wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Słuchawki » Chord & Major 5’14 World Music
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.  

Producenci
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 
Ankieta

Czy podoba Ci się nasz sklep?

 • Tak, bardzo!
 • Średnio na jeża
 • Jest kiepski

Chmura tagów
Waluta
 • Vincent SV-237mk
 • Transparent - Audiofilska Biżuteria
 • Magnat Transplus 1500
 • McIntosh MC2152
Chord & Major 5’14 World MusicChord & Major 5’14 World MusicChord & Major 5’14 World Music
Chord & Major 5’14 World MusicChord & Major 5’14 World MusicChord & Major 5’14 World Music
Darmowa dostawa

Chord & Major 5’14 World Music

CHORD & MAJOR

Dostępność: Dostępny

Koszt wysyłki: od 0,00 zł Dostępne formy wysyłki dla oglądanego produktu:Kurier - 0,00 zł
Odbiór osobisty - 0,00 zł
Transport indywidualny K2audio - 0,00 zł

Stan produktu: Nowy

Gwarancja: 24 miesiące, realizowana przez autoryzowany centralny serwis.

Cena: 999,00 zł

Produkt chwilowo niedostępny w sprzedaży

dodaj do schowka

 • Opis produktu
 • o Słuchawkach
 • Recenzje produktu (0)

Chord & Major 5’14

Słuchawki dokanałowe dostrojone do gatunku muzycznego World Music


CHORD & MAJOR MAJOR 5’14 to wysokiej klasy słuchawki dokanałowe, które cechuje dopasowanie charakterystyki tonalnej do gatunku muzycznego Muzyka Świata.
Chord & Major -  to specjalista w projektowaniu i produkcji wysokiej jakości słuchawek, które dostrajane są do odpowiednich stylów muzycznych.
Studiując historię, elementy, cechy i charakter każdego gatunku, przygotowane zostały odpowiednie brzmienia słuchawek oraz zoptymalizowane pod kątem wybranych rodzajów muzyki. Są to właśnie słuchawki tonalne.

Muzyka Świata 5'14 (World Music)
Rozszerzają scenę dźwiękową, ożywiają atmosferę i wydobywają istotę i detale środowiska doświadczanego na żywo. Jest to powrót do świata muzyki. Przestrzenna wrażliwość, powietrze, oraz najdrobniejsze ruchy muzyków. Wysoka rozdzielczość przeniesie Państwa do tętniących życiem ulic i miejsc, gdzie ulubiona muzyka ze świata jest tworzona.

Brzmienie 5'14 World Music
Ze względu na dość pojemny termin „muzyka świata” producent postawił tym razem na bezpieczną muzykalność z urzekającym nasyceniem średnicy. Nie zapomniano jednak ani o rozdzielczości, ani  o prawidłowym kreowaniu przestrzeni, gdyż nawet tak zakręcone od strony rytmicznej pozycje jak „21 Spices” Triloka Gurtu i Simona Phillipsa, czy „Asian Roots” Take Dake with Neptune nie pozostawiały złudzeń co do możliwości wetkniętych w uszy słuchawek.
Nader zgrabnie poradzono sobie z osiągnieciem równowagi pomiędzy otwartością i nasyceniem, gdyż ani razu nie udało mi się przyłapać 5-ek bądź to na próbie zbędnego podkreślania sybilantów, bądź maskowania nieraz potrafiących zakłuć partii blaszanych przeszkadzajek, czy dęciaków.
Generalnie ich charakter zbliżony jest pod względem równowagi tonalnej reprezentowanej przez jazzowe 7-ki, lecz z nieco lżejszą podstawą basową. Tutaj postawiono silniejszy akcent na niuans, wgląd w strukturę nagrania, co automatycznie owocuje dodatkową porcją informacji. Jeśli zatem do tej pory byliście przekonani, że Kodo to tylko jednostajne dudnienie najwyższy czas zaprzyjaźnić się z 5-kami i swoją przygodę z japońskimi bębnami rozpocząć od nowa.
Na zachętę polecę album „Irodori” a potem powinno już pójść z górki. Gwarantuję, że tego typu repertuar potrafi sprawdzić się lepiej niż poczwórne espresso.

alt

Chord & Major 5’14 charakteryzują się:
 • Poszerzoną sceną dźwiękową
 • Ożywiona atmosferą
 • Wydobywają istotę i detale środowiska muzyki na żywo

Trzy wyróżniające cechy słuchawek Chord & Major 5’14:
 • Słuchawki tonalne: Wybór słuchawek, które najlepiej pasuje do Twojej ulubionej muzyki jest proste i przyjemne.
 • Naturalne drewno i metal: Sztywna, twarda obudowa metalowa zapewnia wyraźny, teksturowany dźwięk. Nasze słuchawki są tworzone przy użyciu drewna, aby wydobyć ciepłe barwy i niuanse Twojej ulubionej muzyki. Naturalne drewno redukuje niechciane izolacje.
 • Mechanizm anti-drag: Unikalny mechanizm anti-drag Chord & Major nie tylko zwiększa trwałość naszych słuchawek, ale również zmniejsza szumy mikrofoniczne.

Specyfikacja techniczna Chord & Major 5’14:
 • Impedancja: 20Ω
 • Czułość: 100 dB
 • Pasmo przenoszenia: 20Hz-20000Hz
 • Podłączenie: jack 3,5 mm (pozłacany)
 • Długość kabla: 1,2 m

altSłuchawki to alternatywa dla zestawów głośnikowych, za sprawą mobilności zyskały dużo większą popularność od sprzętu stacjonarnego. Dźwięk tworzony jest przez przetwornik elektroakustyczny, dynamiczny lub znacznie lepszy magnetostatyczny, który ma za zadanie przekształcenie sygnału elektrycznego w słyszalną falę dźwiękową. Dobre słuchawki to takie które grają neutralnie czyli jak najbardziej wiernie.

Słuchawki audiofilskie to jednak najwyższej klasy produkty, przeznaczone do odsłuchu muzyki na poziomie studyjnym, a nawet wyższym lub po prostu przyjemnym bez zniekształceń.
Największą zaletą słuchawek audiofilskich jest ich niezwykle korzystny stosunek jakości do ceny. Uzyskanie podobnej klasy dźwięku z systemu stereo wymaga kilku, a nawet kilkunastokrotnie większych nakładów. 
Ich wadą jest wymóg stosowania dedykowanego wzmacniacza (którego cena nie musi być wysoka), o dopasowanej prądowo charakterystyce. Wynika to z dużego zapotrzebowania na moc, bez której słuchawki audiofilskie pracują na ułamek swoich możliwości.


Czym tak naprawdę są słuchawki?

To nic innego jak przetwornik elektroakustyczny, mający za zadanie przekształcenie sygnału elektrycznego w słyszalną falę dźwiękową, podobnie jak czyni to głośnik. Od głośnika jednak odróżnia słuchawkę sposób, w jaki jest wykorzystywana: słuchawka służy do indywidualnego odbioru dźwięku, najczęściej umieszcza się ją w bezpośredniej bliskości ludzkiego ucha, a nawet wewnątrz ucha.

Ze względu na użyty przetwornik elektroakustyczny słuchawki dzieli się na:

 • ƒƒelektromagnetyczne (czasem w skrócie nazywane "magnetycznymi"), z membraną z materiału
 • ferromagnetycznego (najczęściej ze stali), której ruch wzbudzany jest przez zmiany pola magnetycznego w nieruchomej cewce znajdującej się w bezpośredniej bliskości membrany;
 • ƒƒelektrodynamiczne (albo krótko "dynamiczne"), z membraną papierową lub z tworzywa sztucznego, której ruch wzbudzany jest przez przyklejoną do niej małą cewkę, umieszczoną w silnym stałym polu magnetycznym, poruszającą się wskutek przepływającego przez nią prądu zmiennego;
 • ƒƒelektrodynamiczne z kotwicą zrównoważoną (ang. Balanced Armature), z rdzeniem z miękkiej stali połączonym sztywno z membraną, znajdującym się pomiędzy nieruchomymi magnesami stałymi i nawiniętą wokół cewką;
 • ƒƒelektrostatyczne, z membraną wzbudzaną przez zmiany pola elektrycznego;
 • ƒpiezoelektryczne ("krystaliczne"), z membraną pobudzaną wskutek zjawiska piezoelektrycznego.


alt

Jako datę powstania słuchawek niewątpliwie uważa się datę powstania radia i telefonu. Pierwszą słuchawką była słuchawka telefoniczna, która powstała na początku XX w. Wraz z rozwojem radia słuchawki zaczęto stosować również w studiach nagraniowych.


Jeśli używamy słuchawek w różnych miejscach i sytuacjach, możemy nabyć jeden z wielu modeli uniwersalnych, który sprawdzi się zarówno w sporcie, na ulicy, jak i przy słuchaniu muzyki w naszym systemie hi-fi.

Kolejny ważny podział słuchawek to podział ze względu na konstrukcję słuchawki. Rozróżniamy:

 • ƒƒsłuchawki nauszne (zamknięte, półotwarte lub otwarte), w których małżowina uszna przykryta jest słuchawką w niewielkiej komorze;
 • ƒƒsłuchawki wokółuszne (zamknięte, półotwarte lub otwarte), w których cała małżowina uszna zakryta jest wraz ze słuchawką w niewielkiej komorze;
 • ƒƒsłuchawki otwarte, których używa się poprzez zbliżenie ucha do membrany słuchawki tak, że małżowina ucha pozostaje odsłonięta;
 • ƒƒsłuchawki półotwarte, o konstrukcji częściowo osłaniającej ucho;
 • ƒƒsłuchawki douszne, które wsuwa się (częściowo) do wnętrza kanału słuchowego;
 • ƒƒsłuchawki dokanałowe, które do poprawnego odsłuchu wymagają uszczelnienia kanału słuchowego.


Ze względu na sposób przesyłu dźwięku słuchawki możemy również podzielić na:

 • ƒƒsłuchawki przewodowe - są ograniczone kablem, jednak wciąż zapewniają lepszą jakość dźwięku w stosunku do słuchawek bezprzewodowych z tego samego przedziału cenowego;
 • ƒƒsłuchawki bezprzewodowe - to przede wszystkim wolność przestrzeni (nie ogranicza nas plączący się pod nogami kabel). Słuchawki bezprzewodowe są coraz lepsze technologicznie i bez problemu mogą niekiedy konkurować ze swoimi przewodowymi odpowiednikami.


alt
 


Nieco historii

W 1919 r. firma Brandes jako pierwsza zaczęła produkcję słuchawek na skalę masową. Słuchawki zostały wyprodukowane w Kanadzie a ich oporność wynosiła 2000 Ohm.
W Polsce produkcję słuchawek datuje się na początek lat 70-tych XX w., były to słuchawki firmy Unitra Tonsil. Owa wersja przeznaczona była na eksport a same słuchawki całkiem dobrze się sprzedawały w ówczesnych czasach. Podobnie jak słuchawki konstrukcji otwartej. Pierwsze słuchawki z przetwornikami elektrostatycznymi zostały wprowadzone na rynek przez Sennheisera w 1977 r. – był to model Unipolar 2000. Na przełomie lat budowa słuchawek ewoluowała. Znacząco zmieniła się ich budowa czy wygląd, powstały nowe rodzaje słuchawek: bezprzewodowe, przenośne. Przez dziesiątki lat technologia słuchawek ulegała modernizacji, tak by osiągnąć dzisiejszy wygląd.

Na rozwój akustyki szczególny wpływ mieli fizycy Heinrich Rudolf Hertz oraz Georg Simon Ohm. Hertz jako pierwszy wytworzył fale elektromagnetyczne, posługując się skonstruowanym przez siebie oscylatorem elektrycznym. Stwierdził tożsamość fizyczną fal elektromagnetycznych i fal świetlnych oraz ich jednakową prędkość rozchodzenia się. Hertz stworzył podstawy rozwoju radiokomunikacji.
Ohm natomiast w 1843 r. stwierdził, iż najprostsze wrażenie słuchowe jest wywołane drganiami harmonicznymi, przy czym ucho jest zdolne rozkładać dźwięki na składowe sinusoidalne.

 

 

Słuchawki w domu i w „plenerze”

Wybierając słuchawki, musimy przede wszystkim określić ich przeznaczenie. Niewątpliwie każdy wymaga od słuchawek spełnienia ich zasadniczego zadania, jakim jest dostarczenie słuchaczowi muzycznych emocji, ale czy to wszystko? Niekoniecznie. Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego będziemy używali słuchawek. Czy będą to słuchawki do słuchania muzyki na ulicy, w metrze, na rowerze czy na nartach? Czy może będziemy je wykorzystywać w zaciszu domowego ogniska?
Producenci prześcigają się w nowych rozwiązaniach. Licytują się między sobą, które słuchawki więcej zniosą, które mają lepszy design czy które skuteczniej izolują od hałasów. Na rynku możemy również nabyć słuchawki uniwersalne, które sprawdzą się zarówno w sporcie, na ulicy, jak i przy słuchaniu muzyki w naszym systemie hi-fi.

Dzięki uniwersalnym słuchawkom wybór nie ogranicza się już do alternatywy" tradycyjne domowe hifi albo bieganie z iPodem", bowiem z małych urządzeń przenośnych korzystamy także w domu. Słuchawki podłączamy również do różnych mikrosystemów, odtwarzaczy plików itp. Pewnie każdy, kto choć trochę interesował się tematem słuchawek, natrafił na ich testy, czy to w prasie branżowej czy na forach internetowych. Z każdego testu możemy wyciągnąć jeden wniosek, iż możliwości słuchawek dużych są o wiele większe niż słuchawek dousznych. Wkładanie do uszu lekkich grających pastylek wymyślono z powodu warunków dyktowanych przez mobilność, natomiast gdy siedzimy w fotelu, możemy trzymać na głowie coś większego i nieco cięższego, co w zamian dostarcza nam lepszy dźwięk. Współcześni producenci słuchawek gwarantują ich wysoką jakość. Nie zmienia to jednak faktu, iż każdy model brzmi i leży zupełnie inaczej, a doświadczenie jakiegokolwiek producenta nie jest ważniejsze od tego, czego sami doświadczamy, zakładając słuchawki na uszy.
 

Jak zwiększyć moc słuchawek?

Wielu użytkowników słuchawek boryka się z pytaniem, jak poprawić moc słuchawek. Nic prostszego. Wystarczy je podłączyć do wzmacniacza słuchawkowego. Owy wzmacniacz to nic innego jak urządzenie wzmacniające sygnał audio na wyjściu. Dzięki niemu możliwe jest dostateczne napędzenie słuchawek, tj. dostarczeniu im mocy niezbędnej do pełnego wykorzystania potencjału, jaki tkwi w ich przetwornikach, jak również wpłynięcie na finalny kształt ich brzmienia.


alt


Na rynku dostępne są przede wszystkim:

 • ƒƒwzmacniacze tranzystorowe,
 • ƒƒwzmacniacze lampowe,
 • ƒƒwzmacniacze hybrydowe (połączenie obu powyższych).

Istnieje też unikatowy typ wzmacniacza, jakim jest energizer, łączący cechy wzmacniacza słuchawkowego i zasilacza, jednakże jest to konstrukcja spotykana tylko i wyłącznie przy słuchawkach elektrostatycznych.

Dobierając wzmacniacz do słuchawek,musimy pamiętać, że funkcjonuje on nie tylko jako dodatkowe zasilanie na wyjściu, ale ma także swoje właściwości brzmieniowe o cechach unikatowych i nie pasujących do wszystkich słuchawek, jakie są na rynku (bardziej do pewnej określonej grupy, innej dla każdego modelu). Dlatego też nie jest możliwe wskazanie „na sucho” perfekcyjnego wyboru i tak cenne są – zamieszczane na internetowych forach dziedzinowych audio wskazówki osób posiadających różnorodne wzmacniacze słuchawkowe, potrafiących je ze sobą rzetelnie porównać. Nie jest też możliwe jednoznaczne stwierdzenie, które słuchawki czerpią korzyści ze wzmacniacza, ponieważ jest to uzależnione od wielu cech, w tym ukrytych. To jednak nadaje tego rodzaju wyborom pewnego smaku, uroku niepewności i odkrywania unikatowości połączeń. I chyba właśnie to jest w wielu przypadkach motorem napędowym przy testach zgrywania się sprzętu ze sobą.

 

Ile kosztuje wymarzony system high-end? Trzysta, pięćset tysięcy, a może milion?

Jedno jest pewne, znacznie więcej niż kwota, jaką możemy przeznaczyć na ten cel. Chyba że zmienimy nastawienie i zamiast na wielkie kolumny i wzmacniacze spojrzymy w stronę słuchawek. Banał? Nie tym razem.

Niejednokrotnie słuchawki kosztują ułamek wspomnianych kwot a brzmią na miarę naszych marzeń. Dla wielu słuchawki stanowią namiastkę high-endu, urzeczywistnienie audiofilskich fantazji. Wybierając słuchawki, pamiętajmy o indywidualnym ich doborze dopasowanym do potrzeb. Nikt nie powiedział, że słuchawki, które są dobre dla naszego znajomego, są dobre również dla nas.
 

alt

Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię produktu, gdyż każdy może być recenzentem, Ty również!

Pozostałe produkty z kategorii
Grado GS2000e

Grado GS2000e

6 800,00 zł
Focal Listen

Focal Listen

1 099,00 zł
Grado PS1000e

Grado PS1000e

7 990,00 zł
Grado PS500e

Grado PS500e

3 080,00 zł
Grado SR60e

Grado SR60e

430,00 zł


altBudujesz system muzyczny?

Szukasz doskonałych kolumn..., wzmacniacza..., odtwarzacza...?
 

Kupuj z głową! Najniższa cena to nie wszystko!

alt

Służymy wiedzą i doświadczeniem, popartym latami praktyk.

U nas otrzymasz fachową ekspertyzę, bez "nabijania w butelkę".
 
alt
Cenimy twój czas i pieniądze.
 
Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

 
alt
© K2 Audio 2021 | WARSZAWA - KATOWICE - KRAKÓW | znaki towarowe należą do ich właścicieli
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl