wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Słuchawki » Chord & Major 7’13 Jazz
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.  

Producenci
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 
Ankieta

Czy podoba Ci się nasz sklep?

 • Tak, bardzo!
 • Średnio na jeża
 • Jest kiepski

Chmura tagów
Waluta
 • Vincent SV-237mk
 • Transparent - Audiofilska Biżuteria
 • Magnat Transplus 1500
 • McIntosh MC2152
Chord & Major 7’13 JazzChord & Major 7’13 JazzChord & Major 7’13 Jazz
Chord & Major 7’13 JazzChord & Major 7’13 JazzChord & Major 7’13 Jazz
Darmowa dostawa

Chord & Major 7’13 Jazz

CHORD & MAJOR
Średnia ocena (5/5):
Średnia ocena 5/5
(głosów 1)

Dostępność: Dostępny

Koszt wysyłki: od 0,00 zł Dostępne formy wysyłki dla oglądanego produktu:Kurier - 0,00 zł
Odbiór osobisty - 0,00 zł
Transport indywidualny K2audio - 0,00 zł

Stan produktu: Nowy

Gwarancja: 24 miesiące, realizowana przez autoryzowany centralny serwis.

Cena: 829,00 zł

Produkt chwilowo niedostępny w sprzedaży

dodaj do schowka

 • Opis produktu
 • o Słuchawkach
 • Recenzje produktu (1)

Chord & Major 7’13

Słuchawki dokanałowe dostrojone do gatunku muzycznego Jazz


CHORD & MAJOR 7’13 to wysokiej klasy słuchawki dokanałowe, które cechuje dopasowanie charakterystyki tonalnej do gatunku muzycznego Jazz.
Chord & Major -  to specjalista w projektowaniu i produkcji wysokiej jakości słuchawek, które dostrajane są do odpowiednich stylów muzycznych.
Studiując historię, elementy, cechy i charakter każdego gatunku, przygotowane zostały odpowiednie brzmienia słuchawek oraz zoptymalizowane pod kątem wybranych rodzajów muzyki. Są to właśnie słuchawki tonalne.

7’13 Jazz
Płynny saksofon, namiętny wokal, rezonansowe drgania perkusji i basu: wszystko rozkosznie renderowane przez Major 7'13. Głębokie basowe tony i aksamitny wokal to definicja intymności przestrzeni klubu jazzowego.

Brzmienie 7’13 Jazz
Zgodnie z logiką oraz uszeregowaniem w firmowym portfolio 7-ki łączą w sobie przestrzenność i otwartość 6-ek z gęstością idącą w parze z dociążeniem 8-ek. Dzięki temu nawet wirtuozerskie partie fortepianowe Chihiro Yamanaki zarejestrowane na albumie „Abyss” nie tracą nic ze swojej szaleńczości a akompaniujący jej muzycy też mają okazję do zaprezentowania się od jak najlepszej strony.
Całe szczęście 7-kom udaje się nie tylko zachować równowagę tonalną, co nawet kontrolować czasem zbyt euforyczne, bądź też zbyt przebasowione realizacje. Powiem więcej – do przesłuchanego w ramach testów „Another Country” Cassandry Wilson wracałem wielokrotnie, gdyż pomimo przyjemnie masujących niskich tonów niezwykle atrakcyjnie prezentowała się również góra pasma z wszelakiej maści przeszkadzajkami, czy swobodnie wybrzmiewającymi partiami gitarowymi.
Aby jednak w pełni docenić finezję tego modelu polecam sięgać po coś z pogranicza jazzu i klasyki, czyli „'Round M: Monteverdi Meets Jazz” Roberty Mameli i wsłuchać się w czystość partii wokalnych, oraz oszczędna, lecz jakże istotną warstwę muzyczną. Niby to obok Rocków najtańsze w zestawieniu słuchawki a uczciwie trzeba przyznać, że stanowią bardzo uniwersalną propozycję.

alt

Chord & Major 7’13 charakteryzują się:
 • swobodną atmosferą
 • pełnymi niskimi tonami
 • aksamitnym wokalem


Trzy wyróżniające cechy słuchawek Chord & Major 7’13:
 • Słuchawki tonalne: Wybór słuchawek, które najlepiej pasuje do Twojej ulubionej muzyki jest proste i przyjemne.
 • Naturalne drewno i metal: Sztywna, twarda obudowa metalowa zapewnia wyraźny, teksturowany dźwięk. Nasze słuchawki są tworzone przy użyciu drewna, aby wydobyć ciepłe barwy i niuanse Twojej ulubionej muzyki. Naturalne drewno redukuje niechciane izolacje.
 • Mechanizm anti-drag: Unikalny mechanizm anti-drag Chord & Major nie tylko zwiększa trwałość naszych słuchawek, ale również zmniejsza szumy mikrofoniczne.

Specyfikacja techniczna Chord & Major 7’13:
 • Impedancja: 16Ω
 • Czułość: 94 dB
 • Pasmo przenoszenia: 20Hz-20000Hz
 • Podłączenie: jack 3,5 mm (pozłacany)
 • Długość kabla: 1,2 m

altSłuchawki to alternatywa dla zestawów głośnikowych, za sprawą mobilności zyskały dużo większą popularność od sprzętu stacjonarnego. Dźwięk tworzony jest przez przetwornik elektroakustyczny, dynamiczny lub znacznie lepszy magnetostatyczny, który ma za zadanie przekształcenie sygnału elektrycznego w słyszalną falę dźwiękową. Dobre słuchawki to takie które grają neutralnie czyli jak najbardziej wiernie.

Słuchawki audiofilskie to jednak najwyższej klasy produkty, przeznaczone do odsłuchu muzyki na poziomie studyjnym, a nawet wyższym lub po prostu przyjemnym bez zniekształceń.
Największą zaletą słuchawek audiofilskich jest ich niezwykle korzystny stosunek jakości do ceny. Uzyskanie podobnej klasy dźwięku z systemu stereo wymaga kilku, a nawet kilkunastokrotnie większych nakładów. 
Ich wadą jest wymóg stosowania dedykowanego wzmacniacza (którego cena nie musi być wysoka), o dopasowanej prądowo charakterystyce. Wynika to z dużego zapotrzebowania na moc, bez której słuchawki audiofilskie pracują na ułamek swoich możliwości.


Czym tak naprawdę są słuchawki?

To nic innego jak przetwornik elektroakustyczny, mający za zadanie przekształcenie sygnału elektrycznego w słyszalną falę dźwiękową, podobnie jak czyni to głośnik. Od głośnika jednak odróżnia słuchawkę sposób, w jaki jest wykorzystywana: słuchawka służy do indywidualnego odbioru dźwięku, najczęściej umieszcza się ją w bezpośredniej bliskości ludzkiego ucha, a nawet wewnątrz ucha.

Ze względu na użyty przetwornik elektroakustyczny słuchawki dzieli się na:

 • ƒƒelektromagnetyczne (czasem w skrócie nazywane "magnetycznymi"), z membraną z materiału
 • ferromagnetycznego (najczęściej ze stali), której ruch wzbudzany jest przez zmiany pola magnetycznego w nieruchomej cewce znajdującej się w bezpośredniej bliskości membrany;
 • ƒƒelektrodynamiczne (albo krótko "dynamiczne"), z membraną papierową lub z tworzywa sztucznego, której ruch wzbudzany jest przez przyklejoną do niej małą cewkę, umieszczoną w silnym stałym polu magnetycznym, poruszającą się wskutek przepływającego przez nią prądu zmiennego;
 • ƒƒelektrodynamiczne z kotwicą zrównoważoną (ang. Balanced Armature), z rdzeniem z miękkiej stali połączonym sztywno z membraną, znajdującym się pomiędzy nieruchomymi magnesami stałymi i nawiniętą wokół cewką;
 • ƒƒelektrostatyczne, z membraną wzbudzaną przez zmiany pola elektrycznego;
 • ƒpiezoelektryczne ("krystaliczne"), z membraną pobudzaną wskutek zjawiska piezoelektrycznego.


alt

Jako datę powstania słuchawek niewątpliwie uważa się datę powstania radia i telefonu. Pierwszą słuchawką była słuchawka telefoniczna, która powstała na początku XX w. Wraz z rozwojem radia słuchawki zaczęto stosować również w studiach nagraniowych.


Jeśli używamy słuchawek w różnych miejscach i sytuacjach, możemy nabyć jeden z wielu modeli uniwersalnych, który sprawdzi się zarówno w sporcie, na ulicy, jak i przy słuchaniu muzyki w naszym systemie hi-fi.

Kolejny ważny podział słuchawek to podział ze względu na konstrukcję słuchawki. Rozróżniamy:

 • ƒƒsłuchawki nauszne (zamknięte, półotwarte lub otwarte), w których małżowina uszna przykryta jest słuchawką w niewielkiej komorze;
 • ƒƒsłuchawki wokółuszne (zamknięte, półotwarte lub otwarte), w których cała małżowina uszna zakryta jest wraz ze słuchawką w niewielkiej komorze;
 • ƒƒsłuchawki otwarte, których używa się poprzez zbliżenie ucha do membrany słuchawki tak, że małżowina ucha pozostaje odsłonięta;
 • ƒƒsłuchawki półotwarte, o konstrukcji częściowo osłaniającej ucho;
 • ƒƒsłuchawki douszne, które wsuwa się (częściowo) do wnętrza kanału słuchowego;
 • ƒƒsłuchawki dokanałowe, które do poprawnego odsłuchu wymagają uszczelnienia kanału słuchowego.


Ze względu na sposób przesyłu dźwięku słuchawki możemy również podzielić na:

 • ƒƒsłuchawki przewodowe - są ograniczone kablem, jednak wciąż zapewniają lepszą jakość dźwięku w stosunku do słuchawek bezprzewodowych z tego samego przedziału cenowego;
 • ƒƒsłuchawki bezprzewodowe - to przede wszystkim wolność przestrzeni (nie ogranicza nas plączący się pod nogami kabel). Słuchawki bezprzewodowe są coraz lepsze technologicznie i bez problemu mogą niekiedy konkurować ze swoimi przewodowymi odpowiednikami.


alt
 


Nieco historii

W 1919 r. firma Brandes jako pierwsza zaczęła produkcję słuchawek na skalę masową. Słuchawki zostały wyprodukowane w Kanadzie a ich oporność wynosiła 2000 Ohm.
W Polsce produkcję słuchawek datuje się na początek lat 70-tych XX w., były to słuchawki firmy Unitra Tonsil. Owa wersja przeznaczona była na eksport a same słuchawki całkiem dobrze się sprzedawały w ówczesnych czasach. Podobnie jak słuchawki konstrukcji otwartej. Pierwsze słuchawki z przetwornikami elektrostatycznymi zostały wprowadzone na rynek przez Sennheisera w 1977 r. – był to model Unipolar 2000. Na przełomie lat budowa słuchawek ewoluowała. Znacząco zmieniła się ich budowa czy wygląd, powstały nowe rodzaje słuchawek: bezprzewodowe, przenośne. Przez dziesiątki lat technologia słuchawek ulegała modernizacji, tak by osiągnąć dzisiejszy wygląd.

Na rozwój akustyki szczególny wpływ mieli fizycy Heinrich Rudolf Hertz oraz Georg Simon Ohm. Hertz jako pierwszy wytworzył fale elektromagnetyczne, posługując się skonstruowanym przez siebie oscylatorem elektrycznym. Stwierdził tożsamość fizyczną fal elektromagnetycznych i fal świetlnych oraz ich jednakową prędkość rozchodzenia się. Hertz stworzył podstawy rozwoju radiokomunikacji.
Ohm natomiast w 1843 r. stwierdził, iż najprostsze wrażenie słuchowe jest wywołane drganiami harmonicznymi, przy czym ucho jest zdolne rozkładać dźwięki na składowe sinusoidalne.

 

 

Słuchawki w domu i w „plenerze”

Wybierając słuchawki, musimy przede wszystkim określić ich przeznaczenie. Niewątpliwie każdy wymaga od słuchawek spełnienia ich zasadniczego zadania, jakim jest dostarczenie słuchaczowi muzycznych emocji, ale czy to wszystko? Niekoniecznie. Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego będziemy używali słuchawek. Czy będą to słuchawki do słuchania muzyki na ulicy, w metrze, na rowerze czy na nartach? Czy może będziemy je wykorzystywać w zaciszu domowego ogniska?
Producenci prześcigają się w nowych rozwiązaniach. Licytują się między sobą, które słuchawki więcej zniosą, które mają lepszy design czy które skuteczniej izolują od hałasów. Na rynku możemy również nabyć słuchawki uniwersalne, które sprawdzą się zarówno w sporcie, na ulicy, jak i przy słuchaniu muzyki w naszym systemie hi-fi.

Dzięki uniwersalnym słuchawkom wybór nie ogranicza się już do alternatywy" tradycyjne domowe hifi albo bieganie z iPodem", bowiem z małych urządzeń przenośnych korzystamy także w domu. Słuchawki podłączamy również do różnych mikrosystemów, odtwarzaczy plików itp. Pewnie każdy, kto choć trochę interesował się tematem słuchawek, natrafił na ich testy, czy to w prasie branżowej czy na forach internetowych. Z każdego testu możemy wyciągnąć jeden wniosek, iż możliwości słuchawek dużych są o wiele większe niż słuchawek dousznych. Wkładanie do uszu lekkich grających pastylek wymyślono z powodu warunków dyktowanych przez mobilność, natomiast gdy siedzimy w fotelu, możemy trzymać na głowie coś większego i nieco cięższego, co w zamian dostarcza nam lepszy dźwięk. Współcześni producenci słuchawek gwarantują ich wysoką jakość. Nie zmienia to jednak faktu, iż każdy model brzmi i leży zupełnie inaczej, a doświadczenie jakiegokolwiek producenta nie jest ważniejsze od tego, czego sami doświadczamy, zakładając słuchawki na uszy.
 

Jak zwiększyć moc słuchawek?

Wielu użytkowników słuchawek boryka się z pytaniem, jak poprawić moc słuchawek. Nic prostszego. Wystarczy je podłączyć do wzmacniacza słuchawkowego. Owy wzmacniacz to nic innego jak urządzenie wzmacniające sygnał audio na wyjściu. Dzięki niemu możliwe jest dostateczne napędzenie słuchawek, tj. dostarczeniu im mocy niezbędnej do pełnego wykorzystania potencjału, jaki tkwi w ich przetwornikach, jak również wpłynięcie na finalny kształt ich brzmienia.


alt


Na rynku dostępne są przede wszystkim:

 • ƒƒwzmacniacze tranzystorowe,
 • ƒƒwzmacniacze lampowe,
 • ƒƒwzmacniacze hybrydowe (połączenie obu powyższych).

Istnieje też unikatowy typ wzmacniacza, jakim jest energizer, łączący cechy wzmacniacza słuchawkowego i zasilacza, jednakże jest to konstrukcja spotykana tylko i wyłącznie przy słuchawkach elektrostatycznych.

Dobierając wzmacniacz do słuchawek,musimy pamiętać, że funkcjonuje on nie tylko jako dodatkowe zasilanie na wyjściu, ale ma także swoje właściwości brzmieniowe o cechach unikatowych i nie pasujących do wszystkich słuchawek, jakie są na rynku (bardziej do pewnej określonej grupy, innej dla każdego modelu). Dlatego też nie jest możliwe wskazanie „na sucho” perfekcyjnego wyboru i tak cenne są – zamieszczane na internetowych forach dziedzinowych audio wskazówki osób posiadających różnorodne wzmacniacze słuchawkowe, potrafiących je ze sobą rzetelnie porównać. Nie jest też możliwe jednoznaczne stwierdzenie, które słuchawki czerpią korzyści ze wzmacniacza, ponieważ jest to uzależnione od wielu cech, w tym ukrytych. To jednak nadaje tego rodzaju wyborom pewnego smaku, uroku niepewności i odkrywania unikatowości połączeń. I chyba właśnie to jest w wielu przypadkach motorem napędowym przy testach zgrywania się sprzętu ze sobą.

 

Ile kosztuje wymarzony system high-end? Trzysta, pięćset tysięcy, a może milion?

Jedno jest pewne, znacznie więcej niż kwota, jaką możemy przeznaczyć na ten cel. Chyba że zmienimy nastawienie i zamiast na wielkie kolumny i wzmacniacze spojrzymy w stronę słuchawek. Banał? Nie tym razem.

Niejednokrotnie słuchawki kosztują ułamek wspomnianych kwot a brzmią na miarę naszych marzeń. Dla wielu słuchawki stanowią namiastkę high-endu, urzeczywistnienie audiofilskich fantazji. Wybierając słuchawki, pamiętajmy o indywidualnym ich doborze dopasowanym do potrzeb. Nikt nie powiedział, że słuchawki, które są dobre dla naszego znajomego, są dobre również dla nas.
 

alt

Ocena produktu: Ocena produktu 5/5 Data napisania recenzji:

Chord&Major urzekły mnie swoim ponadprzeciętnym wyglądem. Połączenie klasycznego drewna ze szczotkowanym aluminium to dla mnie połączenie idealne. Klasa i elegancja w jednym. 7’13 Jazz są małe i niepozorne jednak podczas odsłuchu bez problemu przenoszą mnie w wyjątkowy świat muzyki. Chord&Major 7’13 Jazz to przede wszystkim zrównoważony bas i średnica. Dźwięk jest ciepły a przy tym naturalny, całość prezentuje analogowy charakter. Wokal jest przyjemny, nienachalny, instrumenty są klarowne, namacalne. Wszystko to sprawia, że słuchanie muzyki przez słuchawki staje się przyjemnością a nie koniecznością. Za 800zł mam dźwięk, który prezentują słuchawki za ok. 1500zł. Dziękuję Panie Andrzeju za polecenie Chord&Major.

Pozostałe produkty z kategorii
Grado SR125e

Grado SR125e

790,00 zł
Denon AH-MM300

Denon AH-MM300

1 499,00 zł
Focal Elear

Focal Elear

4 499,00 zł
Grado SR325e

Grado SR325e

1 490,00 zł


altBudujesz system muzyczny?

Szukasz doskonałych kolumn..., wzmacniacza..., odtwarzacza...?
 

Kupuj z głową! Najniższa cena to nie wszystko!

alt

Służymy wiedzą i doświadczeniem, popartym latami praktyk.

U nas otrzymasz fachową ekspertyzę, bez "nabijania w butelkę".
 
alt
Cenimy twój czas i pieniądze.
 
Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

 
alt
© K2 Audio 2021 | WARSZAWA - KATOWICE - KRAKÓW | znaki towarowe należą do ich właścicieli
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl