem, to wtedy pojemność jest pomiędzy wewnętrznym przewodnikiem, a ekranem (czy oplotem), o ile indukcyjność jest bardzo mała, kabel staje się serią małych niskoprzepustowych sieci, wygaszając wyższe częstotliwości.

Zgodnie z doświadczeniem, im wyższa pojemność, tym więcej zajmuje sygnałowi przebycie długości kabla — tym „wolniejszy” staje się kabel. Co to znaczy? Najbardziej powszechnym terminem jest Prędkość Propagacji (Velocity of Propagation — VOP), czyli prędkość, z jaką sygnał podróżuje wzdłuż przewodnika. VOP  definiuje się w stosunku do rozchodzenia się światła w próżni (C = 299 792 458 m/s). Możemy powiedzieć, że światło pokonuje 3 m w 10 nanosekund, więc jeśli zmierzymy ile czasu zajmuje przebycie impulsowi przez przewód, możemy zdefiniować prędkość, lub VOP jako ułamek czasu, jaki zajmie to światłu, przyjmując czas dla światła w próżni jako 1,00.

Pomiarów tych dokonuje się techniką TDR (Time Domain Reflectometry). 
Technika ta opiera się na fakcie, że jeśli wystrzeli się impuls w dół otwartego (open ended) kabla, impuls zostanie odbity przez otwarty koniec i powróci do początku.

Pomiar tego typu jest trudny do wykonania z odpowiednio dobrą dokładnością, ponieważ puls musi mieć szerokość 6 nS, lub mniejszą. Większy puls maskowałby start odbitego impulsu. Aby zmierzyć tak wąski puls, potrzeba bardzo prędkiego oscyloskopu z szerokością pasma rzędu 1 GHz lub więcej. Tego typu bardzo szybkie oscyloskopy i generatory impulsów, rzadko są elementem laboratoriów audio, a to przecież jest całkowitym minimum.

W pokazanym pomiarze, opóźnienie wynosi 15,4 nS, długość kabla wynosi 2,14, zatem zmierzony kabel posiada VOP = 0,92, co jest bardzo dużym wynikiem dla kabla audio; w istocie ten akurat mierzony kabel, jest jednym z najszybszych pomierzonych kabli.

Tego typu technika pomiarowa uwidacznia inne przydatne informacje. Jeśli na przykład otwarty koniec kabla zostanie obciążony rezystorem, którego wartość równa jest charakterystyce impedancji kabla, wówczas nie powstanie puls zwrotny. Ten pomiar jest najważniejszy w przypadku kabli cyfrowych i wideo, gdzie impedancja ma znaczący wpływ na to jak wiernie sygnał jest transmitowany z jednego urządzenia do drugiego. Obraz poniżej, pokazuje kabel testowany w ten sposób, z markerem X2 w miejscu gdzie, odbity puls powinien się znajdować.

Ekstremalna redukcja pojemności, niezbędna do osiągnięcia wysokiego współczynnika VOP jest bardzo trudnym zadaniem. W przypadku kabli Atlas, udało się to osiągnąć dzięki ekstensywnym badaniom i rozwojowi, które to doprowadziły do stworzenia nowego materiału dielektrycznego Microporous PTFE Foam, o współczynniku ciągłym dielektryczności wynoszącym 1,5. Dla porównania, dotychczasowy izolator o najlepszych wynikach — lite PTFE — miał stałą dielektryczną 2,1, tak więc nowy materiał pozwala na 30% większą prędkość sygnału. Ten radykalnie nowy materiał zastosowano we wszystkich kablach Atlasa serii „HighV”.

Co sprawia, że kable Atlas „HighV” mają przewagę?

W sposób oczywisty bardzo szybkie kable (z wysokim VOP) będą miały szerokie pasmo przepustowości, więc wszystko będzie przez nie przesyłane bezstratnie. I choć nie mamy „potrzeby” przenosić wysokich częstotliwości radiowych, jednak tak szeroki zakres pasma przenoszonego gwarantuje, że częstotliwości akustyczne będą przesyłane bez mierzalnych zaburzeń amplitudy czy fazy, a sygnał audio będzie przekazany perfekcyjnie.

Możemy również spojrzeć na zyski w inny, lecz równie ważny sposób, ponieważ wiemy, jak opisaliśmy na początku tego zestawienia, że teoretycznie idealny kabel, składałby się z dwóch przewodników bez rezystancji, indukcji czy pojemności. Właściwie tylko dwa ostatnie parametry są problematyczne, ponieważ dowolna rezystencja po prostu wyciszy wszelkie sygnały tak samo, podczas gdy wpływ pojemności i indukcyjności, jest zależny od częstotliwości. W konsekwencji naszych badań rodzina kabli „HighV” Atlas posiada bardzo niskie wartości indukcyjności i pojemności, a zatem wysoki współczynnik VOP. Te kable idą w konsekwencji o jeden krok dalej ku idealnym kablom. W rezultacie można usłyszeć wiele słyszalnych pozytywów, wyraźnych zwłaszcza w linii Mavros i Asimi.

Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię produktu, gdyż każdy może być recenzentem, Ty również!

Pozostałe produkty z kategorii
Atlas Asimi RCA

Atlas Asimi RCA

11 999,00 zł


altBudujesz system muzyczny?

Szukasz doskonałych kolumn..., wzmacniacza..., odtwarzacza...?
 

Kupuj z głową! Najniższa cena to nie wszystko!

alt

Służymy wiedzą i doświadczeniem, popartym latami praktyk.

U nas otrzymasz fachową ekspertyzę, bez "nabijania w butelkę".
 
alt
Cenimy twój czas i pieniądze.
 
Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

 
alt
© K2 Audio 2021 | WARSZAWA - KATOWICE - KRAKÓW | znaki towarowe należą do ich właścicieli
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl