wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Głośniki / Kolumny » Kolumny Podstawkowe » Harbeth HL-Compact 7ES-3
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.  

Producenci
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 
Ankieta

Czy podoba Ci się nasz sklep?

 • Tak, bardzo!
 • Średnio na jeża
 • Jest kiepski

Chmura tagów
Waluta
 • Vincent SV-237mk
 • Transparent - Audiofilska Biżuteria
 • Magnat Transplus 1500
 • McIntosh MC2152
Harbeth HL-Compact 7ES-3Harbeth HL-Compact 7ES-3Harbeth HL-Compact 7ES-3Harbeth HL-Compact 7ES-3
Harbeth HL-Compact 7ES-3Harbeth HL-Compact 7ES-3Harbeth HL-Compact 7ES-3Harbeth HL-Compact 7ES-3
Darmowa dostawa

Harbeth HL-Compact 7ES-3

HARBETH

Dostępność: Dostępny

Koszt wysyłki: od 0,00 zł Dostępne formy wysyłki dla oglądanego produktu:Kurier - 0,00 zł
Odbiór osobisty - 0,00 zł

Stan produktu: Nowy

Gwarancja: 24 miesiące, realizowana przez autoryzowany centralny serwis.

Kolor wykończenia
Cherry
Cherry
Rosewood + 500,00 zł
Rosewood + 500,00 zł
Eucalyptus + 500,00 zł
Eucalyptus + 500,00 zł
Ebony + 500,00 zł
Ebony + 500,00 zł

Cena: 6 450,00 zł

Produkt chwilowo niedostępny w sprzedaży

dodaj do schowka

 • Opis produktu
 • marka Harbeth
 • Zastosowanie
 • Recenzje produktu (0)
Harbeth HL-Compact 7ES-3
Kolumna podstawkowa, monitor wentylowany do przodu

W każdym pokoleniu powstaje kolumna, która sama siebie ustanawia kamieniem milowym na drodze reprodukcji hi-fi. Seria HL Compact 7 marki Harbeth jest znakomitym przykładem naturalnego brzmienia z zamiłowaniem do reprodukcji każdego gatunku muzycznego – od rocka do opery poprzez jazz i folk. Nowa wersja HL Compact 7ES-3 charakteryzuje się w stosunku do swoich poprzedniczek ulepszeniami wprowadzonymi w konstrukcji przetworników, zwrotnicy i obudowy. Nowy model to najbardziej czarująca wersja „Compactów” jaka kiedykolwiek powstała.

Sekret naturalnego dźwięku Harbetha polega na ekstremalnie drobiazgowym przywiązywaniu wagi do wszystkich detali całej konstrukcji. Weźmy na przykład taką obudowę z tradycyjnie cienkimi ścianami w stylu BBC. Zgodnie z tradycją BBC koszty mają znaczenie wtórne wobec brzmienia – zarówno przednia jak i tylna ścianka obudowy przykręcane są do reszty za pomocą śrub. Nie są przyklejane, ani przybijane gwoźdźmi, stanowią więc idealną strukturę stratną, która nie magazynuje energii. Obudowa dosłownie oddycha w najniższych częstotliwościach, jak to ma miejsce w najlepszych drewnianych instrumentach. Tradycyjna i elegancka obudowa Compact 7ES-3 pełni kluczową rolę w tworzeniu magii dźwięku Harbetha.

Kolumny z rodziny HL Compact 7 zawsze miały głośniki z membranami z Radialu – materiału produkowanego przez Harbetha. C7ES-3 mają najnowsze wersje 8 calowych przetworników z Radialu, z nowym gumowym zawieszeniem – bardziej miękkim i o łagodniejszym profilu, co poprawia tłumienie. Tweeter osłonięty jest przezroczystą dźwiękowo maskownicą, dzięki czemu może bez przeszkód wydobywać z siebie wszystkie dźwięki do wnętrza pomieszczenia odsłuchowego (pomaga mu w tym również niewiarygodnie przezroczysta maskownica kolumn zwana „SuperGrille”). Poprawa właściwości tłumiących obudowy zaowocowała większą otwartością i przejrzystością brzmienia. Ponieważ zmieniły się wewnętrzne właściwości tłumiące obudowy, należało też zmienić strojenie bass refleksu, w celu poprawienia jakości niskich częstotliwości.

Najważniejsza jednak, choć niewidoczna dla użytkownika jest zwrotnica. Została ona zaprojektowana od A do Z całkowicie na nowo przy użyciu najlepszego i najnowszego oprogramowania symulacyjnego, pozwalającego na wybranie optymalnej kombinacji spośród milionów permutacji topografii układów i wartości parametrów komponentów. Skróciło to czas projektowania konstrukcji z okresu kilku lat do kilku miesięcy, chociaż oczywiście nie zastąpiło setek godzin krytycznych odsłuchów muzyki i głosów ludzkich. Nowa zwrotnica poprawiła integrację osiową i pionową przetworników. W praktyce oznacza to mniejszą wrażliwość kolumn na odpowiednią wysokość standów, standy mogą być np. niższe niż dla Compactów z poprzednich generacji.

Kolumny HL Compact 7ES-3 w sposób perfekcyjny oferują nam wszystko, czego od nich oczekujemy. Klarowność jest wprost urzekająca – w czasie słuchania muzyki doświadczamy magicznego wrażenia, że unosimy się na latającym dywanie.

Specyfikacja Harbeth HL-Compact 7ES-3:
 • Budowa:     dwudrożny monitor, bass reflex do przodu
 • Ustawienie:     Zoptymalizowany do pracy z dala od scian
 • Głośnik LF:     Niskośredniotonowy 200 mm ekranowany
 • Głośnik HF:     25 mm wysokotonowa kopułka aluminiowa
 • Pasmo przenoszenia:     46 Hz - 20 kHz +/-3 dB / 1 m
 • Skuteczność:     86 dB 1 W / 1 m
 • Rekomendowany wzm.:     powyżej 25 W
 • Impedancja:     6 ohm
 • Parowanie kolumn:     0,75 dB przez całe pasmo
 • Wymiary (wys. x szer. x głęb.):     520 x 273 x 315 mm
 • Waga:     13,2 kg

altHarbeth to synonim brzmienia naturalnego. Kolumny produkowane przez firmę to ręcznie składane i starannie strojone obudowy, które wykonywane są w 100% z drewna określonego gatunku i rodzaju. Harbeth to legenda, przykład jak powinny wyglądać monitory BBC, które zresztą używane są właśnie przez to słynne studio oraz przez wiele innych. Pracochłonność wykonania kolumn Harbeth ma swoje odzwierciedlenie w jakości oferowanego dźwięku, który pod względem naturalności w odwzorowaniu barwy nie ma sobie równych.

Historia firmy

Legenda brzmienia brytyjskich monitorów sięga lat 50 - wtedy to właśnie angielska BBC zdecydowała się na przejście z mało dokładnych fal długich na znacznie bardziej rozdzielcze fale FM. Spowodowało to prawdziwa burzę zmian w ówczesnym sprzęcie studyjnym który jak dotąd był znacznym ograniczeniem w stosunku do możliwości transmisyjnych sygnału FM.

Ryzyko pracy na dotychczasowym sprzęcie było zbyt duże - możliwość wytransmitowania szumów, przydźwięków i innych niepożądanych zjawisk, wcześniej "odcedzanych" przez wąskopasmowe odbiorniki AM stworzyło konieczność opracowania znacznie wyższej klasy pełno pasmowych monitorów studyjnych.

Po przetestowaniu dostępnych na rynku głośników, BBC uznało ówczesne osiągi drogich konstrukcji za niewystarczające. Jedynym rozwiązaniem było stworzenie monitorów na własne potrzeby, daleko przewyższających brzmieniowo wówczas dostępne konstrukcje. Wtedy właśnie inżynierowie BBC poczynili dwie kluczowe obserwacje które leżą u podstaw dzisiejszych konstrukcji Harbeth'a. Pierwszą z nich jest kluczowa rola obudowy w wiernym odtwarzaniu muzyki. Druga to fundamentalny wpływ membrany nisko/średnio tonowej na charakter i neutralność odbieranego przez ludzkie ucho dźwięku.

Harbeth, od samego początku związany z BBC jako jeden z głównych dostawców monitorów studyjnych energicznie wkroczył na rynek domowy w połowie lat 80. Korzystając z doświadczenia zdobytego w sprzęcie studyjnym natychmiast zdobył duży rozgłos w środowiskach audiofilskich na całym świecie. Sama filozofia firmy nie uległa zmianie od początku jej istnienia - korzystając z wiedzy dotyczącej pracy skrzyń i materiałów użytych przy produkcji membran budować kolumny o brzmieniu możliwie bliskim rzeczywistemu. Po wielu latach doświadczeń i badań Harbeth notowany jest na rynku audiofilskim wyżej niż kiedykolwiek wcześniej.

Technologia

Czerpiąc z wieloletniej współpracy z BBC, firma wielokrotnie korzystała z zaplecza badawczego i intelektualnego tej legendarnej rozgłośni. Zaowocowało to powstaniem wielu unikalnych rozwiązań spotykanych wyłącznie w kolumnach Harbeth. Oprócz tego firma przywiązuje ogromną wagę do pedantycznej kontroli jakości trwającej przez cały etap produkcji. Elementy użyte w każdej parze kolumn są parowane tak aby obie kolumny zachowywały identyczne parametry akustyczne. Dlatego wszystkie elementy użyte do produkcji są mierzone a wyniki pomiarów archiwizowane aby zachować możliwość dobrania części w przypadku konieczności ewentualnej naprawy. Dotyczy to zwrotnicy, przetworników a nawet koloru okleiny, który przed opuszczeniem fabryki jest fotografowany. Wszystkie dane archiwizowane są w postaci cyfrowej co ułatwia ich szybkie odtworzenie w razie konieczności jakichkolwiek napraw.

Czy wiedziałeś, że...?

• Harbeth został założony przez byłego starszego inżyniera badawczego BBC Dudleya Harwooda, który wynalazł pierwsze na świecie kolumny z membranami plastikowymi.
• Radial, materiał, z których wykonane są wyłącznie membrany Harbethów odpowiedzialny jest za przejrzyste, naturalne i szczegółowe brzmienie wszystkich współczesnych modeli Harbetha
• Kolumny Harbetha eksportowane są do ponad 40 krajów świata z fabryki znajdującej się w West Sussex w Zjednoczonym Królestwie.
• Harbeth jest jedną z najlepiej ocenianych w prasie marek na świecie i cieszy się doskonałą opinią na Dalekim Wschodzie, w USA i w Europie kontynentalnej.
• Zawodowi inżynierowie dźwięku wykorzystują monitory Harbetha przy tworzeniu wielu popularnych w Wielkiej Brytanii programów telewizyjnych, takich jak Eastenders, Crimewatch, Emmerdale, The X Factor, Red and Black, The Cube, oraz Britain’s Got Talent (a także innych).
• Harbeth pozostaje jedyną w pełni brytyjską marką produkującą kolumny w oryginalnym stylu BBC. Twórcy Harbetha wiedzą jak wydobyć wielki dźwięk z małych skrzynek!

"P3ESR celuje w wyśmienitym odtwarzaniu jakże przecież ważnej średnicy oraz jest mistrzem tworzenia wiarygodnej sceny muzycznej. [...] Górny zakres pasma nawet bez maskownic, gra gładko, równo, bez żadnych podbić. Kolumna bez problemu oddaje barwę klarnetu basowego, czy gitary basowej i nawet kiedy oba instrumenty grały w zbliżonych rejestrach, były zupełnie odseparowane. Stereofonia była stabilna i rzetelna, skrzypce oddane były ciepło, trochę ekspansywnie. [...] Harbeth P3ESR jest jednym z tych rzadko spotykanych komponentów audio, które pomimo swoich ograniczeń nie dopuszczają żadnych kompromisów."
Recenzja kolumn Harbeth P3ESR, Stereophile, sierpień 2010

"Jak grają? Wymienię po prostu kilka przymiotników: pikantny, ekscytujący, detaliczny, pochłaniający, czysty, otwarty, przestrzenny, szybki, intymny, gładki, czuły, dynamiczny, silny i autorytarny. [...] Kolumna nie przesładza, jednak wytwarzana muzyka wciąga. Choć przy moich Monitorach 40, trzydziestki wyglądają jak liliputy, to jednak poprawnie tworzą scenę, zwłaszcza w kierunku przód-tył. Generują godną uwagi przestrzenną bezzwłoczność i namacalność – w sensie takim, iż powstaje wrażenie, że wystarczy wyciągnąć rękę by chwycić każdy z instrumentów. [...] Jeśli chodzi o bas, to podobnie jak w modelu Compact 7, jest tak dokładny i czysty, że po prostu nie odnotowuje się jakiegoś braku, oba wydają się schodzić o wiele niżej niż pokazują to pomiary. [...] Ich dźwięk jest najbardziej naturalny i realistyczny z jakim się spotkałem w tej cenie i rozmiarach."
Recenzja kolumn Harbeth Monitor 30, Enjoy The Music, marzec 2002

"Dzwięk jest po prostu czysty i przejrzysty, z samej natury, bez kompromisów. [...] Środek zaś jest największym atutem Harbethów, przetworniki zrobione z patentowego materiału RADIAL, są moim zdaniem najlepszymi głośnikami na rynku.  [...] SHL5 może wyglądać trochę staroświecko, ale kontynuuje świetną tradycję i jeśli szukasz niezbyt wielkiej kolumny o naprawdę niesamowitym, muzykalnym i czarującym dźwięku to jest kolumna dla Ciebie. Żaden inny zestaw nie gra tak jak Harbeth."
Recenzja kolumn Harbeth Super HL5, The Absolute Sound

"Harbetha M40.1 łatwo opisać, ale ciężko zrecenzować. Dźwięk tych kolumn ma więcej zalet, niż cokolwiek, co miałem kiedykolwiek w domu. M40.1 jest „neutralna”, nie wprowadza podkolorowań, a przy tym nie posiada powszechnych wad. Harbethy mają rzadką umiejętność łączenia neutralnej barwy z wyśmienitą prezentacją, pod niemal każdym istotnym aspektem. Mówiąc po prostu: mamy tu wreszcie kolumnę, która osiągnęła płaską częstotliwość przenoszenia w całym paśmie, nie wysysając jednocześnie życia z nagranej muzyki. Harbeth M40.1 nie celuje w jakimś konkretnym aspekcie, zamiast tego dokonuje przełomu, będąc pierwszą kolumną, która odnajduje się w tak wielu dziedzinach. M40.1 jest pozbawiona zakłóceń, nie jest wybredna jeśli chodzi o urządzenia towarzyszące i jest w miarę łatwa w instalacji. Pozwala muzyce brzmieć kolorowo i miło, zachowując wrażenie grania „tu i teraz”. Istnieją głośniki bardziej skuteczne, istnieją głośniki z potężniejszym basem, inne produkują bardziej dramatyczny, lub czystszy dźwięk, ale żadne nie grają tak spójnie, koherentnie i ogólnie dobrze we wszystkich aspektach."
Recenzja kolumn Monitor 40.1, Stereophile, październik 2008

alt

✅ Kolumna podstawkowa przeznaczona jest do ustawienia na specjalnej stabilnej podstawce głośnikowej, lub ewentualnie może być ustawiona na regale.
Kolumnę podstawkową cenią głównie audiofile za wyjątkowy przekaz dźwięku i prezentację przestrzeni, ale znacznie częściej kolumna podstawkowa wykorzystywana jest w małych pokojach, gdzie nie zawsze mamy miejsce na postawienie dużych kolumn głośnikowych.
O kolumnie podstawkowej mówi się "monitor". Pojęcie wywodzi się głownie z profesjonalnego studia nagrań, tam często kolumna podstawkowa wykorzystywana jest jako monitor odsłuchowy.

✅ Kolumna podstawkowa wykonana jest zwykle w konstrukcji otwartej, z portem wentylowania skierowanym do przodu lub tyłu oraz zamknięta, która jest lekarstwem na niedociągnięcia akustyki pomieszczenia. Konstrukcja zamknięta kolumny podłogowej jest niezwykle skomplikowana i tym samym droższa w produkcji, jednak ostatecznie w klasycznym domowym pokoju odsłuchowym może stanowić rozwiązanie szyte na miarę.

Stosowania jest zarówno w profesjonalnych systemach stereo jak i wielokanałowych systemach kina domowego jako głośniki tylne - efektowe, odgrywające istotną rolę w systemie kina domowego.

Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię produktu, gdyż każdy może być recenzentem, Ty również!

Pozostałe produkty z kategorii
Klipsch The Sixes

Klipsch The Sixes

3 649,00 zł
Heco Celan REVOLUTION 3

Heco Celan REVOLUTION 3

2 599,00 zł1 899,00 zł


altBudujesz system muzyczny?

Szukasz doskonałych kolumn..., wzmacniacza..., odtwarzacza...?
 

Kupuj z głową! Najniższa cena to nie wszystko!

alt

Służymy wiedzą i doświadczeniem, popartym latami praktyk.

U nas otrzymasz fachową ekspertyzę, bez "nabijania w butelkę".
 
alt
Cenimy twój czas i pieniądze.
 
Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

 
alt
© K2 Audio 2021 | WARSZAWA - KATOWICE - KRAKÓW | znaki towarowe należą do ich właścicieli
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl