wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Słuchawki » Grado SR80e
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.  

Producenci
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 
Ankieta

Czy podoba Ci się nasz sklep?

 • Tak, bardzo!
 • Średnio na jeża
 • Jest kiepski

Chmura tagów
Waluta
 • Vincent SV-237mk
 • Transparent - Audiofilska Biżuteria
 • Magnat Transplus 1500
 • McIntosh MC2152
Grado SR80eGrado SR80e
Grado SR80eGrado SR80e
Darmowa dostawa

Grado SR80e

GRADO

Dostępność: Dostępny

Koszt wysyłki: od 0,00 zł Dostępne formy wysyłki dla oglądanego produktu:Kurier - 0,00 zł
Odbiór osobisty - 0,00 zł

Stan produktu: Nowy

Gwarancja: 24 miesiące, realizowana przez autoryzowany centralny serwis.

Cena: 550,00 zł

Produkt chwilowo niedostępny w sprzedaży

dodaj do schowka

 • Opis produktu
 • marka Grado
 • o Słuchawkach
 • Recenzje produktu (0)

Grado SR80e

słuchawki typu otwartego


Niezależnie od tego czy słuchasz muzyki, czy grasz na komputerze, to doskonale zrównoważona scena dźwiękowa Grado zapewni Ci pożądaną szczegółowość i średnicę. Czteroprzewodnikowy kabel oraz pozłacana wtyczka przywrócą błysk systemowi audio, komputerowi, tabletowi czy smartfonowi. Z SR80e będziesz mógł ćwiczyć granie na gitarze lub keyboardzie nie zakłócając swobody osób postronnych. Wygodne nauszniki S oraz wytrzymała opaska winylowa staną się Twoimi najbliższymi kompanami. Jedyne zniekształcenia jakie usłyszysz będą pochodzić z kostki efektowej.

Grado właśnie udoskonaliło jedne z najbardziej legendarnych słuchawek na świecie. Muszle SR80e wykonane z nowego polimeru tłumiącego rezonujące zniekształcenia obudowy, mają nowo opracowane przetworniki, a do tego wyposażono je w nowy przewód od wtyczki aż do samych głośników. Sposób w jaki przetwornik i obudowa poruszają powietrzem i reagują na wibracje praktycznie eliminuje zniekształcenia chwilowe. To pozwala sygnałowi podążającemu kablem lepiej kontrolować reprodukowany dźwięk w górnym i dolnym zakresie pasma, bez ingerencji w światowej renomy średnicę Grado. SR80e wytwarzają klasyczne brzmienie Grado o ciepłych barwach harmonicznych, bogatych i pełnych wokalach oraz doskonałej dynamice i ultra gładkiej górze.

Specyfikacja:
 • Konstrukcja przetworników: dynamiczne
 • Typ obudowy: otwarta
 • Pasmo przenoszenia: 20 - 22000 Hz
 • Skuteczność: 98 dB
 • Impedancja: 32 ohmy

alt Marka Grado jest szczególnie znana w dziedzinie słuchawek oraz wkładek gramofonowych w której to posiada aż 48 patentów. Jej założyciel Joseph Grado jest uznawany za wynalazcę wkładki gramofonowej stereo z ruchomą cewką oraz autora prawdopodobnie największej liczby innowacji w branży audio w historii techniki dźwiękowej za co w roku 1982 został włączony do prestiżowej Galerii Sław Przemysłu Dźwiękowego (Audio Hall of Fame). Technologiczny know how oraz ogromna uwaga przykładana do szczegółów konstrukcyjnych z czasem zaowocowały niespotykanym poziom kontroli barwy, precyzji oraz jakości dźwięku w urządzeniach Grado. Wszystkie słuchawki i wkładki gramofonowe producenta wykonywane są ręcznie zgodnie z pełną specyfikacją i żaden produkt nie opuszcza zakładu dopóki nie brzmi jak Grado....

 

alt
 

Słuchawki Grado

Wszystkie słuchawki Grado są tak zaprojektowane, aby obniżyć rezonans membrany i zniekształcenia. Pasmo przenoszenia sięga najniższego basu - pełnych 20Hz. Pod względem wzornictwa utrzymywane są w stylizacji "old school". Firma Grado ma długi staż na rynku, a jej słuchawki są na tyle dopracowane, że wymiana oferty następuje niezmiernie rzadko. Na szczególną uwagę zasługuje zestaw GS-1000, który cechuje się niesamowitą wręcz przejrzystością, czego wynikiem jest jakość dźwięku determinowana wyłącznie przez towarzyszące komponenty.
 

Membrana Grado

Słuchawki Grado wyposażone są w wentylowaną membranę zawierającą dużą komorę powietrzną. Takie rozwiązanie minimalizuje rezonans membrany oraz zwiększa pasmo przenoszenia w zakresie niskotonowym. Membrana jest wykonana z lekkiego włókna polimerowego i uformowana tak aby zminimalizować amplitudę drgań dla częstotliwości rezonansowych. Masa membrany jest tak obliczona aby zapewnić pełne pasmo przenoszenia o szerokości 20 kHz z dobrym odwzorowaniem niskotonowym.
 

Cewka Grado

Słuchawki serii Professional, Statement, Reference oraz niektóre modele serii Prestige wyposażona są w cewki wykonane z ultra-czystej długokrystalicznej miedzi beztlenowej UHPLC. Miedź jest wolno tranportowana przez formę w niewielkich ilościach a następnie wyrzażania w celu rekrystalizacji. Brzmienie uzyskane z cewek UHPLC jest łagodniejsze, czystsze i bardziej dynamiczne. Cewka współpracuje z magnesem neodymowym dużej mocy zapewniającym maksymalną skuteczność oraz lepszy dźwięk. Każda kapsuła jest wykonana zgodnie ze standardami Grado a następnie parowana z kapsułą sąsiednią w celu uzyskania identycznego odwzorowania po obu stronach.

Wszystkie metalowe elementy w modelach PS 1000 i SR 325 wykonane są ze specjalnego, odpornego na rezonans, super-twardego stopu. Grado stosuje specjalną metodę technologiczną umożliwiającą zwiększenie porowatości materiału. Ta skomplikowana procedura ma na celu eliminajcę "dzwonienia" w komorze przetwornika, które mogłoby zdegradować zdolność do reprodukcji szczegółów oraz koloryzować odwzorowanie.
 

Obudowa Słuchawek Grado

Drewniane słuchawki serii Statement i Reference są wykonywane ręcznie ze specjalnie wyselekcjonowanej odmiany mahoniu. Przeprowadzany między kolejnymi etapami technologicznymi skomplikowany proces utwardzania ma za zadanie uzyskanie optymalnych własności akustycznych drewna. Uzyskany w efekcie właściwe dla Grado brzmienie charakteryzuje się ciepłą, harmoniczną barwą, pełnym wokalem, doskonałą dynamiką i łagodną "górą".
 

Przetwornik Grado

Techniczne udoskonalenia przetworników Grado obejmują poprawioną konstrukcję membran oraz cewek co zapewnia zwiększone odwzorowanie basu oraz bardziej rozbudowaną percepcję sceny dźwiękowej. Unikalny proces zmniejszenia napięcia membrany zapewnia lepsze odzworowanie detali. Zwiększona zdolność kontrolowania rezonansu membrany praktycznie eliminuje spowodowane nim zniekształcenia dźwięku. Wszystkie modele słuchawek Grado wyposażone są w ulepszony pałąk nagłowny zapewniający większą wygodę użytkowania.
 

Dźwięk Grado

Słuchawki Grado mogą odtwarzać naturalny dźwięk zapisany na nośnikach stereo zapewniając poziom doznań dźwiękowych i przyjemności słuchania porównywalny z parą dobrych głośników. Ze względu na swoją konstrukcję słuchawki Grado są wolne od efektu pomieszczenia (room effect) oraz problemów związanych z rozmieszczeniem źródeł dźwięku charakterystycznych dla domowych systemów głośnikowych, a ponadto dobrze minimalizują zakłócenia spowodowane dźwiękami z zewnątrz. Dzięki temu możesz słuchać swoich nagrań w dowolnym miejscu, nie martwiąc się o sąsiadów. Ponadto będziesz je słyszał czyściej i lepiej.

Reasumując słuchawki Grado są dokładną antytezą wyrobów masowych i takimi zostaną co wynika z faktu że każdy egzemplarz urządzeń tej marki jest ręcznie składany zgodnie z najostrzejszymi standardami i spełnia wszystkie wymogi najbardziej wymagających norm obowiązujących w USA oraz Europie.

 

alt
 

Wkładki gramofonowe Grado

Firma Grado jest również producentem wkładek gramofonowych. Wszystkie wkładki są typu MI (moving iron, ruchoma kotwica). Konstrukcja wspornika chroniona jest patentem. Każdy egzemplarz wkładki jest ręcznie składany w USA i testowany pod kątem pasma przenoszenia, poziomu wyjściowego, równowagi kanałów, liniowości fazy, indukcyjności magnetycznej i rezystancji. Tak drobiazgowe podejście do projektu i konstrukcji owocuje niezrównanym połączeniem świetnego brzmienia i trwałości.

Wkładki z serii Prestige
Seria Prestige cechuje się wysokim poziomem wyjściowym i fantastyczną stabilnością podczas długotrwałego użytkowania. Rozsądnie zredukowana masa owocuje pasmem przenoszenia przekraczającym 50 kHz. Siła nacisku wynosi od 1 do 2 g. Według wielu ekspertów są to najlepsze wkładki na świecie w swojej cenie. Dostępne mocowania: ½ cala, P-Mount

Wkładki z serii Reference i Statement
Drewniane wkładki Grado wykonywane są ręcznie ze specjalnych gatunków mahoniu. Pomiędzy poszczególnymi etapami złożonej produkcji wykonywane są skomplikowane operacje utwardzania materiałów, dzięki czemu osiągana jest optymalna jakość dźwięku. W przeciwieństwie do serii Prestige igły nie są w nich wymienialne, a obwody magnetyczne stanowią jedną całość, pozbawioną rezonansów. Ze względu na fantastyczną precyzję konstrukcji są to jedne z najlepszych wkładek na świecie, bez względu na cenę. Powinny być używane tylko z najlepszym sprzętem towarzyszącym. Rekomendowana siła nacisku: od ¾ do 2 g. Mocowanie: ½ cala.

altSłuchawki to alternatywa dla zestawów głośnikowych, za sprawą mobilności zyskały dużo większą popularność od sprzętu stacjonarnego. Dźwięk tworzony jest przez przetwornik elektroakustyczny, dynamiczny lub znacznie lepszy magnetostatyczny, który ma za zadanie przekształcenie sygnału elektrycznego w słyszalną falę dźwiękową. Dobre słuchawki to takie które grają neutralnie czyli jak najbardziej wiernie.

Słuchawki audiofilskie to jednak najwyższej klasy produkty, przeznaczone do odsłuchu muzyki na poziomie studyjnym, a nawet wyższym lub po prostu przyjemnym bez zniekształceń.
Największą zaletą słuchawek audiofilskich jest ich niezwykle korzystny stosunek jakości do ceny. Uzyskanie podobnej klasy dźwięku z systemu stereo wymaga kilku, a nawet kilkunastokrotnie większych nakładów. 
Ich wadą jest wymóg stosowania dedykowanego wzmacniacza (którego cena nie musi być wysoka), o dopasowanej prądowo charakterystyce. Wynika to z dużego zapotrzebowania na moc, bez której słuchawki audiofilskie pracują na ułamek swoich możliwości.


Czym tak naprawdę są słuchawki?

To nic innego jak przetwornik elektroakustyczny, mający za zadanie przekształcenie sygnału elektrycznego w słyszalną falę dźwiękową, podobnie jak czyni to głośnik. Od głośnika jednak odróżnia słuchawkę sposób, w jaki jest wykorzystywana: słuchawka służy do indywidualnego odbioru dźwięku, najczęściej umieszcza się ją w bezpośredniej bliskości ludzkiego ucha, a nawet wewnątrz ucha.

Ze względu na użyty przetwornik elektroakustyczny słuchawki dzieli się na:

 • ƒƒelektromagnetyczne (czasem w skrócie nazywane "magnetycznymi"), z membraną z materiału
 • ferromagnetycznego (najczęściej ze stali), której ruch wzbudzany jest przez zmiany pola magnetycznego w nieruchomej cewce znajdującej się w bezpośredniej bliskości membrany;
 • ƒƒelektrodynamiczne (albo krótko "dynamiczne"), z membraną papierową lub z tworzywa sztucznego, której ruch wzbudzany jest przez przyklejoną do niej małą cewkę, umieszczoną w silnym stałym polu magnetycznym, poruszającą się wskutek przepływającego przez nią prądu zmiennego;
 • ƒƒelektrodynamiczne z kotwicą zrównoważoną (ang. Balanced Armature), z rdzeniem z miękkiej stali połączonym sztywno z membraną, znajdującym się pomiędzy nieruchomymi magnesami stałymi i nawiniętą wokół cewką;
 • ƒƒelektrostatyczne, z membraną wzbudzaną przez zmiany pola elektrycznego;
 • ƒpiezoelektryczne ("krystaliczne"), z membraną pobudzaną wskutek zjawiska piezoelektrycznego.


alt

Jako datę powstania słuchawek niewątpliwie uważa się datę powstania radia i telefonu. Pierwszą słuchawką była słuchawka telefoniczna, która powstała na początku XX w. Wraz z rozwojem radia słuchawki zaczęto stosować również w studiach nagraniowych.


Jeśli używamy słuchawek w różnych miejscach i sytuacjach, możemy nabyć jeden z wielu modeli uniwersalnych, który sprawdzi się zarówno w sporcie, na ulicy, jak i przy słuchaniu muzyki w naszym systemie hi-fi.

Kolejny ważny podział słuchawek to podział ze względu na konstrukcję słuchawki. Rozróżniamy:

 • ƒƒsłuchawki nauszne (zamknięte, półotwarte lub otwarte), w których małżowina uszna przykryta jest słuchawką w niewielkiej komorze;
 • ƒƒsłuchawki wokółuszne (zamknięte, półotwarte lub otwarte), w których cała małżowina uszna zakryta jest wraz ze słuchawką w niewielkiej komorze;
 • ƒƒsłuchawki otwarte, których używa się poprzez zbliżenie ucha do membrany słuchawki tak, że małżowina ucha pozostaje odsłonięta;
 • ƒƒsłuchawki półotwarte, o konstrukcji częściowo osłaniającej ucho;
 • ƒƒsłuchawki douszne, które wsuwa się (częściowo) do wnętrza kanału słuchowego;
 • ƒƒsłuchawki dokanałowe, które do poprawnego odsłuchu wymagają uszczelnienia kanału słuchowego.


Ze względu na sposób przesyłu dźwięku słuchawki możemy również podzielić na:

 • ƒƒsłuchawki przewodowe - są ograniczone kablem, jednak wciąż zapewniają lepszą jakość dźwięku w stosunku do słuchawek bezprzewodowych z tego samego przedziału cenowego;
 • ƒƒsłuchawki bezprzewodowe - to przede wszystkim wolność przestrzeni (nie ogranicza nas plączący się pod nogami kabel). Słuchawki bezprzewodowe są coraz lepsze technologicznie i bez problemu mogą niekiedy konkurować ze swoimi przewodowymi odpowiednikami.


alt
 


Nieco historii

W 1919 r. firma Brandes jako pierwsza zaczęła produkcję słuchawek na skalę masową. Słuchawki zostały wyprodukowane w Kanadzie a ich oporność wynosiła 2000 Ohm.
W Polsce produkcję słuchawek datuje się na początek lat 70-tych XX w., były to słuchawki firmy Unitra Tonsil. Owa wersja przeznaczona była na eksport a same słuchawki całkiem dobrze się sprzedawały w ówczesnych czasach. Podobnie jak słuchawki konstrukcji otwartej. Pierwsze słuchawki z przetwornikami elektrostatycznymi zostały wprowadzone na rynek przez Sennheisera w 1977 r. – był to model Unipolar 2000. Na przełomie lat budowa słuchawek ewoluowała. Znacząco zmieniła się ich budowa czy wygląd, powstały nowe rodzaje słuchawek: bezprzewodowe, przenośne. Przez dziesiątki lat technologia słuchawek ulegała modernizacji, tak by osiągnąć dzisiejszy wygląd.

Na rozwój akustyki szczególny wpływ mieli fizycy Heinrich Rudolf Hertz oraz Georg Simon Ohm. Hertz jako pierwszy wytworzył fale elektromagnetyczne, posługując się skonstruowanym przez siebie oscylatorem elektrycznym. Stwierdził tożsamość fizyczną fal elektromagnetycznych i fal świetlnych oraz ich jednakową prędkość rozchodzenia się. Hertz stworzył podstawy rozwoju radiokomunikacji.
Ohm natomiast w 1843 r. stwierdził, iż najprostsze wrażenie słuchowe jest wywołane drganiami harmonicznymi, przy czym ucho jest zdolne rozkładać dźwięki na składowe sinusoidalne.

 

 

Słuchawki w domu i w „plenerze”

Wybierając słuchawki, musimy przede wszystkim określić ich przeznaczenie. Niewątpliwie każdy wymaga od słuchawek spełnienia ich zasadniczego zadania, jakim jest dostarczenie słuchaczowi muzycznych emocji, ale czy to wszystko? Niekoniecznie. Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego będziemy używali słuchawek. Czy będą to słuchawki do słuchania muzyki na ulicy, w metrze, na rowerze czy na nartach? Czy może będziemy je wykorzystywać w zaciszu domowego ogniska?
Producenci prześcigają się w nowych rozwiązaniach. Licytują się między sobą, które słuchawki więcej zniosą, które mają lepszy design czy które skuteczniej izolują od hałasów. Na rynku możemy również nabyć słuchawki uniwersalne, które sprawdzą się zarówno w sporcie, na ulicy, jak i przy słuchaniu muzyki w naszym systemie hi-fi.

Dzięki uniwersalnym słuchawkom wybór nie ogranicza się już do alternatywy" tradycyjne domowe hifi albo bieganie z iPodem", bowiem z małych urządzeń przenośnych korzystamy także w domu. Słuchawki podłączamy również do różnych mikrosystemów, odtwarzaczy plików itp. Pewnie każdy, kto choć trochę interesował się tematem słuchawek, natrafił na ich testy, czy to w prasie branżowej czy na forach internetowych. Z każdego testu możemy wyciągnąć jeden wniosek, iż możliwości słuchawek dużych są o wiele większe niż słuchawek dousznych. Wkładanie do uszu lekkich grających pastylek wymyślono z powodu warunków dyktowanych przez mobilność, natomiast gdy siedzimy w fotelu, możemy trzymać na głowie coś większego i nieco cięższego, co w zamian dostarcza nam lepszy dźwięk. Współcześni producenci słuchawek gwarantują ich wysoką jakość. Nie zmienia to jednak faktu, iż każdy model brzmi i leży zupełnie inaczej, a doświadczenie jakiegokolwiek producenta nie jest ważniejsze od tego, czego sami doświadczamy, zakładając słuchawki na uszy.
 

Jak zwiększyć moc słuchawek?

Wielu użytkowników słuchawek boryka się z pytaniem, jak poprawić moc słuchawek. Nic prostszego. Wystarczy je podłączyć do wzmacniacza słuchawkowego. Owy wzmacniacz to nic innego jak urządzenie wzmacniające sygnał audio na wyjściu. Dzięki niemu możliwe jest dostateczne napędzenie słuchawek, tj. dostarczeniu im mocy niezbędnej do pełnego wykorzystania potencjału, jaki tkwi w ich przetwornikach, jak również wpłynięcie na finalny kształt ich brzmienia.


alt


Na rynku dostępne są przede wszystkim:

 • ƒƒwzmacniacze tranzystorowe,
 • ƒƒwzmacniacze lampowe,
 • ƒƒwzmacniacze hybrydowe (połączenie obu powyższych).

Istnieje też unikatowy typ wzmacniacza, jakim jest energizer, łączący cechy wzmacniacza słuchawkowego i zasilacza, jednakże jest to konstrukcja spotykana tylko i wyłącznie przy słuchawkach elektrostatycznych.

Dobierając wzmacniacz do słuchawek,musimy pamiętać, że funkcjonuje on nie tylko jako dodatkowe zasilanie na wyjściu, ale ma także swoje właściwości brzmieniowe o cechach unikatowych i nie pasujących do wszystkich słuchawek, jakie są na rynku (bardziej do pewnej określonej grupy, innej dla każdego modelu). Dlatego też nie jest możliwe wskazanie „na sucho” perfekcyjnego wyboru i tak cenne są – zamieszczane na internetowych forach dziedzinowych audio wskazówki osób posiadających różnorodne wzmacniacze słuchawkowe, potrafiących je ze sobą rzetelnie porównać. Nie jest też możliwe jednoznaczne stwierdzenie, które słuchawki czerpią korzyści ze wzmacniacza, ponieważ jest to uzależnione od wielu cech, w tym ukrytych. To jednak nadaje tego rodzaju wyborom pewnego smaku, uroku niepewności i odkrywania unikatowości połączeń. I chyba właśnie to jest w wielu przypadkach motorem napędowym przy testach zgrywania się sprzętu ze sobą.

 

Ile kosztuje wymarzony system high-end? Trzysta, pięćset tysięcy, a może milion?

Jedno jest pewne, znacznie więcej niż kwota, jaką możemy przeznaczyć na ten cel. Chyba że zmienimy nastawienie i zamiast na wielkie kolumny i wzmacniacze spojrzymy w stronę słuchawek. Banał? Nie tym razem.

Niejednokrotnie słuchawki kosztują ułamek wspomnianych kwot a brzmią na miarę naszych marzeń. Dla wielu słuchawki stanowią namiastkę high-endu, urzeczywistnienie audiofilskich fantazji. Wybierając słuchawki, pamiętajmy o indywidualnym ich doborze dopasowanym do potrzeb. Nikt nie powiedział, że słuchawki, które są dobre dla naszego znajomego, są dobre również dla nas.
 

alt

Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię produktu, gdyż każdy może być recenzentem, Ty również!

Pozostałe produkty z kategorii
Denon AH-MM300

Denon AH-MM300

1 499,00 zł
Grado PS1000e

Grado PS1000e

7 990,00 zł
Grado GS2000e

Grado GS2000e

6 800,00 zł
Grado RS2e

Grado RS2e

2 860,00 zł


altBudujesz system muzyczny?

Szukasz doskonałych kolumn..., wzmacniacza..., odtwarzacza...?
 

Kupuj z głową! Najniższa cena to nie wszystko!

alt

Służymy wiedzą i doświadczeniem, popartym latami praktyk.

U nas otrzymasz fachową ekspertyzę, bez "nabijania w butelkę".
 
alt
Cenimy twój czas i pieniądze.
 
Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

 
alt
© K2 Audio 2021 | WARSZAWA - KATOWICE - KRAKÓW | znaki towarowe należą do ich właścicieli
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl