wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Wzmacniacze » Zintegrowane » Creek Voyage i20
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.  

Producenci
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 
Ankieta

Czy podoba Ci się nasz sklep?

 • Tak, bardzo!
 • Średnio na jeża
 • Jest kiepski

Chmura tagów
Waluta
 • Vincent SV-237mk
 • Transparent - Audiofilska Biżuteria
 • Magnat Transplus 1500
 • McIntosh MC2152
Creek Voyage i20Creek Voyage i20Creek Voyage i20
Creek Voyage i20Creek Voyage i20Creek Voyage i20
Darmowa dostawa

Creek Voyage i20

CREEK

Dostępność: Dostępny

Koszt wysyłki: od 0,00 zł Dostępne formy wysyłki dla oglądanego produktu:Kurier - 0,00 zł
Odbiór osobisty - 0,00 zł
Transport indywidualny K2audio - 0,00 zł

Stan produktu: Nowy

Gwarancja: 24 miesiące, realizowana przez autoryzowany centralny serwis.

Kolor wykończenia
Black
Black
Silver
Silver

Cena: 22 290,00 zł

Produkt chwilowo niedostępny w sprzedaży

dodaj do schowka

 • Opis produktu
 • marka Creek
 • Zastosowanie
 • Akcesoria opcjonalne (6)
 • Recenzje produktu (0)
Creek Voyage i20
Nowy, znakomity wzmacniacz stereo
 
Creek Voyage i20 reprezentuje nową grupę urządzeń Creek, w tym znakomity, zintegrowany wzmacniacz stereo w całości zaprojektowany oraz wyprodukowany w Wielkiej Brytanii. Voyage i20 to nowa era Creek.

Wzmacniacz zintegrowany Voyage i20 został zaprojektowany tak, aby był ergonomiczny i luksusowy w działaniu. Zbudowano go przy użyciu materiałów najwyższej jakości, aby zapewnić proste w użyciu, ale wysokiej klasy wrażenia stereo. I20 łączy w sobie analogowy przedwzmacniacz i przetwornik cyfrowo-analogowy ze wzmacniaczem mocy, zasilanym przez unikalny stabilizowany zasilacz, umieszczony w smukłej i atrakcyjnej obudowie. Tworząc Voyage i20, inżynierowie firmy Creek połączyli kilka zaawansowanych technik, aby uzyskać niezwykle imponującą potęgę wzmacniacza w zwodniczo małej obudowie. Intuicyjny interfejs użytkownika i20 jest łatwy w nawigacji dzięki dużemu wyświetlaczowi OLED. Jego wyrafinowany system menu jest obsługiwany za pomocą pilota lub obrotowych pokręteł sterujących. Model i20 jest niezwykle elastyczny i oferuje dziesięć wejść analogowych i cyfrowych. Analogowe źródła sygnału mogą być wprowadzane przez trzy pary gniazd RCA lub jedną parę w pełni zbalansowanych gniazd XLR. Przekaźniki ze złotymi stykami kierują sygnały wejściowe do najnowocześniejszego elektronicznego obwodu regulacji głośności i balansu MUSES. Tłumik rezystorowo-drabinkowy MUSES umożliwia precyzyjną regulację w zakresie 80 dB, w krokach co 1 dB, przy niezwykle niskich zniekształceniach. Obwód przedwzmacniacza i20 jest zwykle ustawiony na wzmocnienie jedności (0 dB), ale w razie potrzeby każde wejście może indywidualnie wzmacniać sygnał wejściowy, w krokach 3 dB, do maks. + 12 dB. Każde wejście można również ustawić tak, aby pomijało przedwzmacniacz i regulację głośności. Ten wybierany przez użytkownika tryb DIRECT pozwala na użycie i20 jako wzmacniacza mocy z czterema wejściami lub ich kombinacji w zależności od indywidualnych potrzeb. Wejście liniowe 1 można rozszerzyć o opcjonalny przedwzmacniacz gramofonowy Sequel mk4, zapewniający reprodukcję płyt winylowych z ruchomym magnesem lub z ruchomą cewką o dużej mocy. Sequel ma możliwość wyboru wzmocnienia 40 lub 50 dB, pojemności 100 pF lub 200 pF oraz filtrowania RIAA w celu zmniejszenia częstotliwości odkształceń dysku.

Creek Voyage i20 wzmacniacz stereo

Wszystkie sygnały są buforowane elektrycznie i wyprowadzane przez parę gniazd RCA po przejściu przez stopień regulacji głośności. Zadaniem wzmacniacza mocy jest zwiększenie amplitudy sygnału i prądu do poziomu zdolnego do wysterowania głośnika. Nowoczesne, wielogłośnikowe głośniki ze złożonymi obwodami zwrotnicowymi mogą często stanowić duże zapotrzebowanie na wzmacniacz. Model i20 został zaprojektowany, aby sterować nawet najtrudniejszymi głośnikami z delikatnością i mocą, a jednocześnie czuć się równie dobrze w domu dzięki prostym dwudrożnym monitorom. Potężne tranzystory Sanken STD03 są wzmocnione przez wiele tranzystorów MOSFET, aby w razie potrzeby zapewnić niesamowitą moc wyjściową. Śledzenie termiczne dwubiegunowych tranzystorów mocy Sanken natychmiast koryguje prąd jałowy, aby dokładnie kontrolować i minimalizować zniekształcenia zwrotnicy oraz skracać czas rozgrzewania do minimum. Aby zoptymalizować wydajność i zachować symetrię lewej i prawej strony, Creek opracował modułowy, wtykowy obwód wzmacniacza napięcia. Ich dyskretne obwody tranzystorowe i stosunkowo niskie ujemne sprzężenie zwrotne pozwalają na doprowadzenie sygnałów wejściowych do wzmacniacza mocy bez potrzeby dodatkowego wzmocnienia w przedwzmacniaczu.

Aby zapewnić kompatybilność z szeroką gamą słuchawek, i20 wykorzystuje dedykowany wzmacniacz słuchawkowy zasilany z wyjścia przedwzmacniacza. Wzmacniacz wysokoprądowy jest w stanie zasilać słuchawki z obciążeniem określonym w zakresie od 8 do 300 Ohm, bez dodatkowego szumu lub utraty wierności. I20 zawiera najnowocześniejszy obwód DAC z wieloma wejściami dla USB, SPDIF, optycznego, USB i Bluetooth. Cyfrowe wejście USB klasy 2 i20 zapewnia doskonały bit strumieniowego przesyłania dźwięku. Jego wielordzeniowy kontroler strumieniowania XMOS może obsługiwać szeroką gamę źródeł sygnału PCM i DSD o wysokiej rozdzielczości, do 32 bitów 768 kHz - PCM i 22,4 MHz - DSD. Aby jeszcze bardziej zwiększyć wydajność, obwody USB i20 są galwanicznie izolowane od przetwornika cyfrowo-analogowego, aby wyeliminować pętle uziemienia lub zakłócenia zanieczyszczające ścieżkę sygnału. Aktualizacje oprogramowania można pobrać z internetu przez USB, dzięki czemu system operacyjny i20 może być zawsze aktualny. Oprócz USB, i20 obsługuje sygnały SPDIF 24/192 przez 2 wejścia koaksjalne i 2 wejścia TOSLINK, do podłączenia do dźwięku telewizora, odtwarzaczy CD, streamerów innych źródeł cyfrowych. Wbudowany moduł „Comet mk2 aptX HD Bluetooth” do wygodnego bezprzewodowego przesyłania strumieniowego z mobilnych lub statycznych urządzeń komputerowych, zapewniający jakość dźwięku CD.

Rezystory emiterowe są niezbędną cechą konstrukcji wzmacniaczy dwubiegunowych, ale powszechnie stosowane rezystory drutowe o dużej mocy są źródłem niepożądanej indukcyjności i potencjalnej nieliniowości. Aby rozwiązać ten problem, firma Creek opracowała alternatywny moduł rezystorowy o dużej mocy i niskiej indukcyjności, wykorzystujący wiele rezystorów do montażu powierzchniowego. Aby poprawić tłumienie głośników poprzez utrzymanie bardzo niskiej rezystancji wyjściowej wzmacniacza, wyjścia lewego i prawego kanału są kierowane przez oddzielne przekaźniki 10A. Wewnętrzne okablowanie jest ograniczone do minimum, a izolowane zaciski umożliwiają podłączenie za pomocą wtyczek 4 mm, końcówek widełkowych i skręconych przewodów, zgodnie z wymaganiami.
Creek Voyage i20 tylny panel wzmacniacza

W tradycji Creek konwencjonalne kondensatory sprzęgające i odsprzęgające sprzężenie zwrotne zostały wyeliminowane, aby zoptymalizować wydajność dźwięku i bezpośrednio łączyć wejście z wyjściem. Elektroniczny obwód serwo kompensuje niewielkie przesunięcia prądu stałego i utrzymuje moc wyjściową wzmacniacza przy napięciu 0 V prądu stałego. Aby chronić zarówno głośnik i20, jak i każdy podłączony do niego głośnik, i20 wykorzystuje trzy formy ochrony, stale monitorowane przez mikrokontroler systemowy i20. W przypadku awarii wyjście zostanie odłączone, a wejście wyciszone. W przypadku osiągnięcia wstępnie ustawionego limitu prądu, albo przez zasilenie głośnika o niedopuszczalnie niskiej impedancji, albo przez zwarcie na wyjściu, oba przekaźniki głośników przerywają sygnał, aby zapobiec potencjalnym uszkodzeniom. Napięcie prądu stałego uszkodzi głośniki, ponieważ są one przeznaczone wyłącznie do obsługi sygnałów AC. Dlatego w przypadku wykrycia prądu stałego na wyjściu przekaźniki głośnikowe natychmiast przerywają sygnał, aby zapobiec uszkodzeniu. Podobnie jak większość obwodów elektronicznych, i20 został zaprojektowany tak, aby był niezawodny podczas pracy w zakresie temperatur od 0 do 95 stopni Celsjusza. Jeśli górna granica zostanie osiągnięta, wyjście zostanie odłączone, aż temperatura spadnie do bardziej akceptowalnego poziomu, a ustawienie głośności zostanie automatycznie zmniejszone.

I20 przesuwa swój stopień wyjściowy za pomocą bardziej wydajnej formy klasy AB, zwanej klasą G. Klasa G pozwala potężnemu układowi i20 zmieścić się w smukłej obudowie, a jednocześnie działa chłodno, nawet przy stosunkowo małym radiatorze. Creek jeszcze bardziej zwiększył wydajność obwodów klasy G z powodzeniem zastosowanych we wzmacniaczu Evolution 100A. Wzmacniacz klasy G działa na dwóch poziomach napięcia. I20 śledzi sygnały wejściowe i wyjściowe, a sprytny obwód MOSFET przełącza się chwilowo na wyższe napięcie, jeśli jest to wymagane. Aby zidentyfikować użytkownika, kiedy wzmacniacz pracuje w trybie klasy G, na wyświetlaczu OLED wyświetlana jest litera G. Kluczem do imponującej wydajności i20 jest zasilacz o wysokiej częstotliwości, zoptymalizowany pod kątem elektroniki audio, umożliwiający realizację ukrytej jakości wzmacniacza. Na wydajność Voyage i20 nie ma wpływu jakość sieci czy stabilność napięcia. W przeciwieństwie do większości konwencjonalnych wzmacniaczy, jego potężny zasilacz o mocy 1500 W jest stabilizowany napięciowo, co umożliwia podwajanie dwukanałowej mocy wyjściowej za każdym razem, gdy impedancja obciążenia spada o połowę, niezależnie od napięcia sieciowego. Zasilanie w trybie czuwania umożliwia przejście wzmacniacza w stan uśpienia po braku sygnału na wyjściu przez 30 minut. Dotknięcie dowolnego pokrętła sterującego lub pilota zdalnego sterowania ponownie wybudzi wzmacniacz.
 

Specyfikacja Creek Voyage i20

 • Moc wyjściowa przy: 1% THD> 480 W przy 2 omach, wysterowany jeden kanał.
 • Moc wyjściowa przy: 1% THD> 240 W przy 4 omach, oba kanały wysterowane.
 • Moc wyjściowa przy: 1% THD> 120 W przy 8 omach, oba kanały wysterowane (31 V RMS).
 • Ciągły maksymalny prąd wyjściowy: > 10A (fala sinusoidalna).
 • Szczytowy prąd wyjściowy: +/- 26 amperów, prąd przy obciążeniu 0,5 oma.
 • THD i szum: <0,002% - 20 Hz do 20 kHz przy 2/3 mocy znamionowej 8 Ω.
 • Stosunek sygnału do szumu: 102 dBA.
 • Pasmo przenoszenia wejścia liniawego: 1 Hz do 100 kHz, +/- 2 dB.
 • Wzmocnienie wzmacniacza mocy: 33,4 dB (x 47) niesymetryczne.
 • Wzmocnienie analogowe przedwzmacniacza: 0 dB, 3 dB, 6 dB, 9 dB, 12 dB, wybierane na wejściach 1, 2, 3 i 4.
 • Czułość wejściowa: 645mV dla maksymalnej mocy wyjściowej przy wzmocnieniu przedwzmacniacza 0dB.
 • Przesłuch: > 80 dB przy 1 kHz.
 • Wejścia przedwzmacniacza: 4 x RCA (niezbalansowane) i 1 x XLR (zbalansowane).
 • Wyjście przedwzmacniacza: 1 x RCA (niesymetryczne).
 • Opcje: plug-in Phono Wejście 1 zmienia się na Phono z zamontowanym Sequel mk4 MM Phono.
 • Wejścia cyfrowe: 2 x SPDIF Co-Axial - (192 kHz 24 bity) 2 x TOSLINK optyczne - (192 kHz -24 bity), USB klasy 2 audio - PCM 768 kHz, 32 bity, DSD 22,4 MHz, Bluetooth - aptX HD.
 • Maksymalna wydajność przetwornika: DAC Delta Sigma PCM 768 kHz, 32 bity, DSD 22,4 MHz.
 • Magistrala IR Łączy zewnętrzny czujnik podczerwieni i łańcuch z innym urządzeniem.
 • Wyjścia głośnikowe: Terminale - 4 mm wejście z tyłu i z boku oraz końcówka widełkowa.
 • Wyjście słuchawkowe: (na panelu przednim) Gniazdo jack 6,3 mm, odpowiednie dla słuchawek 8 - 600 Ohm.
 • Impedancja wyjściowa głośnika: 400).
 • Zakres napięcia sieciowego: 230V nominalny.
 • Zakres pracy: - 170 V - 265 V AC - 50 Hz, 115 V.
 • Zakres pracy: - 85 V - 140 V AC - 60 Hz,
 • Ustawienie fabryczne, 230 V lub 115 V, brak możliwości regulacji przez użytkownika.
 • Kolor wykończenia: Panel przedni w kolorze srebrnym lub czarnym.
 • Obudowa zewnętrzna: czarna.
 • Pobór mocy: w stanie bezczynności, maks., Tryb gotowości <20 W, 600 W, 0,5 W.
 • Auto Standby 30 minut - brak sygnału. Regulowany przez użytkownika.
 • Waga: 9 kg (20 funtów) netto 12 kg (26,5 funta) w opakowaniu.
 • Wymiary: 43 x 8 x 35 cm S / W / D (17 x 2,3 x 13,8 ”).
altCreek to znakomity producent elektroniki ze średniego przedziału cenowego.  Mike Creek postawił sobie za cel produkcję takich urządzeń, które zapewniają najlepszą relację jakości do ceny niezależnie od ich ceny. Uznał, że właśnie średni zakres cenowy to zapewnia. Wyjątkowe zdolności kontruktora i założyciela, który zresztą do tej pory jest właścicielem firmy, doprowadziły do powstania wielu bardzo uznanych konstrukcji, które zasłyneły na światowym rynku, sprzedane w wielkiej ilości egzemplarzy. Produkty Mike'a Creeka cieszą się ogromną popularnością, niezaleznie od szerokości geograficznej po obu stronach Oceanu.

Michael Creek rozpoczął swoją przygodę z audio w roku 1970, kiedy to podjął pracę w firmie ojca – Windsor Recording Co. Ltd. Początkowo był kontrolerem magazynu, później był odpowiedzialny za zakupy, następnie został menadżerem fabryki, a w końcu inżynierem produkcji. Firma Windsor produkowała budżetowe magnetofony szpulowe, gramofony, magnetofony i radia. Praca w Windsor nauczyła Mike’a jak prowadzić przedsiębiorstwo działające w branży elektronicznej.

W roku 1976 Michael opuścił Windsor i założył własną firmę – M. R. Creek Ltd, zajmującą się handlem w przemyśle audio, w której pełnił funkcję konsultanta projektowego. Zajmował się głównie tworzeniem nowych produktów, ale handlował również częściami elektronicznymi z producentami sprzętu audio.

Dzięki jakości i renomie jaką udało mu się zdobyć, firma mogła szybko i dynamicznie się rozwijać, promując przy tym własne rozwiązania. Pierwszym produktem, jakim firma przebiła się na rynku był wzmacniacz CAS4040, powód sporego zamieszania i niemałych kłopotów konkurencji ze zbytem swych urządzeń.

Duże zamówienia na wzmacniacze przerosły najśmielsze oczekiwania i zmusiły Mike'a do rozbudowy struktury firmy i wybudowanie fabryki. W 1985 roku sprzedażą wzmacniacza CSA 4040 przekraczała ilość 1200, dużą popularnością w owych czasach cieszył się również tuner CAS 3040 z tej właśnie serii.

Renoma Creek'a ciągle rosła, a klientami stawali się także audiofile z wyższych sfer. Właśnie dla nich firma przygotowała mocniejszy, pozbawiony regulacji tonów wzmacniacz 4140, co dodatkowo podniosło prestiż marki. Druga połowa lat osiemdziesiątych to początek mariażu z potentatem w dziedzinie głośników firmą Mordaunt-Short. Finansowe powiązania między obiema firmami pozwoliły realizować ambicje tej szlachetnej marki, jaką już wówczas stał się Creek. Współpraca ta przyniosła kilka konstrukcji, m.in. wzmacniacze 5050 oraz 6060. Do sukcesów tamtych lat należy również zliczyć pojawienie się pierwszego odtwarzacza kompaktowego CD60 oraz przetwornika DAC 60. Jednak po kilku latach drogi TGI PLC (właściciela Mordaunt-Short) i Mike'a rozeszły się. Mike pozostawił koncernowi swą nazwę i opuścił korporację, by w 1991 roku założył nową firmę.

Na podstawie zdobytego wcześniej doświadczenia realizował dalsze plany zawodowe pracując nad nowymi konstrukcjami. Szczególną popularnością produkty cieszyły się na Starym Kontynencie i za Oceanem, gdzie napis "Made In UK" wyjątkowo dobrze się kojarzył. W 1993 roku nadeszła szansa na odzyskanie marki Creek, Mike wykorzystał to przy pomocy strategicznych inwestorów. Od tamtego czasu, pracując na własny rachunek firma działa bardzo prężnie i dynamicznie. Dzięki odzyskaniu suwerenności przez Mike'a pojawiło się wiele nowych i ciekawych urządzeń, które przeszły niemalże do kanonu hifi w swojej klasie. Bez wątpienia wymienimy tu serię 43 oraz 53, to one właśnie wyznaczają kierunek dla innych, którędy należy podążać.

✅ Wzmacniacz zintegrowany to połączenie przedwzmacniacza i końcówki mocy w jednej obudowie, a więc jest to wzmacniacz najbardziej popularny a co za tym idzie, wzmacniacz zintegrowany jest najczęściej wykorzystywany w systemach domowych jako wzmacniacz stereo.
Najczęściej (choć nie zawsze) sekcja przedwzmacniacza i końcówka mocy czerpie zasilanie z jednego transformatora, a więc wzmacniacz zintegrowany jest rozwiązaniem kompaktowym, ale nie idealnym stąd praktycznie każdy producent systemów audio w swojej ofercie posiada dzielone wzmacniacze a więc osobno przedwzmacniacz oraz końcówka mocy.

✅ Z ekonomicznego punktu widzenia klasyczny zintegrowany wzmacniacz stereo jest najbardziej powszechny, a dodatkowo najnowsze konstrukcje wyposażone są w przetwornik cyfrowo analogowy dla swobody podłączenia cyfrowych źródeł dźwięk, takich jak komputer, odtwarzacze sieciowe, konsole gier, odtwarzacze Blu-Ray czy w końcu telewizor. Nie rzadko również na wyposażeniu znajdziemy przedwzmacniacz gramofonowy, a więc podążając tą drogą zbliżamy się do punktu prezentacji muzyki w sposób najbardziej wierny tj. z czarnej płyty.

✅ Wybierając swój zintegrowany wzmacniacz stereo nie skupiaj pełnej uwagi na ilości mocy wyrażanej w Watach. Parametr ten jest tylko częściowo istotny, jednak nic on nie mówi o wydajności prądowej, która jest istotą każdego wzmacniacza stereo. Zwróć raczej uwagę na solidność komponentów oraz tradycję dźwięku danej marki.

Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię produktu, gdyż każdy może być recenzentem, Ty również!

Pozostałe produkty z kategorii
ATC SIA2-100

ATC SIA2-100

14 490,00 zł
McIntosh MA5300

McIntosh MA5300

24 500,00 zł
NAIM Nait 5Si

NAIM Nait 5Si

5 499,00 zł


altBudujesz system muzyczny?

Szukasz doskonałych kolumn..., wzmacniacza..., odtwarzacza...?
 

Kupuj z głową! Najniższa cena to nie wszystko!

alt

Służymy wiedzą i doświadczeniem, popartym latami praktyk.

U nas otrzymasz fachową ekspertyzę, bez "nabijania w butelkę".
 
alt
Cenimy twój czas i pieniądze.
 
Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

 
alt
© K2 Audio 2021 | WARSZAWA - KATOWICE - KRAKÓW | znaki towarowe należą do ich właścicieli
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl