wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » MCINTOSH
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.  

Producenci
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 
Ankieta

Czy podoba Ci się nasz sklep?

 • Tak, bardzo!
 • Średnio na jeża
 • Jest kiepski

Chmura tagów
Waluta
 • Vincent SV-237mk
 • Transparent - Audiofilska Biżuteria
 • Magnat Transplus 1500
 • McIntosh MC2152

MCINTOSH

MCINTOSH

W pokoju demonstracyjnym McIntosh Laboratory , są wysokie na 7 stóp głośniki, otaczają podwójny stos monobloków - rodzaj wzmacniacza, dla tych, którzy nie znają świata hi-fi - podczas gdy dodatkowe urządzenia emitują dźwięk za siedzeniami i płytami sufitowymi. Młody Charles - jak znany jest w Charlie Randall, dyrektor generalny McIntosha, w fabryce w Binghamton - wymyśla piosenkę: „Money for Nothing” Dire Straits.

Każdy bęben uderza w pogłos. Falset Stinga unosi się nad głębokim zgrzytem gitary w słynnego riffu. I podczas gdy muzyka jest głośna - a grają głośniki o wysokości 7 stóp - cisze są tak idealne jak nuty, bez szumu, nawet dla przeciętnego wysokiego dźwięku stereo. 

W świecie audio, McIntosh jest zarówno wysokiej klasy, jak i światowej sławy; to firma, która napędzała oryginalny Woodstock i charakterystyczną „ścianą dźwięku” Grateful Dead. Najwyższe wyposażenie pokoju demonstracyjnego McIntosh,wynosi około pół miliona dolarów, a typowa jednostka kosztuje tysiące dolarów.

Mimo całego światowego uroku firma produkuje wszystkie cuda dźwięku, w mieście Binghamton, które od 70 lat nazywa domem. Na czele stoi prezes i dyrektor generalny Charlie Randall - pochodzący z New Milford, Pa. I absolwent 1985 roku programu SUNY Broome w zakresie inżynierii elektrycznej (EET).


dyrektor generalny McIntosha Charlie Randall i jego syn, także Charles Randall, w siedzibie firmy w Binghamton

Na zdjęciu dyrektor generalny McIntosha Charlie Randall (z prawej) i jego syn, także Charles Randall, w siedzibie firmy w Binghamton.

 

Dowiedz się więcej o technologii elektrycznej w SUNY Broome.


Nie jest tam jedynym szerszeniem. Prawie dwa tuziny absolwentów pracują na różnych stanowiskach, od projektowania inżynierskiego i produkcji po finanse. Randall grzechota swoje kierunki: EET, inżynieria , informatyka, technologia inżynierii mechanicznej, sztuki wyzwolone,  biznes . Niektórzy podążali własną trajektorią Randalla, przechodząc od SUNY Broome do Rochester Institute of Technology.

Sporo osób - w tym sam Randall - rozpoczęło karierę w McIntosh jako stażysta studencki, zdobywając stałą pracę po uzyskaniu dyplomu. Randall uważa to za inteligentną strategię; po pierwsze, potencjalni pracownicy znający już Upstate New York zwykle pozostają, w przeciwieństwie do tych z cieplejszych i słoneczniejszych klimatów.

„Możemy przetestować osobę i sprawdzić, jak sobie radzi” - dodał. „Ci, którzy wychodzą z SUNY Broome, są tymi, którzy zwykle zostają”. 

dyrektor generalny McIntosh Charlie Randall w hali produkcyjnej w Binghamton

Na zdjęciu dyrektor generalny McIntosh Charlie Randall w hali produkcyjnej w Binghamton

 

O firmie McIntosh


Być może nieprzypadkowo McIntosh rozpoczął działalność w 1949 r. - zaledwie dwa lata po tym, jak SUNY Broome, wówczas jeden z pięciu państwowych instytutów sztuki i nauki, otworzył swoje podwoje. Wojna właśnie się skończyła i reputacja regionu jako Doliny Szans zaczęła się rozpadać.

Zwabiony przez lokalną korporację zajmującą się rozwojem przemysłu, która zaoferowała kawałek ziemi za jedynego dolara, McIntosh przeniósł się z Silver Spring w stanie Maryland w południową stronę. Pierwszy dom firmy mieścił się na Water Street, na piętrze dzisiejszego niestandardowego sklepu z ramami.

Być może najsłynniejsza wyprawa firmy do świadomości narodowej nastąpiła w 1973 roku, gdy Grateful Dead zagrał w Watkins Glen. Zespół potrzebował więcej wzmacniaczy do swojego znaku towarowego Wall of Sound, który McIntosh dostarczył helikopterem w ostatniej chwili. Przez lata firma sprzedawała również urządzenia wielu wielkim markom, w tym Johnny Carson, Brian Wilson i Barbara Streisand. I chociaż McIntosh nie płaci za lokowanie produktu, możesz zobaczyć ich wyposażenie w filmach takich jak Knives Out, The Departed i remake The Stepford Wives.

Niezależnie od tego, czy kieruje się do gwiazdy rocka, czy fana muzyki, każda jednostka McIntosha jest zbudowana w 90 000 kwadratowym obiekcie przy Conklin Avenue, w którym pracuje 156 pracowników, głównie z poziomu południowego.

Linia produkcyjna zazwyczaj okazuje się 1400 sztuk miesięcznie, wszystkie w dużym stopniu ręcznie montowane. Na początku płytki są drukowane przez tańszą linię maszyn, które instalują części i wyłaniają się ze srebrnego oceanu lutu. Z drugiej strony pracownicy dołączają dodatkowe komponenty, zanim jednostki zaczną się toczyć - każda część jest instalowana, testowana i testowana ponownie. Firma stempluje własną blachę i tnie własne szkło, przy czym ten ostatni wykorzystuje strumień wody z zawiesiną granatu. 

Zanim trafią do salonu i kina domowego, urządzenia znajdują się w magazynie firmy, ułożone wysoko. Randall odczytuje ich ostateczny cel w numerach wysyłkowych: ten zmierza do Brazylii, a ten do Chin kontynentalnych, Europy, Japonii. 

Około połowa działalności firmy znajduje się poza Stanami Zjednoczonymi, a rynek nadal się rozwija; dystrybutorzy wciąż są dodawani do krajów wschodzących, takich jak Filipiny, Wietnam i Indonezja. Około 300 punktów sprzedaży detalicznej sprzedaje produkcje McIntosh w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, w tym linię Magnolia Best Buy. Lokalnie ich produkty są sprzedawane w Audio Classics w Vestal. 

Jednak w świecie wysokiej wierności nowsze nie zawsze są najbardziej pożądane, przynajmniej z punktu widzenia kolekcjonerów. 

„Ta działalność jest wyjątkowa ze względu na wysoką wartość odsprzedaży” - wyjaśnił Randall. 

Przykład: Najdłużej działającym produktem jest MC275, wzmacniacz lampowy, który został po raz pierwszy wyprodukowany w latach 1961–1972, a następnie ożywił się w 1994 r. Choć początkowo był sprzedawany w cenie 499 USD, dzisiejsze jednostki kosztują 5 500 USD, a oryginalne - 10 000 USD.

Nostalgia jest częścią apelu McIntosha, ale firma wciąż patrzy w przyszłość. Jedną z nowszych linii produktów są na przykład gramofony, chociaż firma zbudowała pierwsze ramię i sprzedawała wkładki gramofonowe już na początku swojej działalności. 

W sąsiedniej przestrzeni badawczo-rozwojowej o powierzchni 10 000 stóp kwadratowych przyszłe projekty są wymyślane i projektowane przy użyciu specjalistycznych urządzeń. W komorze bezechowej słowa wypływają z ust mówcy w głęboką, bezkierunkową ciszę, która rani uszy, stworzoną przez jaskinię bloków piankowych, które kradną cały dźwięk. Komora echowa - wszystkie twarde powierzchnie i ostre krawędzie - ma odwrotny efekt, zamieniając śpiewaną nutę w studium z pogłosem.

dyrektor generalny McIntosha, Charles Randall w zakładzie badawczo-rozwojowym firmy

Charles, dyrektor generalny McIntosha, Charles Randall, posiada głośnik w zakładzie badawczo-rozwojowym firmy.
 

'Zmieniający życie'


Historia Charliego Randalla zaczyna się niedaleko fabryki McIntosha - tuż pod granicą Pensylwanii, na farmie mleczarskiej z kamieniołomem i ciężarówką.

Dorastając w wiejskim New Milford, Randall nie widział, w jakim kierunku pójdzie na studia. Myślał, że pójdzie w ślady ojca, być może zostanie rolnikiem, kierowcą ciężarówki lub w kamieniołomie. Jako późne dziecko dorastał jednak dokładnie w momencie, gdy jego ojciec przeszedł na emeryturę i zaczął sprzedawać rodzinne firmy. Musiał przeplatać swoją przyszłość i postanowił śledzić swoje zainteresowanie elektroniką w Broome Community College, jak to się wtedy nazywało.
„Broome był prawdziwie otworzył mi oczy” - powiedział.

Na studiach znalazł inspirację u profesora EET Alana Dixona, a niektóre z jego najbardziej znaczących doświadczeń zastosowano w przestrzeniach laboratoryjnych SUNY Broome. 

Podczas lekcji prądów elektrycznych Randall przypomniał sobie, jak profesor wyłapywał lampy próżniowe - i ostrzegał uczniów, aby uważali na technologię z lat czterdziestych. To była technologią z przeszłości, powiedziano uczniom, teraz jest przestarzała w erze cyfrowej.

Uśmiechnął się na ironię. Jako audiofil może powiedzieć, lampy próżniowe mają zniekształcenia harmoniczne drugiego rzędu, co przyczynia się do cieplejszego dźwięku. Tranzystory półprzewodnikowe zapewniają zniekształcenie harmoniczne piątego rzędu, zapewniając bardziej czysty i wyraźny dźwięk. Aby skorzystać z wyjątkowych zalet tych dwóch pozornie przeciwstawnych technologii, McIntosh wypuścił niedawno unikalny, jedyny w swoim rodzaju wzmacniacz, który wykorzystuje oba - - z lampami próżniowymi dla wyższych rejestrów, takimi jak wokal i półprzewodnikowe na bas.

„Każdego roku używamy tysięcy lamp” - powiedział. 

Jednak nie wszystkie wykłady i obwody; lubił życie w kampusie i zawarł przyjaźnie poza swoim bezpośrednim oddziałem. W rzeczywistości jego współlokator w Rochester Institute of Technology był również absolwentem Broome, chociaż wtedy się nie znali. 

Zaczynał w McIntosh jako stażysta w dziale inżynierii firmy, a po zdobyciu dyplomu przechodzi na etat. W ciągu pierwszych trzech lat kalibrował sprzęt testowy; McIntosh tworzy własne „czarne skrzynki”, które testują każdą płytkę drukowaną w swoich produktach. 

Jego pierwszym projektem od strony projektowej był wzmacniacz: MC754. Oficjalnie przeszedł na stronę projektową w 1990 r., a następnie został wiceprezesem ds. Technicznych w 1999 r., a dyrektorem generalnym w 2001 r. Przez lata firma była wielokrotnie sprzedawana, ale McIntosh zachował swoją unikalną tożsamość. W 2014 r. Randall został dyrektorem generalnym całej grupy firm, której jest częścią, a następnie o nazwie Fine Sounds i odtąd przemianowany na McIntosh Group, oprócz swojego stanowiska w McIntosh.

Jako lider biznesu docenia zaangażowanie uczelni w zaspokajanie regionalnych potrzeb siły roboczej, korzystanie z lokalnych instruktorów oraz apel do tych, którzy planują pozostać na południowym poziomie, aby mieszkać i pracować. Pomógł sam ukształtować to zobowiązanie, gdy zasiadał w komitecie doradczym ds. Przemysłu. 

Kluczowy jest także aspekt uczenia się stosowanego w społeczności uczelnianej. W rzeczywistości jego zajęcia SUNY Broome były bardziej praktyczne niż te w RIT - dając mu doświadczenie potrzebne do odbycia stażu i ostatecznie jego karierę w McIntoshu.

„To zmieniało życie”, powiedział o swoim doświadczeniu SUNY Broome. „Nie chodzi tylko o edukację; chodzi o pracę w laboratorium. Praktyczne szkolenie oferowane przez Broome, w przeciwieństwie do uczenia się z książki, było bardzo korzystne. Book smart nie jest prawdziwym światem. ”

alt

 

 

McIntosh MR87

23 500,00 zł
 • Producent: MCINTOSH
 • Dostępność: Dostępny
dodaj do porównania
dodaj do schowka
McIntosh MCT80

McIntosh MCT80

18 500,00 zł
 • Producent: MCINTOSH
 • Dostępność: Dostępny
dodaj do porównania
dodaj do schowka

McIntosh XR50

9 700,00 zł
 • Producent: MCINTOSH
 • Dostępność: Dostępny
dodaj do porównania
dodaj do schowka

McIntosh MHA150

24 500,00 zł
 • Producent: MCINTOSH
 • Dostępność: Dostępny
dodaj do porównania
dodaj do schowka

McIntosh C2700

37 500,00 zł
 • Producent: MCINTOSH
 • Dostępność: Dostępny
dodaj do porównania
dodaj do schowka

McIntosh MPC500

13 800,00 zł
 • Producent: MCINTOSH
 • Dostępność: Dostępny
dodaj do porównania
dodaj do schowka

McIntosh C49

25 500,00 zł
 • Producent: MCINTOSH
 • Dostępność: Dostępny
dodaj do porównania
dodaj do schowka

McIntosh C53

37 500,00 zł
 • Producent: MCINTOSH
 • Dostępność: Dostępny
dodaj do porównania
dodaj do schowka

McIntosh C70

34 500,00 zł
 • Producent: MCINTOSH
 • Dostępność: Dostępny
dodaj do porównania
dodaj do schowka


altBudujesz system muzyczny?

Szukasz doskonałych kolumn..., wzmacniacza..., odtwarzacza...?
 

Kupuj z głową! Najniższa cena to nie wszystko!

alt

Służymy wiedzą i doświadczeniem, popartym latami praktyk.

U nas otrzymasz fachową ekspertyzę, bez "nabijania w butelkę".
 
alt
Cenimy twój czas i pieniądze.
 
Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

 
alt
© K2 Audio 2021 | WARSZAWA - KATOWICE - KRAKÓW | znaki towarowe należą do ich właścicieli
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl