wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Głośniki / Kolumny » Kolumny Podstawkowe » Graham Audio LS5/9 BBC
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.  

Producenci
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 
Ankieta

Czy podoba Ci się nasz sklep?

 • Tak, bardzo!
 • Średnio na jeża
 • Jest kiepski

Chmura tagów
Waluta
 • Vincent SV-237mk
 • Transparent - Audiofilska Biżuteria
 • Magnat Transplus 1500
 • McIntosh MC2152
Graham Audio LS5/9 BBCGraham Audio LS5/9 BBCGraham Audio LS5/9 BBCGraham Audio LS5/9 BBCGraham Audio LS5/9 BBC
Graham Audio LS5/9 BBCGraham Audio LS5/9 BBCGraham Audio LS5/9 BBCGraham Audio LS5/9 BBCGraham Audio LS5/9 BBC
Nasz hitDarmowa dostawa

Graham Audio LS5/9 BBC

GRAHAM AUDIO

Dostępność: Dostępny

Koszt wysyłki: od 0,00 zł Dostępne formy wysyłki dla oglądanego produktu:Kurier - 0,00 zł
Odbiór osobisty - 0,00 zł
Transport indywidualny K2audio - 0,00 zł

Stan produktu: Nowy

Gwarancja: 60 miesięcy, realizowana przez autoryzowany centralny serwis.

Kolor wykończenia
Cherry
Cherry
Oak
Oak
Ebony
Ebony

Cena: 8 950,00 zł

Produkt chwilowo niedostępny w sprzedaży

dodaj do schowka

 • Opis produktu
 • marka GRAHAM AUDIO
 • Zastosowanie
 • Recenzje produktu (0)

Graham Audio LS5/9 BBC

Kolumna podstawkowa

Monitory Graham LS5/9 są produkowane na licencji British Broadcasting Corporation (BBC) w naszej fabryce mieszczącej się w południowej części hrabstwa Devon w Anglii. Wszystkie części używane w kolumnach pochodzą z Wielkiej Brytanii i Europy. Głośnik wysokotonowy jest najnowszą wersją kopułki tekstylnej o średnicy 34 mm produkcji znanej francuskiej firmy Audax, której oryginalna specyfikacja została opracowana przez BBC. Każdy z głośników jest testowany i ma zdejmowaną charakterystykę zanim zostanie dopasowany do zwrotnicy. Głośnik niskotonowy został opracowany przez cenionego brytyjskiego producenta głośników, firmę Volt, która połączyła swoje ogromne doświadczenie i wiedzę z podstawami oryginalnego projektu głośnika dzieła BBC. Wspomniana powyżej zwrotnica oraz układ korektora jest również dziełem firmy Volt i powstaje w jej zakładach produkcyjnych.

Ramka maskownicy jest wykonana w całości z jednego kawałka sklejki brzozowej i jest mocowana do obudowy ukrytymi magnesami neodymowymi. Po usunięciu maskownic naszym oczom ukazuje się różnica w porównaniu z oryginalnym, funkcjonalnym projektem BBC, a mianowicie fornirowana ścianka przednia.

Obudowa jest wytłumiona za pomocą wełny Rockwool o średniej twardości, które utrzymywane są przez zachowane ściany wyłożonone materiałem, co wykonuje nasz własny tapicer według oryginalnej specyfikacji BBC. Podnosi to nakłada pracy w porównaniu ze zwykle stosowanym obiciem wewnętrznych ścianek gąbką, ale wełna Rockwool jest bardziej przyjazna dla środowiska naturalnego i w odróżnieniu od wielu rodzajów gąbki, nie ulega rozkładowi z upływem czasu.

Następnym krokiem jest montaż elementów na przedniej ściance. Głośniki, płytka drukowana z układem zwrotnicy oraz wewnętrzne okablowanie są instalowane ręcznie i dopiero po przeprowadzeniu pierwszych testów ścianka przednia jest mocowana do obudowy.

Gotowe monitory LS5/9 są następnie rygorystycznie testowane zarówno w naszym laboratorium badawczym, jak i w dedykowanym salonie odsłuchowym. Jeśli spełniają nasze standardy jakościowe i są zgodne ze specyfikacją techniczną BBC, każdy z monitorów jest podpisywany przed zapakowaniem i wysyłką. Wyniki pomiarów wszystkich kolumn są przez nas przechowywane, co w przyszłości ułatwia pomoc techniczną. Każdy monitor jest umieszczany w bawełnianym worku z naniesionym firmowym monogramem, a ten w kartonie ochronnym. Parowane zestawy są następnie pakowane w skrzynki i gotowe do wysyłki.

LS 5/9 to, zgodnie z licencją BBC, konstrukcja podstawkowa dwudrożna wentylowana bas-refleksem skierowanym do przodu. Na zestaw przetworników składają się: 34mm miękka, francuska kopułka Son Audax HD 13D34H, słowem ta sama, która w monitorach BBC stosowana jest od lat (jak informuje twórca kolumn, jedyny element wersji Graham Audio spoza Wielkiej Brytanii), oraz tradycyjnie 200mm woofer średnio-niskotonowy z membraną z odmiany polipropylenu, produkowany przez firmę Volt. Kopułkę osłonięto metalową siateczką, a woofer, w przeciwieństwie do oryginalnego projektu, wyposażono w tradycyjne czarne, gumowe zawieszenie. W Grahamach pozostawiono także, zgodną z oryginałem, możliwość podbicia lub obniżenia wysokich tonów o odpowiednio + lub - 1dB.

LS5/9BC dedykowane są do pomieszczeń od 15do50m2.

Specyfikacja techniczna LS5/9 BBC:
 • Budowa: 2-drożna, bas-refleks 
 • Wykończenie: naturalna okleina 
 • Pasmo przenoszenia : 50 Hz~16 kHz (+/-3 dB)
 • Impedancja nominalna: 8 Ω
 • Czułość: 87 dB SPL (2,83 V/1 m)
 • Maksymalne ciśnienie powietrza: ponad 100 dB dla pary, w odległości 2 m
 • Rekomendowana moc wzmacniacza: 10 - 200 W
 • Wymiary : 280 x 275 x 460 mm
 • Waga: 14 kg/szt
alt
Po wielu latach prac badawczo-rozwojowych, korporacja medialna BBC opracowała kilka znakomitych modeli głośników, pulpitów mikserskich i wzmacniaczy. Były one w pierwszym rzędzie przeznaczone do użytku we własnych studiach nagraniowych, gdyż nie znaleziono sprzętu studyjnego produkowanego przez inne firmy audio, który byłby w stanie zaspokoić wysokie normy jakościowe stawiane przez BBC.

Jednym z tych urządzeń były monitory LS5/9, opracowane przez BBC i następnie na jej licencji produkowane przez różne firmy. Ich produkcję zakończono jednak dość dawno temu i jako długoletni wielbiciele tych legendarnych kolumn doszliśmy w firmie Graham Audio do wniosku, że należy zmienić ten stan rzeczy.

Przeszło 20 lat doświadczenia
Firma Graham Audio ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży profesjonalnego audio i szczyci się tym, że może produkować monitory LS5/9 na licencji BBC, według jej ścisłej specyfikacji i procedur testowych. Wytwarzane zgodnie z oryginalnym projektem, z niewielkimi zmianami natury kosmetycznej i praktycznej, nowe kolumny LS5/9 znacznie rozszerzą możliwości dowolnego systemu audio klasy profesjonalnej, zapewniając dokładną, transparentną reprodukcję dźwięku w połączeniu z wyjątkową jakością wykonania.

Jest to pierwszy z szeregu produktów, które są w planach firmy Graham Audio, opartych o bogatą spuściznę BBC i czerpiąc z jej wieloletnich wysiłków w podnoszeniu standardów radiowo-telewizyjnych.
 
W pełni Brytyjskie kolumny
Graham Audio jest brytyjską firmą rodzinną z siedzibą w Newton Abbot, małym miasteczku rynkowym w Devon w południowo-zachodniej Anglii. Jesteśmy pasjonatami wysokiej jakości dźwięku i wierzymy, że klasyczne głośniki BBC oferują poziom neutralności, przejrzystości i realizmu, który trudno znaleźć gdzie indziej. Przy użyciu nowoczesnych komponentów i technik produkcji udało nam się zwiększyć wydajność, zachowując zgodność z oryginalnymi wzorami BBC.

Możemy być mali, ale jesteśmy dumni, że możemy z jednymi z najlepszych talentów w branży, takimi jak Derek Hughes i głośniki Volt. Nasze systemy głośnikowe są dostępne na całym świecie z odpowiednio dobranych gniazdek, które mają pełne możliwości demonstracji i wspierają Cię w procesie doboru i konfiguracji.

Wszystkie głośniki są montowane ręcznie na miejscu. Za każdy krok każdego głośnika odpowiada jedna osoba, co obejmuje testowanie i odsłuchiwanie. Druga osoba sprawdza podwójnie ukończony produkt, powtarzając oczywiście testy i zapisując wyniki do późniejszego wykorzystania. W ramach procedury testowej wszystkie gotowe głośniki są porównywane z naszymi wzorcowymi wzorcami, aby zapewnić ich pełną spójność.
 
Nasza historia
Firma została założona przez Paula Grahama, który ponad 20 lat pracował we wszystkich dziedzinach związanych z profesjonalnym audio, w tym w branży nagraniowej i nadawczej, a także dźwięku na żywo i scenie. Ze wszystkich różnych podejść, Paul zawsze faworyzował "dźwięk BBC" zarówno dla zastosowań profesjonalnych, jak i osobistych, ale obawiał się, że wiele klasycznych projektów będzie gubionych na zawsze, jeden po drugim. Kilka przypadkowych spotkań i kilka długich rozmów, które miały miejsce później, zdecydowano, że jedynym sposobem na zachowanie tego dziedzictwa było zwrócenie się do BBC o aprobatę, by samemu je zbudować.

Na szczęście nasz pierwszy głośnik - BBC LS5/9 - został ciepło przyjęty zarówno przez recenzentów, jak i właścicieli, a BBC LS5/8 i BBC LS3/5 okazały się równie udane. Ponadto w naszej ofercie naszych zestawów głośnikowych znajdują się wysokiej jakości monitory pasywne przeznaczone głównie do odtwarzania dźwięku na żywo (SYSTEM3D) - z tego programu badawczego narodził się podłogowy VOTU. Nowy model Chartwell LS6 znajduje się pomiędzy LS3/5 i LS5/9 i nie oddaje tym modelom nic w zakresie dynamiki i muzycznego spojrzenia.
 
5 lat przedłużonej gwarancji
5-letnia gwarancja na wszystkie głośniki Graham Audio zbudowane w Wielkiej Brytanii ręcznie z najwyższą starannością i dbałością o szczegóły. Każdy głośnik jest testowany i sprawdzany pod kątem zgodności z naszymi jednostkami referencyjnymi, a przed zapakowaniem i wysłaniem jest starannie przesłuchiwany.

W tym okresie części będą wymieniane bezpłatnie, pod warunkiem, że awaria nie jest spowodowana wypadkiem, zaniedbaniem lub niewłaściwym użyciem. Praca i przewóz nie są objęte przepisami, z wyjątkiem umów lokalnych. Niniejsza gwarancja nie narusza Państwa ustawowych praw.

W celu uzyskania serwisu objętego gwarancją, głośniki wraz z oryginalną lub czytelną kopią dowodu zakupu muszą być dostarczone do lokalnego dealera lub dystrybutora firmy Graham Audio.

Firma Graham Audio Ltd. oraz każdy autoryzowany dystrybutor lub sprzedawca zastrzega sobie prawo do odmowy serwisowania głośników w ramach gwarancji, jeśli głośniki uległy nieautoryzowanym modyfikacjom lub gdy numery seryjne zostały zniszczone, usunięte lub są nieczytelne.

✅ Kolumna podstawkowa przeznaczona jest do ustawienia na specjalnej stabilnej podstawce głośnikowej, lub ewentualnie może być ustawiona na regale.
Kolumnę podstawkową cenią głównie audiofile za wyjątkowy przekaz dźwięku i prezentację przestrzeni, ale znacznie częściej kolumna podstawkowa wykorzystywana jest w małych pokojach, gdzie nie zawsze mamy miejsce na postawienie dużych kolumn głośnikowych.
O kolumnie podstawkowej mówi się "monitor". Pojęcie wywodzi się głownie z profesjonalnego studia nagrań, tam często kolumna podstawkowa wykorzystywana jest jako monitor odsłuchowy.

✅ Kolumna podstawkowa wykonana jest zwykle w konstrukcji otwartej, z portem wentylowania skierowanym do przodu lub tyłu oraz zamknięta, która jest lekarstwem na niedociągnięcia akustyki pomieszczenia. Konstrukcja zamknięta kolumny podłogowej jest niezwykle skomplikowana i tym samym droższa w produkcji, jednak ostatecznie w klasycznym domowym pokoju odsłuchowym może stanowić rozwiązanie szyte na miarę.

Stosowania jest zarówno w profesjonalnych systemach stereo jak i wielokanałowych systemach kina domowego jako głośniki tylne - efektowe, odgrywające istotną rolę w systemie kina domowego.

Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię produktu, gdyż każdy może być recenzentem, Ty również!

Pozostałe produkty z kategorii
Kudos Super 10A

Kudos Super 10A

8 950,00 zł
Magnat Quantum 673

Magnat Quantum 673

939,00 zł749,00 zł
P3ESR XD JESION OLIWKOWY

Harbeth P3ESR XD

5 980,00 zł


altBudujesz system muzyczny?

Szukasz doskonałych kolumn..., wzmacniacza..., odtwarzacza...?
 

Kupuj z głową! Najniższa cena to nie wszystko!

alt

Służymy wiedzą i doświadczeniem, popartym latami praktyk.

U nas otrzymasz fachową ekspertyzę, bez "nabijania w butelkę".
 
alt
Cenimy twój czas i pieniądze.
 
Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

 
alt
© K2 Audio 2021 | WARSZAWA - KATOWICE - KRAKÓW | znaki towarowe należą do ich właścicieli
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl