wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Wzmacniacze » Zintegrowane » Electrocompaniet ECI-6 DX MK II
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.  

Producenci
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 
Ankieta

Czy podoba Ci się nasz sklep?

 • Tak, bardzo!
 • Średnio na jeża
 • Jest kiepski

Chmura tagów
Waluta
 • Vincent SV-237mk
 • Transparent - Audiofilska Biżuteria
 • Magnat Transplus 1500
 • McIntosh MC2152
Electrocompaniet ECI-6 DX MK IIElectrocompaniet ECI-6 DX MK IIElectrocompaniet ECI-6 DX MK IIElectrocompaniet ECI-6 DX MK II
Electrocompaniet ECI-6 DX MK IIElectrocompaniet ECI-6 DX MK IIElectrocompaniet ECI-6 DX MK IIElectrocompaniet ECI-6 DX MK II
PolecamyNasz hitDarmowa dostawa

Electrocompaniet ECI-6 DX MK II

ELECTROCOMPANIET
Średnia ocena (5/5):
Średnia ocena 5/5
(głosów 1)

Dostępność: Dostępny

Koszt wysyłki: od 0,00 zł Dostępne formy wysyłki dla oglądanego produktu:Kurier - 0,00 zł
Odbiór osobisty - 0,00 zł
Transport indywidualny K2audio - 0,00 zł

Stan produktu: Nowy

Gwarancja: 24 miesiące, realizowana przez autoryzowany centralny serwis.

Cena: 24 800,00 zł

Produkt chwilowo niedostępny w sprzedaży

dodaj do schowka

 • Opis produktu
 • EN Version
 • marka ELETROCOMPANIET
 • Zastosowanie
 • o odtwarzaczach sieciowych...
 • Akcesoria opcjonalne (6)
 • Recenzje produktu (1)

ELECTROCOMPANIET ECI6 DX MK II

Zbalansowany wzmacniacz stereo z odtwarzaczem plików najnowszej generacji

ECI 6DX MK II łączy w sobie najlepszy w swojej klasie zestaw funkcji z najnowocześniejszą technologią audio i prawdziwym dźwiękiem Electrocompaniet.
ECI 6DX MK II to niesamowity kombajn, pojedyncze urządzenie jest w stanie odtwarzać niezależnie od tego, gdziekolwiek, gdzie i cokolwiek posiadasz, i sprawia, że brzmi tak, jak muzyka powinna brzmieć.

ECI6DX
 
Wbudowany streamer - odtwarzacz sieciowy, jest niezwykle wydajny, elastyczny i łatwy w użyciu. Może odtwarzać bezpośrednio z serwisów muzycznych takich jak Tidal, Qobuz i Spotify, może być zasilany muzyką przez AirPlay lub DLNA, a nawet może indeksować i odtwarzać z własnej kolekcji muzyki przechowywanej w sieci. Wydajny sprzęt zapewnia, że wszystkie popularne formaty są obsługiwane (w tym DSD) i że ciągłe aktualizacje oprogramowania mogą obsługiwać najnowsze i największe usługi strumieniowania.
 

ECI 6 MK II dostępny jest w trzech wersjach:

alt ECI-6 
Zintegrowany wzmacniacz stereo w wersji podstawowej

alt ECI-6 D
Wersja z wbudowanym przetwornikiem cyfrowo-analogowym DAC

alt ECI-6 DX
To najbogatsza wersja. Wbudowany sieciowy odtwarzacz muzyczny, również z dostępem do DAC
 


alt

Streamer posiada to samo DNA, co ECM 2 i nowa linia produktów EC Living. Oznacza to, że możesz korzystać z tych samych aplikacji i interfejsu oraz odtwarzać tę samą muzykę na wszystkich urządzeniach. W ten sposób nie musisz wybierać pomiędzy high-endem i multiroomem, ani elastycznością i jakością dźwięku. Wszystkie urządzenia są jednakowo elastyczne i będą równie dobrze ze sobą współpracować.
 

Niskie tony Electrocompanieta są wyjątkowo obszerne, pogrubione i kremowe. Choć nie zapuszczają się w sejsmiczne rejony i pod względem głębi radzą sobie tak samo jak większość poprawnie zaprojektowanej konkurencji, to wydają się nadzwyczaj niskie i masywne. Osiągnięto to stosunkowo prostym zabiegiem – podbijając lekko wyższy bas i dolną średnicę.

Taką prezentację wielu odbiorców uznaje za atrakcyjną, więc producenci sprzętu hi-fi, i to wcale niekoniecznie tego z niższej półki, często ten zabieg wykorzystują. Jednak tym razem otrzymujemy jeszcze wartość dodaną, a mianowicie nieprzeciętną dynamikę basu. Owszem, jest go dużo i trafiają się nagrania, na których potrafi lekko dominować. Należy jednak z uznaniem przyznać, że jest przy tym szybki, punktualny, z zaakcentowaną fazą ataku. A to oznacza, że motoryka brzmienia zasługuje na ocenę celującą.
Przy Electrocompaniecie nie sposób się nudzić. Gdyby nawet jakiś szalenie leniwy repertuar sprowokował nas do drzemki, to gwarantuję, że przy najbliższej okazji wybudzi nas mocne tąpnięcie na dole – czy to szarpnięcie struny kontrabasu, czy uderzenie w membranę bębna. Co ciekawe, efekt ten utrzymuje się nawet przy cichym słuchaniu. Dół pozostaje wtedy wyraźny i mocno zaznaczony.

Średnica, choć już nie tak dobitna, wypada przekonująco. Ten zakres jest akurat dość neutralny i pozbawiony wyraźnych podkolorowań – słusznie, bo co za dużo, to niezdrowo. Głosy ludzkie brzmią szczegółowo, dźwięcznie i odpowiednio plastycznie, choć bez „lampowego” charakteru, o który często wzmacniacze Electrocompanieta bywają posądzane.
No i wreszcie soprany – feeria szczegółów i szczególików podanych mocno, zdecydowanie i z monochromatycznym zabarwieniem. Wysokie tony są typowo tranzystorowe, co – z jednej strony – oznacza właśnie ponadprzeciętną detaliczność, z drugiej zaś – pewien niedosyt w dziedzinie barwy. Uderzenia w talerz, czynel czy dźwięki wysoko grających instrumentów dętych są podawane mocno, pewnie i bez owijania w bawełnę. Granica komfortu słuchania nie zostanie przekroczona pod warunkiem, że dysponujemy w miarę poprawnym nagraniem. Jeśli wysokie rejestry nagrano zbyt ofensywnie, nie łudźmy się, że Electrocompaniet je złagodzi.

Czytając powyższy opis można dojść do wniosku, że każdy zakres ma nieco inny charakter i nijak nie może się dopasować do sąsiadującego pasma. Nic bardziej błędnego. Wszystko to łączy się w zgrabną całość, która brzmi muzykalnie i z charakterem. Kapitalnie wypadły wszelkie składy jazzowe, duże i małe, grające zarówno repertuar tradycyjny, jak i nowoczesny. Cenię sprzęt, który potrafi oddać motoryczny charakter sekcji rytmicznej, owego kośćca wszelkiej muzyki synkopowanej, a tak właśnie zachowuje się Electrocompaniet. Obfity i lekko podkreślony dół ma świetny drive i energię, które ożywiają każdy utwór. Szczegółowość średnicy i góry sprawiają natomiast, że instrumenty dęte aż się skrzą, przemawiając do nas dobitnie i bezpośrednio.
- Źródło: HFM 06/2018
 


ECI-6DX

ECI6DX MK II może być obsługiwany za pomocą intuicyjnej aplikacji iOS & Android, uniwersalnego interfejsu internetowego lub za pomocą prostego pilota IR.
Wszystkie nasze systemy streamerów korzystają z tej samej aplikacji i interfejsu internetowego.
 
Pobierz bezpłatną aplikacją sterującą:

alt     alt

Obsługiwane są zarówno pliki typu PCM jak i DSD. Można odtwarzać wszystkie popularne typy plików jak WAV/WAVE, MP3, AAC+, Vorbis, AC3, DTS, ALAC, FLAC, APE, WMA oraz pliki DSD (do wersji DSD128, 5.6 MHz

Do komunikacji sieciowej można wykorzystać WiFi (802.11 AC z 2x2 MIMO) oraz gigabitowy Ethernet (1000Mbps). Na wyposażeniu są także wejścia cyfrowe RCA (obsługa do 192/24), Toslink (do 96/24) i USB typ B do połączenia z komputerem (asynchroniczne do 192/24).

alt

Oprócz tego są również wejścia dla sygnałów analogowych, jedno symetryczne XLR i trzy niesymetryczne RCA. Wejście HT pozwala na integrację wzmacniacza z posiadanym systemem kina domowego.

Terminale głośnikowe są izolowane i mają złocone styki. Na wyposażeniu są wyjścia z przedwzmacniacza, zarówno niesymetryczne RCA jak i symetryczne XLR.

Specyfikacja: ELECTROCOMPANIET ECI6DX MK II
 • Moc wyjściowa (8/4/2 Ω): 2x125W/200W/370W
 • Streamer wysokiej jakości standard 802.11 AC WiFi z MMO
 • 1 x Gigabit Ethernet (1000Mb/s)
 • 1 x USB dla zewętrznego dysku twardego
 • aplikacje na iOs oraz Android, interfejs dedykowanej strony interrnetowej.
 • Usługi streamingowe: Spotify Connect, TIDAL, WiMP, Qobuz ,Airplay
 • Radio internetowe
 • DLNA
 • Wymiary (S x W x G): 483 x 135 x 405
 • Waga: 20 kg
 

ELECTROCOMPANIET ECI6 DX MK II

Balanced integrated amplifier with DAC and Next-gen streamer


The ECI 6DX MK II combines a best-in-class feature set with cutting edge audio technology and true Electrocompaniet sound. This single unit is able to play whichever, wherever and whatever audio you might have, and makes it sound like music as it was meant to be.
 
The built-in streamer is extremely powerful, flexible and easy to use. It can play directly from music services such as Tidal, Qobuz and Spotify, can be fed music through AirPlay or DLNA, and it can even index and play from your own music collection stored in your network. The powerful hardware ensures that all popular formats are supported (including DSD) and that continuous software upgrades can support the latest and greatest streaming services.

alt
 
The streamer shares the same DNA as the ECM 2 and the new EC Living product line. This means that you can use the same apps and interface, and play all of the same music on all units. This way, you don’t have to choose between high-end and multi-room, or flexibility and audio quality. All units are equally flexible, and will work equally well together.

The ECI 6DX can be operated by the intuitive iOS & Android application, the universal webinterface, or with the straightforward IR remote control. All of our streamer systems use the same app and web-interface.
 
Download the free control application:

alt     alt
ELECTROCOMPANIET sklep
Historia norweskiej firmy zaczęła się w 1972 roku, kiedy to lider popowej grupy Mojo Blues – Per „Abe” Abrahamsen – zaczął elektroniczny biznes. Sprowadzał tanie bułgarskie głośniki i montował systemy nagłośnieniowe.  Przełom w firmie nastąpił rok później. W roku 1973 fiński inżynier, Matti Otala, wygłosił na konwencji Audio Engineering Society słynny wykład na temat zniekształceń intermodulacyjnych TIM. Otala był profesorem na uniwersytecie w Tampere, a wtedy zdobywał doświadczenie w laboratoriach Philipsa. Tam też, wraz z inżynierem Janem Lohstrohem, zbudował prototypowy wzmacniacz pozbawiony TIM. Jednym ze słuchaczy wykładu o szkodliwości zniekształceń intermodulacyjnych był Svein Erik Borja, producent nagrań. Po powrocie do Norwegii zgłosił się do inżyniera Nilsa Jorgena Kjaerneta, by ten opracował schemat wzmacniacza według założeń Otali. Następnie zwrócił się do Electrocompanieta z pytaniem, czy może taki wzmacniacz wykonać. Firma zbudowała prototyp według wytycznych, ale perfekcjonista Svein Erik Borja nalegał, by udoskonalić projekt z myślą o skierowaniu wzmacniacza na rynek hi-fi. Dzięki temu, po trzech latach, powstał 25-watowy The Otala Lohstroh Amplifier. Połączył znakomite parametry techniczne z neutralnym brzmieniem. W 1976 roku amerykański magazyn „The Audio Critic” napisał: „Oto najlepiej brzmiący wzmacniacz świata”. Nic dziwnego, że pierwsze egzemplarze powędrowały za ocean. Wkrótce nadszedł sukces w branży profesjonalnej. Monobloki AW600 Nemo o mocy 600 W zyskały status referencyjnych w studiach nagraniowych i zostały zainstalowane m.in. w Abbey Road Studios, gdzie zapewne pracują do dziś.

✅ Wzmacniacz zintegrowany to połączenie przedwzmacniacza i końcówki mocy w jednej obudowie, a więc jest to wzmacniacz najbardziej popularny a co za tym idzie, wzmacniacz zintegrowany jest najczęściej wykorzystywany w systemach domowych jako wzmacniacz stereo.
Najczęściej (choć nie zawsze) sekcja przedwzmacniacza i końcówka mocy czerpie zasilanie z jednego transformatora, a więc wzmacniacz zintegrowany jest rozwiązaniem kompaktowym, ale nie idealnym stąd praktycznie każdy producent systemów audio w swojej ofercie posiada dzielone wzmacniacze a więc osobno przedwzmacniacz oraz końcówka mocy.

✅ Z ekonomicznego punktu widzenia klasyczny zintegrowany wzmacniacz stereo jest najbardziej powszechny, a dodatkowo najnowsze konstrukcje wyposażone są w przetwornik cyfrowo analogowy dla swobody podłączenia cyfrowych źródeł dźwięk, takich jak komputer, odtwarzacze sieciowe, konsole gier, odtwarzacze Blu-Ray czy w końcu telewizor. Nie rzadko również na wyposażeniu znajdziemy przedwzmacniacz gramofonowy, a więc podążając tą drogą zbliżamy się do punktu prezentacji muzyki w sposób najbardziej wierny tj. z czarnej płyty.

✅ Wybierając swój zintegrowany wzmacniacz stereo nie skupiaj pełnej uwagi na ilości mocy wyrażanej w Watach. Parametr ten jest tylko częściowo istotny, jednak nic on nie mówi o wydajności prądowej, która jest istotą każdego wzmacniacza stereo. Zwróć raczej uwagę na solidność komponentów oraz tradycję dźwięku danej marki.
Odtwarzacze sieciowe zapewniają nam możliwość odtwarzania muzyki w tzw. strumieniu czyli bezprzewodowo lub z podłączonych portem USB masowych pamięci (dysk,pendrive).
Wyposażone są zwykle w radio internetowe dające możliwość odtwarzania olbrzymiej ilości stacji radiowych z całego Świata.

Prócz sterowania urządzenia pilotem zazwyczaj producent serwuje nam bezpłatną aplikację umożliwiającą sterowanie za pomocą urządzenia mobilnego tj. Smartfon lub Tablet. Funkcjonalność taka jest niezwykle przydatna, gdyż przeglądanie olbrzymiej zawartości muzycznej na mobilnym ekranie jedynie rozszerza funkcjonalność odtwarzacza sieciowego - wymagana domowa sieć Wi-Fi.
 
Ocena produktu: Ocena produktu 5/5 Data napisania recenzji:

ELECTROCOMPANIET ECI-6 DX zakupiłem z myślą wymiany dużego systemu na jedno urządzenie all-in-one. Wzmacniacz sam w sobie brzmi czysto, barwą otwartą, tak samo jak dac. Streamer daje najwięcej radości, multum muzyki on line. Zakup pierwsza klasa, urządzenie spisuje się na medal. Jednym słowem polecam ELECTROCOMPANIET ECI-6 D.

Pozostałe produkty z kategorii
Marantz HD-AMP1

Marantz HD-AMP1

4 995,00 zł
Soul Note SA730

Soul Note SA730

13 000,00 zł
McIntosh MA7200

McIntosh MA7200

37 500,00 zł
Cyrus 8₂ DAC

Cyrus 8₂ DAC

7 690,00 zł
Onkyo A-9050

Onkyo A-9050

1 799,00 zł


altBudujesz system muzyczny?

Szukasz doskonałych kolumn..., wzmacniacza..., odtwarzacza...?
 

Kupuj z głową! Najniższa cena to nie wszystko!

alt

Służymy wiedzą i doświadczeniem, popartym latami praktyk.

U nas otrzymasz fachową ekspertyzę, bez "nabijania w butelkę".
 
alt
Cenimy twój czas i pieniądze.
 
Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

 
alt
© K2 Audio 2021 | WARSZAWA - KATOWICE - KRAKÓW | znaki towarowe należą do ich właścicieli
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl