Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.
Dostępność: Na zamówienie
Koszt wysyłki: od 0,00 zł Dostępne formy wysyłki dla oglądanego produktu:Kurier - 0,00 zł
Odbiór osobisty - 0,00 zł
Transport indywidualny K2audio - 0,00 zł
Stan produktu: Nowy
Gwarancja: 24 miesiące, realizowana przez autoryzowany centralny serwis.
Cena produktu zmienia się w zależności od zakupionej ilości produktów - zobacz szczegóły.
Kabel głośnikowy
Celes Excellence zawdzięcza swoja budowę już docenionemu przez naszych klientów kablowi Dolomit Reference z serii Red. W kablu głośnikowym z nowej serii Excellence wykorzystaliśmy miedź o większej czystości, OCC, N6. Osiem żył przewodzących. Każda składa się z 80-ciu mikro przewodników. Celes Excellence jest ekranowany plecionką z drutu miedzianego. Zakończenia przewodu do wyboru: widełki i banany. Wtyki zostały posrebrzone w podwójnym procesie galwanizacji w wyniku którego powłoka srebrna jest trzykrotnie grubsza niż w standardowym posrebrzaniu i wynosi 5-7 mikronów dla standardu 1-2 mikrona przy np. pozłacaniu.
Celes Excellence jest solidnej postury wiec nie polecamy do lekkich kolumn podstawkowych. Jego masa własna mogłaby zsunąć kolumny z podstawy. Kabel doskonale sprawdza się we wszystkich typach połączeń, od single-wire do zaawansowanych połączeń: tri-wire i bi-amp.
Cechą soniczną Celes Excellence jest absolutny brak zniekształceń który mógłby wynikać ze złego ekranowania czy zastosowania materiałów przewodzących o słabych parametrach. Doskonałą dynamikę i harmonie przesyłanego sygnału osiągnęliśmy przez zastosowanie doskonalej miedzi jako przewodnika i srebrnym zakończeniom przewodu. Nie baz znaczenia jest mnogość przewodnika, jego splot, dielektryki i ekranowanie. Zastosowane materiały są najwyższej jakości.
Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z występowania różnego rodzaju zakłóceń elektromagnetycznych. Występujące w przyrodzie naturalne zakłócenia elektromagnetyczne mają swoje źródła w wyładowaniach elektrycznych, burzach piaskowych i pyłowych, w opadach oraz w promieniowaniu kosmicznym o źródłach wewnątrz lub na zewnątrz naszego układu słonecznego. Zakłócenia przemysłowe pochodzą najczęściej z takich źródeł jak linie energetyczne, systemy zapłonowe, maszyny wirujące, odbiorniki radiowe i telewizyjne, wzmacniacze mocy, oświetlenie jarzeniowe, urządzenia komputerowe i wszelkiego typu nadajniki. Zakłócenia mogą być wypromieniowywane bezpośrednio z tych urządzeń w postaci fali elektromagnetycznej lub przedostawać się do przewodów sieci zasilającej.
PFSS to system filtrowania w którym wykorzystuje się rdzenie toroidalne ze sproszkowanego żelaza stosowane w dławikach DTP i DTSP. Rdzenie proszkowe należą do grupy materiałów magnetycznych tłumiących . Wśród tej grupy należy wyróżnić rdzenie wykonane ze sproszkowanego żelaza (Iron Powder) oraz rdzenie produkowane na bazie stopów (Alloy Powder). Niewątpliwą zaletą tych rdzeni jest wysoka wartość indukcji nasycenia 1-1,5T co powoduje, że prądy płynące przez uzwojenia mogą mieć znacznie większe wartości niż ma to miejsce w przypadku materiałów ferrytowych. Materiał z którego wykonane są rdzenie, posiada wysoką przenikalność początkową. Przy ich pomocy można stworzyć dławik przeciwzakłóceniowy magazynujący energię impulsową. Są to dławiki z tak zwaną rozproszoną szczeliną powietrzną. Dzięki zastosowanym materiałom i odpowiedniemu usytuowaniu rdzenia można modelować niektóre parametry przewodu, np. indukcyjność. W technikach audio daje nam to ogromne możliwości sterowania parametrami przewodu.
"To było bardzo interesujące doświadczenie (każdy test jest swego rodzaju eksperymentem). Kable Audiomica Laboratory okazały się znacznie ciekawsze niż by to sugerowała ich cena. Nie są dla wszystkich i mają swoje wady. Powiedzmy o nich krótko, pozwalając zadecydować każdemu indywidualnie: zamknięta wyższa góra, brak naprawdę niskiego basu, lekkie spowolnienie dynamiki. Na szali korzyści postawimy pełnię, spójność, fantastyczne rysowanie brył instrumentów, duże źródła pozorne i ładny średni i wyższy bas.
Ten ostatni sprawdza się z każdą płyta - i ze wspomnianym Porishead, i z kontrabasem z ostatniej płyty McCartneya, i w jazzie Clifforda Browna i Maxa Roacha z płyty Brown and Roach. Nie jest najgłębszy na świecie, ani najszybszy, ale jest świetnie spójny z tym, co powyżej. I tylko z jedną płytą instrumenty miały mniejszy rysunek - chodzi o Intermodulation Billa Evansa i Jima Halla. Ale to specyfika tego konkretnego nagrania, z ograniczonym pasmem od dołu i od góry. Tutaj wielkość instrumentów budowana jest chyba także przez wyższe harmoniczne basu, także w wysokich rejestrach - a te są z tymi kablami wycofane.
Bo charakter tych kabli jest dość jednoznaczny. Nie wszystkim podejdzie i nie każdemu spasuje. Jeśli jednak macie dość bałaganu, jeśli szukacie wewnętrznego sensu w słuchanej przez was muzyce, jeśli wasz system wymaga "resocjalizacji" - kable Audiomica Laboratory z serii Excellence są właśnie dla WAS! I pomyślcie nad nimi głęboko, nawet jeśli będą kosztowały tyle samo, co wasza elektronika." - Test magazynu High Fidelity
Specyfikacja techniczna Celes Excellence:
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię produktu, gdyż każdy może być recenzentem, Ty również!