wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Wzmacniacze » Zintegrowane » McIntosh MA8900
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.  

Producenci
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 
Ankieta

Czy podoba Ci się nasz sklep?

 • Tak, bardzo!
 • Średnio na jeża
 • Jest kiepski

Chmura tagów
Waluta
 • Vincent SV-237mk
 • Transparent - Audiofilska Biżuteria
 • Magnat Transplus 1500
 • McIntosh MC2152
McIntosh MA8900McIntosh MA8900McIntosh MA8900McIntosh MA8900McIntosh MA8900McIntosh MA8900
McIntosh MA8900McIntosh MA8900McIntosh MA8900McIntosh MA8900McIntosh MA8900McIntosh MA8900
Nasz hitDarmowa dostawa

McIntosh MA8900

MCINTOSH
Średnia ocena (4.6/5):
Średnia ocena 4.6/5
(głosów 5)

Dostępność: Dostępny

Koszt wysyłki: od 0,00 zł Dostępne formy wysyłki dla oglądanego produktu:Odbiór osobisty - 0,00 zł
Transport indywidualny K2audio - 0,00 zł

Stan produktu: Nowy

Gwarancja: 24 miesiące, realizowana przez autoryzowany centralny serwis.

Cena: 38 500,00 zł

Produkt chwilowo niedostępny w sprzedaży

dodaj do schowka

 • Opis produktu
 • EN Version
 • FR Version
 • marka McIntosh
 • Zastosowanie
 • Akcesoria opcjonalne (6)
 • Recenzje produktu (5)

McIntosh MA8900

Wsykiej klasy wzmacniacz stereo 2 x 200W z DAC


Marzenia wielu miłośników sprzętu audio, o posiadaniu świetnie brzmiącego oraz bogato wyposażonego wzmacniacza zintegrowanego, spełnią się podczas słuchania swojej ulubionej muzyki przy wykorzystaniu wzmacniacza McIntosh MA8900. Oferujące 200 Watów urządzenie pochodzi z najnowszej linii produktów firmy McIntosh posiadających supernowoczesny cyfrowy moduł Digital Audio DA1. Wzmacniacz dysponuje dostateczną mocą aby poprawnie wysterować praktycznie każde kolumny. Zastosowanie światowej sławy technologii McIntosh Output Autoformer®, zapewnia głośnikom pełne 200W mocy, niezależnie od ich impedancji.
Wzmacniacz wyposażono również w 5 pasmową regulację barwy brzmienia, dla zastosowania indywidualnej korekcji dźwięku do pomieszczenia, oraz własnych preferencji muzycznych.

MA8900 Wzmacniacz stereo
„Zintegrowany wzmacniacz McIntosh MA8900 to wszystko, czego audiofil może sobie życzyć, zarówno pod względem brzmieniowym, jak i trwałości ... Dźwięk jest dynamiczny, nie jest ostry, kontrolowany, nie jest pozbawiony życia, szczegółowy i absolutnie realistyczny... [to] może pomóc w jak najlepszym wykorzystaniu muzyki, głośników i pokoju". - SECRETS of Home Theater and High Fidelity


 

Brzmienie MA8900 naszym zdaniem:

MA8900 sprawia wrażenie bardzo przemyślanego wzmacniacza. Z jednej strony mamy do czynienie z klasycznym tranzystorem o dość dużej mocy, bo wydajne 200W / kanał a z drugiej strony wzmacniacz ten swoim brzmieniem, przypomina najlepsze lampowe konstrukcje. W zasadzie nic w tym dziwnego, gdyż dobry tranzystor jest najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem we współpracy z przeróżnymi kolumnami dostępnymi na rynku. 

A jednak ma co nie co z lampy...
MA8900 gra stosunkowo miękko w górnych rejestrach. Brzmienie góry i średnicy przypomina kultowy tranzystorowy wzmacniacz ATC SIA2-150, który cechuje doskonałe i równe granie w całym paśmie. MA8900 brzmi bardzo podobnie do w/w jednak z naciskiem na duży koloryt i muzykalność. Jest to nieco słodkie granie, jednak bez żadnego zamulania. Taka charakterystyka sprawia dużą przyjemność ze słuchania, szczególnie starych nagrań z vinyla. Średnica zasługuje tutaj na duże uznanie, gdyż sączy się z głośnika, niczym głaskanie milusińskim i aksamitnym damskim wokalem po uszach. Porównanie to jest nadzwyczaj celowe, albowiem średnica wybrzmiewa tutaj na wagę złota.
Pompowanie basu nie jest specjalnie podbite i sztucznie nasycone. Bas sprawia wrażenie, że jest bardzo opanowany. Wszędzie tam, gdzie mamy niskie zejście w nagraniu, MA8900 potrafi zatrząść kanapą, jednak nie atakuje nas pozornymi basowymi efektami. Gra swoje trzymając bardzo mocno w ryzach kolumny, nic się tutaj nie rozlewa bez potrzeby.
Dla kogo jest ten wzmacniacz? Dla każdego, a w zasadzie, dla każdego, kto docenia bardzo dojrzałe brzmienie. I jeszcze dla tego, kto posiada kolumny o niskiej skuteczności, w których drzemie duży i niewykorzystany potencjał.
 


 

CYFROWE WEJŚCIA MA8900

Wszystkie wejścia cyfrowe umieszczono w osobnym module DA1. Moduł ten będzie można w przyszłości wymienić na nowszą wersję. Konwersję cyfrowo-analogową wykonuje 8-kanałowy, 32-bitowy układ zaaplikowany w konfiguracji Quad Balanced (poczwórny-symetryczny). Łącznie jest 6 wejść cyfrowych. Są to 2 wejścia koncentryczne, 2 optyczne, jedno USB i jedno firmowe MCT do połączenia z transportem SACD/CD MCT450. Wejścia koncentryczne i optyczne obsługują sygnały do 24-bitów/192kHz. Natomiast asynchroniczne wejście USB przyjmuje sygnał PCM do 32-bitów/384kHz, DXD 384kHz oraz DSD aż do DSD256.

"Dźwiękowy charakter McIntosha MA8900 jest pięknie wyważony i szczegółowy i muszę przyznać, że jestem bardzo zakochany". Nagrodzony 5 Gwiazdami. - Stereo+

Ma8900 Rear

MODUŁOWA KONSTRUKCJA MA8900

W raz z postępem technologii cyfrowej modułowa konstrukcja DA1 umożliwia w przyszłości jego wymianę na  kolejną generację. Dzięki takiej opcji, zakup MA8900 to doskonała inwestycja na wiele lat, ponieważ nowy wzmacniacz McIntosha to tak naprawdę połączone w jednym urządzeniu najwyższej jakości układy końcówki mocy, przedwzmacniacza, modułowego przetwornika cyfrowo-analogowego i przedwzmacniacza gramofonowego MM/MC. Sekcja przedwzmacniacza umożliwia podłączenie aż 14 urządzeń. Dla obsługi sygnałów analogowych przeznaczono jedno wejście symetryczne XLR i 6 wejść niesymetrycznych RCA. Wzmacniacz wyposażono w niesymetryczne gniazda umożliwiające podłączenie zewnętrznej końcówki mocy. Zastosowano dwie pary wyjść liniowych, jedno ze stałym poziomem i drugie z regulacją natężenia sygnału.
 

DOSKONAŁE ROZWIĄZANIA W MA8900

MA8900 oferuje na tyle wystarczającą ilość połączeń i nowoczesnej technologii, aby cała posiadana muzyka oraz źródła dźwięku mogły być jednocześnie podłączone, zapewniając doskonałe brzmienie. Użytkownik może nadawać nazwy wszystkim wejściom. Każde wejście jest niezależne i wszystkie wejścia są zawsze dostępne niezależnie od sposobu podłączenia źródeł. Dyskretna, pięciozakresowa regulacja barwy tonów jest zapamiętywana oddzielnie dla każdego z wejść i pozwala ulubionym nagraniom brzmieć lepiej niż kiedykolwiek dotychczas. Istnieje oczywiście możliwość całkowitego wyłączenia układu regulacji tonów.

"Z "płynnym dźwiękiem", który jest "bez twardości", MA8900 poradzi sobie z najtrudniejszymi głośnikami. W przeciwieństwie do wielu wzmacniaczy tranzystorowych, MA8900 "nie stwarza zmęczenia" podczas słuchania i robi to "bez utraty szybkości i ostrości, które są czasami konieczne" dla niektórych rodzajów muzyki, a jednocześnie może "oddać sprawiedliwość wolumenowi orkiestry symfonicznej" i wykazywać "ekstremalne wyrafinowanie, gdy muzyka tego wymaga". Nagroda d'Or 2017 Hi-Fi Award - Diapason

Mcintosh MA8900

MA8900 PRZYSTOSOWANY DO PRACY Z GRAMOFONEM

Dwa dedykowane przedwzmacniacze gramofonowe (dla wkładek MM i MC) mogą być idealnie dostrojone do konkretnej wkładki, umożliwiając odkrycie na nowo posiadanej kolekcji płyt winylowych.
 

WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY MA8900

Nowy, wbudowany wzmacniacz słuchawkowy High Drive, oferuje wyższy poziom wzmocnienia. Został on zoptymalizowany do pracy z praktycznie wszystkimi dostępnymi na rynku słuchawkami, czego efektem stało się uzyskanie najwyższej jakości wrażeń odsłuchowych.  Posiada on na wyposażeniu układ HXD® (Headphone Crossfeed Director), który ma na celu stworzenie iluzji odsłuchu z wykorzystaniem konwencjonalnych kolumn głośnikowych. Zastosowany wzmacniacz słuchawkowy umożliwia optymalne wysterowanie większości dostępnych na rynku słuchawek. Wyjście słuchawkowe posiada gniazdo jack 6,3 mm i jest przystosowane do słuchawek o impedancji 20Ω-600Ω.
 

KINO DOMOWE WE WSPÓŁPRACY Z MA8900

Funkcja Home Theater Pass Thru oznacza tryb pracy wzmacniacza, w którym regulacja głośności przestaje działać, a wzmacniacz staje się wówczas końcówką mocy. Dzięki temu istnieje możliwość idealnego zintegrowania MA8900 z posiadanym systemem kina domowego. Zestaw dodatkowych terminali pozwala na przesyłanie sygnałów sterujących i sygnałów wyzwalaczy. Zastosowano zaawansowane, wysokoprądowe tranzystory wyjściowe które zapewniają  eliminację opóźnienia w uzyskaniu równowagi termicznej, czyli wzmacniacz brzmi dobrze zaraz po uruchomieniu, bez konieczności dłuższego rozgrzewania.

MA8900 wyposażono w nowe mikroprocesory odpowiedzialne za kluczowe funkcje sterujące pracą urządzenia. Dokonano również wielu innych ulepszeń mających na celu uzyskanie jak najlepszego brzmienia. MA8900 ma układy zabezpieczeń i monitorowania. Power Guard monitoruje i dopasowuje przebieg sygnału aby uniknąć wyraźnych zniekształceń i obcinania sygnału. Sentry Monitor to działający bez bezpieczników układ odłączający stopień wyjściowy w przypadku zwarcia - automatycznie przestawia się ona do normalnej pracy gdy problem zostanie usunięty.

"MA8900 nie brzmi dobrze - brzmi wspaniale, na wszystkich rodzajach muzyki. Wywołuje poczucie dumy z posiadania, ma jakość budowania Cadillaca, [i] inteligentne funkcje użytkownika". - StereoNET

MA8900 Cooling

AUTORSKI SYSTEM ODPROWADZANIA CIEPŁA

Kolejną nowością jest zastosowanie radiatorów McIntosh Monogrammed Heatsinks™ charakteryzujących się umieszczonym na nich monogramem ,,Mc". Dzięki zastosowaniu w nich materiałów o najwyższej jakości, zwiększono efektywność odprowadzania ciepła ze wzmacniacza. Część obudowy MA8900 wykonano z pięknie wypolerowanej stali nierdzewnej, która idealnie współgra z klasycznym szklanym panel przednim McIntosha, niebieskimi wskaźnikami wychyłowymi i podświetlanymi na zielono napisami. Dzięki temu MA8900 stanowi ozdobę każdego salonu lub pokoju odsłuchowego.

 

SPECYFIKACJA MCINTOSH MA8900

 • 200 Watów przy 8/4/2 Ohma
 • Autoformery – najsłynniejsze transformatory firmy McIntosh
 • Układ Power Guard® - chroni przed przesterowaniem
 • Podświetlane wskaźniki mocy wyjściowej
 • Przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC) obsługujący na wejściu USB sygnał PCM do 32 Bit/384 kHz i DXD 384kHz oraz sygnał DSD aż do DSD256
 • Przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC) obsługujący częstotliwość próbkowania do 24 Bit/192 kHz na wejściach cyfrowych: koncentrycznym i optycznym
 • Firmowe wejście MCT (DIN) umożliwiające podłączenie transportu CD/SACD MCT-450
 • Liczne wejścia cyfrowe: asynchroniczne USB, 2 koaksjalne, 2 optyczne i MCT (DIN)
 • Wzmacniacz gramofonowy MC/MM z regulacją ustawień
 • Wzmacniacz słuchawkowy z układem HXD® (Headphone Crossfeed Director)
 • Pięciozakresowa regulacja barwy dźwięku
 • Poziom zniekształceń harmonicznych: 0.005%
 • Wymiary: (WxSxG) 194 x 445 x 559 mm (łącznie z wystającymi elementami)
 • Waga: 34,1 kg

McIntosh MA8900

High Class Integrated Stereo Amplifier 2 x 200W with DAC


Bring all your music to life with the MA8900 Integrated Amplifier. It offers 200 Watts per channel and combines many new features with our legendary amplification prowess and preamplifier capabilities into one all-encompassing unit.
 

"The McIntosh MA8900 Integrated Amplifier is everything an audiophile might desire, both sonically and in durability... The sound is dynamic without being harsh, controlled without being lifeless, detailed without becoming shrill, and absolutely realistic... [it] can help you make the best of your music, your speakers, and your room." - SECRETS of Home Theater and High Fidelity

 Sounds like a MA8900 to us:


The MA8900 seems to be a very clever amplifier. On the one hand, we have to do with a classic transistor of quite high power, because it is efficient 200W / channel, and on the other hand, the amplifier with its sound resembles the best tube constructions. In fact, it is not surprising, because a good transistor is the most universal solution in cooperation with various loudspeakers available on the market. 

And yet it has something like a lamp...
The MA8900 plays relatively softly in the upper registers. The sound of the top and midrange resembles the cult transistor amplifier ATC SIA2-150, which is characterized by perfect and even playing in the whole band. MA8900 sounds very similar to the above mentioned, however, with emphasis on high color and musicality. It is a bit sweet playing, but without any silting. Such a characteristic is a great pleasure to listen to, especially old vinyl recordings. The midrange deserves a great recognition here, as it seeps out of the speaker, like stroking the cute and velvety female vocal on the ears. This comparison is extremely useful, because the midrange is worth its weight in gold here.
Bass pumping is not especially boosted and artificially saturated. The bass seems to be very calm. Everywhere, where we have a low descent in the recording, MA8900 can shake the couch, but it doesn't attack us with apparent bass effects. It plays its own with a very strong grip on the speaker, nothing spills over here without a need.
Who is this amplifier for? For everyone, in fact, for anyone who appreciates a very mature sound. And also for those who have loudspeakers with low efficiency, where there is a great and unused potential.
 
The MA8900 is the first product to feature our new McIntosh Monogrammed Heatsinks™. They are made from high quality materials with excellent thermal conductivity properties and are so efficient at dissipating heat that they warrant bearing the McIntosh “Mc” logo. Besides helping your MA8900 run cool, they’ll also help it look cool thanks to our new finishing process that results in a higher quality appearance. They are connected to advanced high current output transistors that eliminate thermal equilibrium lag time (or warm-up time) so that the first musical note played sounds just as good as songs played later in your listening session.

"The sound character of the McIntosh MA8900 is beautifully balanced and detailed, and I have to admit that I am very much in love." Awarded 5 Stars. - Stereo+


To keep up with the ever-changing world of digital audio, all the digital inputs are housed in our new DA1 Digital Audio Module. The DA1 Digital Audio Module can be replaced by future modules to easily keep your MA8900 current with all the latest digital audio formats and technologies. The DA1 comes with an upgraded 8-channel, 32-bit Digital-to-Analog Converter (DAC) used in Quad Balanced mode; it has 6 digital inputs consisting of 2 coax, 2 optical, 1 USB and 1 MCT for use with our MCT500 SACD/CD Transport. The coax and optical inputs will decode music up to 24-bit/192kHz for high resolution audio playback; the USB input accepts even higher PCM signals up to 32-bit/384kHz and supports up to DSD256 and DXD 384kHz.


Ma8900 Rear

Analog stereo inputs include 1 balanced and 6 unbalanced plus 1 each of Moving Coil and Moving Magnet for turntable connectivity. All inputs can be given custom names for user-friendly system control and configuration. Unlike our previous integrated amplifiers, every input now functions independently of each other and all are always available for use regardless of how you connect your sources.
 

With "a fluid sound" that's "without hardness," the MA8900 can "cope with the most difficult speakers." Unlike many solid state amplifiers, the MA8900 "creates no tiredness" of listening and does so "without sacrificing the speed or sharpness sometimes necessary" for certain types of music while at the same time it can do "justice to the volume of a symphonic orchestra" and exhibit "extreme refinement when the music requires it." Awarded d'Or 2017 Hi-Fi Award - Diapason


Besides new heatsinks and advanced digital audio capabilities, the MA8900 includes many other updates. Our engineers have used new, more powerful control microprocessors to improve overall system operation. They have also incorporated some of the latest audio-grade circuit components to allow the MA8900 to deliver the best sound possible.

Mcintosh MA8900

 

"The MA8900 doesn’t sound good - it sounds marvelous, on all types of music. It engenders a sense of pride of ownership, has Cadillac build quality, [and] intelligent user features." - StereoNET


At 200 Watts per channel, the MA8900 has enough power to properly drive virtually all loudspeakers. And the renowned McIntosh Autoformer™ guarantees your speakers will always receive the full 200 Watts regardless if they have 2, 4 or 8 Ohm impedance.
 

Other McIntosh features included in the MA8900 are:

 • Power Guard® that monitors and adjusts the sound wave at the speed of light to prevent harsh sounding distortion and clipping that could damage your speakers
 • Sentry Monitor™ is our fuse-less short-circuit protection circuit that disengages the output stage before current exceeds safe operating levels and then resets automatically when operating conditions return to normal
 • Home Theater PassThru that allows for seamless integration into a home theater system
 • High Drive headphone amplifier with Headphone Crossfeed Director (HXD®) which can bring an added dimension to headphone listening
 • A discrete, five-band tone control that permits manual analog adjustment of your favorite recordings
 • Power Control to send power on/off signals to connected McIntosh components for easy system power up and shutdown
 • Gold-plated speaker binding posts that prevent corrosion to ensure a quality signal is sent over your speaker cables to your speakers

MA8900 Cooling


The entire unit is wrapped in the timeless McIntosh aesthetic with blue watt meters, a black glass front panel, control knobs, illuminated logo, aluminum end caps and a beautiful polished stainless steel chassis.
 

SPECIFICATIONS MCINTOSH MA8900

 • Power Output per Channel - 200 Watts
 • Speaker Impedance - 2, 4, or 8 Ohms
 • Rated Power Band - 20Hz to 20kHz
 • Total Harmonic Distortion - 0.005%
 • Dynamic Headroom - 2dB
 • Frequency Response +0,-0.5dB - 20Hz to 20kHz
 • Frequency Response, +0, -3dB - 10Hz to 100kHz
 • Sensitivity Phono (Moving Coil) - 0.25mV
 • Sensitivity Phono (Moving Magnet) - 2.5mV
 • Sensitivity High Level (Balanced / Unbalanced) - 0.5V/0.25V
 • Sensitivity (Power Amp input) - 1.4V
 • Signal To Noise Ratio (Moving Coil) - 80dB
 • Signal To Noise Ratio (Moving Magnet) - 82dB
 • Signal To Noise Ratio (High Level) - 95dB
 • Signal To Noise Ratio (Power Amp input) - 113dB
 • Input Impedance (Balanced / Unbalanced) - 20K/20K
 • Damping Factor - >40
 • Maximum Output (Balanced / Unbalanced) - 8V Unbalanced
 • Balanced Input  - 1
 • Unbalanced Input - 6
 • Phono Input Moving Coil - 1 (adjustable loading)
 • Phono Input Moving Magnet - 1 (fixed loading)
 • Upgradeable Digital Audio Module - Yes
 • Digital Coaxial Input - 2
 • Digital Optical Input - 2
 • Digital MCT (DIN) Input - 1
 • Digital USB Input - 1
 • Balanced Variable Output - 0
 • Unbalanced Fixed Output - 1
 • Unbalanced Variable Output - 2
 • Headphone Output - 1/4" High Drive with Headphone Crossfeed Director (HXD®)
 • Home Theater PassThru - Yes
 • Unbalanced Analog Connector Type - Standard
 • Speaker Binding Post Type - Standard
 • Service Port - 1
 • Digital-to-Analog Converter (DAC) Type - 8-channel, 32-bit/384kHz PCM/DSD, Quad Balanced
 • Digital Coaxial Input Sample Rate - 24-bit/44.1kHz to192kHz
 • Digital Optical Input Sample Rate - 24-bit/44.1kHz to192kHz
 • Digital MCT (DIN) Input Sample Rate - 16-bit/44.1kHz (CD), DSD64 (SACD)
 • Digital USB Input Sample Rate - 32-bit/44.1kHz to 384kHz (PCM), DSD64, DSD128, DSD256, DXD352.8kHz, DXD384kHz
 • Tone Controls - 5-Band
 • Tone Bypass and Input Assign - Yes
 • RS232 Control Input - Yes
 • Power Control Output - 1 Main, 2 Trigger
 • Rear Panel Data Port - 4
 • Rear Panel IR Sensor Input - Yes
 • Input Level Match - Yes
 • Vacuum Tube or Solid State - Solid State
 • Output Type - Autoformer™
 • Output Meters - Yes
 • Dual Layer Chassis - Yes
 • Chassis Finish - Polished stainless steel & black painted steel
 • McIntosh Monogrammed Heatsinks™ - Yes
 • Power Requirement - 120V 50/60Hz, 4.4 amps
 • Standby Power Requirement - <0.25 Watts
 • Dimensions (W x H x D) - 17-1/2" (44.45cm) x 7-5/8" (19.37cm) x 22" (55.88cm)
 • Weight - 75 lbs (34.1 kg), Shipping Weight 93 lbs (42.3 kg)

McIntosh MA8900

Amplificateur intégré 2 x 200 watts par canal


Donnez vie à votre musique avec l’amplificateur intégré MA8900.
Le premier d’une nouvelle génération d’intégrés, délivrant 200 watts par canal et combinant les toutes nouvelles technologies McIntosh.

MA8900 Amplificateur intégré


 

À quoi ressemble le son du MA8900 ?
 

Le MA8900 semble être un amplificateur très intelligent. D'une part, il s'agit d'un transistor classique de puissance assez élevée, car il est efficace à 200W/canal, et d'autre part, l'amplificateur avec son sonorité ressemble aux meilleures constructions à tubes. En fait, ce n'est pas surprenant, car un bon transistor est la solution la plus universelle en coopération avec les différents haut-parleurs disponibles sur le marché. 

Et pourtant, ce n'est pas un problème avec la lampe......
Le MA8900 joue relativement doucement dans les registres supérieurs. Le son du haut et du milieu de gamme ressemble à celui de l'amplificateur à transistors culte ATC SIA2-150, qui se caractérise par un jeu parfait et homogène dans l'ensemble du groupe. Le son du MA8900 ressemble beaucoup à celui du MA8900 mentionné plus haut, mais en mettant l'accent sur la couleur et la musicalité. C'est un jeu un peu doux, mais sans envasement. Une telle caractéristique est un grand plaisir à écouter, en particulier les vieux disques vinyles. Le médium mérite ici une grande reconnaissance, car il s'échappe du haut-parleur, comme si l'on caressait la voix féminine mignonne et veloutée sur les oreilles. Cette comparaison est extrêmement utile, car le médium vaut son pesant d'or ici.
Le pompage des basses n'est pas particulièrement renforcé et artificiellement saturé. La basse semble très calme. Partout où nous avons une faible descente dans l'enregistrement, le MA8900 peut secouer le canapé, mais il ne nous attaque pas avec des effets de basse apparents. Il joue son propre jeu avec une très forte prise sur le haut-parleur, rien ne déborde ici sans qu'on en ait besoin.
A qui s'adresse cet amplificateur ? Pour tout le monde, en fait, pour tous ceux qui apprécient un son très mature. Et aussi pour ceux qui ont des haut-parleurs à faible efficacité, où il y a un potentiel important et inutilisé.Le MA8900 est le premier produit à disposer des nouveaux radiateurs à monogramme McIntosh. Conçu à partir de matériaux de haute qualité et aux propriétés thermique exceptionnelle, ces nouveaux dissipateurs arborent fièrement le logo « Mc » pour McIntosh. Grâce à leur dessin et leur nouveau revêtement, ces radiateurs assurent une dissipation plus homogène et régulière des calories des transistors de puissance auxquels ils sont couplés.
Pour une configuration et un système convivial, chaque entrée peut être renommée. Contrairement aux précédents amplificateurs intégrés, chaque entrée fonctionne maintenant indépendamment l'une de l'autre.

Mcintosh MA8900


Pour suivre le monde de l'audio numérique en constante évolution, toutes les entrées numériques sont logées dans un nouveau module audio numérique DA1. Celui-ci est amovible et pourra être remplacé par d’autres modules à venir pour garantir au MA8900 une future compatibilité avec les derniers formats et technologies audio numériques. Le DA1 est équipé d’un convertisseur numérique-analogique (DAC) 8 canaux utilisé en mode Quad Balanced. Il dispose de 6 entrées numériques composées de 2 coaxiales, 2 optiques, 1 USB et 1 MCT pour une utilisation avec le lecteur MCT450. Les entrées coaxiales et optiques décodent la musique jusqu'à 24 bits/192 kHz pour une lecture audio haute résolution. L'entrée USB accepte les signaux PCM jusqu'à 32 bits/384 kHz et est capable de décoder et de jouer du DSD256 et DXD 384 kHz.


Ma8900 Rear

Les entrées analogiques stéréo incluent 1 entrée symétrique et 6 symétrique ainsi qu’une entrée à bobine mobile une autre à aimant mobile pour relier à une platine vinyle.
Outre les nouveaux radiateurs et les capacités audio numériques avancées, le MA8900 comprend de nombreuses autres mises à jour, et notamment de nouveaux microprocesseurs de contrôle plus puissants afin de permettre au MA8900 d'offrir le meilleur son possible.
L’utilisation des célèbres transformateurs de sortie McIntosh garantit que les enceintes recevront en permanence la totalité des 200 Watts sans avoir à tenir compte de l’impédance.


MA8900 Cooling

Fidèle à la tradition McIntosh, le MA8900 incorpore également les technologies McIntosh suivantes :
• Power Guard®, qui contrôle le signal à la vitesse de la lumière et préserve l’installation de tout risque de distorsion et protégera les enceintes de tout clipping qui pourrait les endommager
• Sentry Monitor™, est notre protection sans fusible contre d’éventuels court-circuit, surchauffe ou courant continu
• Home Theater PassThru, permet une intégration parfaite dans des systèmes cinéma multicanaux
• Circuit Headphone Crossfeed Director (HXD®), permet d’apporter une nouvelle dimension lors d’une écoute au casque, en simulant la présence d’enceinte.
• Une équalisation à cinq bandes qui permet un ajustement manuel analogique de vos enregistrements préférés
• Les borniers haut-parleurs plaqués or permettent de raccorder les enceintes et assurent qu’un signal de haute qualité soit envoyé. Le tout est assemblé dans un magnifique châssis en inox poli qui sublime non seulement la façade en verre mais également n’importe quel type de décoration intérieur.


Spécifications techniques

Electroniques :

 • Puissance de sortie par Canaux : 200 Watts
 • Impédance Haut-Parleur : 2, 4, ou 8 Ohms
 • Sensibilité (amplificateur) : 1,4V
 • Bande Passante :  20Hz à 20kHz
 • Rapport signal bruit (Bobine mobile) : 82dB
 • Distortion Harmonique : 0,005%
 • Rapport signal bruit (Aimant mobile) : 84dB
 • Niveau Casque : 2dB
 • Rapport signal bruit (Haut niveau) : 95dB
 • Réponse en Fréquence +0,-0.05DB : 
 • 20Hz à 20kHz
 • Rapport signal bruit (Amplificateur) : 113dB
 • Réponse en fréquence +0,-0.03DB :  
 • 10Hz à 100kHz
 • Impédance d'entrée
 • (symétrique/asymétrique) : 20K/20K
 • Sensibilité phono (Bobine mobile) : 0,25mV
 • Facteur d'amortissement : >40
 • Sensibilité Phono (Aimant mobile) : 1.2mV
 • Sortie maximum 
 • (symétrique/asymétrique) : 8V asymétrique
 • Sensibilité haut niveau 
 • (symétrique/asymétrique) : 0,5V/0,25V


Connectivité :

 • Sortie Casque : Oui
 • Entrée numérique coaxiale : Oui
 • Entrée haut niveau asymétrique : 6 Stéréo
 • Entrée numérique optique : Oui
 • Entrée haut niveau symétrique : 1 Stéréo
 • Phono aimant mobile : Oui
 • Sortie symétrique variable : 2 Stéréo
 • Phono bobine mobile : Oui
 • Sortie asymétrique variable : Non
 • Option AM/FM : Non
 • Entrée numérique USB : Oui
 • Home Cinéma Pass Through : Oui


Contrôle :

 • Contrôle de tonalité : 5-Band
 • Entrée capteur IR sur le panneau arrière : Oui
 • Contrôle de tonalité bypass 
 • et assignation des entrées : Oui
 • Data ports sur le panneau arrière : Oui
 • Contrôle des entrées RS232  : Oui
 • Réglage niveau d'entrée : Oui
 • Contrôle de puissance des sorties : Oui


Caractéristiques générales :

 • 2 chassis séparé : Oui
 • Finition Chassis : châssis en inox poli 
 • Vu-Mêtres : Oui
 • McIntosh Monogrammed Heat Sinks™ : Oui
 • Transformateur de sortie : Oui
 • Alimentation électrique : 120V 50/60Hz, 4.8A
 • Tube ou Transitoire : Transistoire
 • Puissance consommée en standby : <0.25 Watts
 • Chassis à double couche
 • Dimensions (LxHxP) : 44.45cm x 19.37cm x 55.88cm
 • Poids à l'expédition : 42,3 kg
 • Poids : 34,1 kg
McInstosh Polska

Marka McIntosh, od momentu założenia pod koniec lat 40-tych ubiegłego stulecia, przez wiele lat funkcjonowała poza głównym nurtem - bez reklamy, marketingu i rozgłosu. Przez mainstream postrzegana za niszową, znana była grupie najbardziej zagorzałych pasjonatów, związanych głównie z branżą muzyczną - była swoistym "najbardziej strzeżonym sekretem" owego środowiska.

Dopiero, gdy w  latach 90-tych nowy prezes Charlie Randall wskrzeszył produkcję legendarnych modeli "Mac-a" i wypuścił na rynek kilka nowych, przykuło to uwagę szerszego grona audiofilskiego.

Duże zainteresowanie produktami McIntosh spowodowało ekspansję firmy  na zagraniczne rynki, a nowa fala produktów oczarowała rzesze słuchaczy na całym świecie,  zdobywając szereg nagród, zdobiąc okładki popularnych magazynów i generując  w pełni zasłużone, entuzjastyczne recenzje. 

alt

✅ Wzmacniacz zintegrowany to połączenie przedwzmacniacza i końcówki mocy w jednej obudowie, a więc jest to wzmacniacz najbardziej popularny a co za tym idzie, wzmacniacz zintegrowany jest najczęściej wykorzystywany w systemach domowych jako wzmacniacz stereo.
Najczęściej (choć nie zawsze) sekcja przedwzmacniacza i końcówka mocy czerpie zasilanie z jednego transformatora, a więc wzmacniacz zintegrowany jest rozwiązaniem kompaktowym, ale nie idealnym stąd praktycznie każdy producent systemów audio w swojej ofercie posiada dzielone wzmacniacze a więc osobno przedwzmacniacz oraz końcówka mocy.

✅ Z ekonomicznego punktu widzenia klasyczny zintegrowany wzmacniacz stereo jest najbardziej powszechny, a dodatkowo najnowsze konstrukcje wyposażone są w przetwornik cyfrowo analogowy dla swobody podłączenia cyfrowych źródeł dźwięk, takich jak komputer, odtwarzacze sieciowe, konsole gier, odtwarzacze Blu-Ray czy w końcu telewizor. Nie rzadko również na wyposażeniu znajdziemy przedwzmacniacz gramofonowy, a więc podążając tą drogą zbliżamy się do punktu prezentacji muzyki w sposób najbardziej wierny tj. z czarnej płyty.

✅ Wybierając swój zintegrowany wzmacniacz stereo nie skupiaj pełnej uwagi na ilości mocy wyrażanej w Watach. Parametr ten jest tylko częściowo istotny, jednak nic on nie mówi o wydajności prądowej, która jest istotą każdego wzmacniacza stereo. Zwróć raczej uwagę na solidność komponentów oraz tradycję dźwięku danej marki.
Ocena produktu: Ocena produktu 3/5 Data napisania recenzji:

"MA8900 to doskonały i potężny wzmacniacz, który moje kolumny SCM50 prowadzi w sposób naturalny i swobodny" Prowadzi w sposób naturalny i swobodny ?! Ewidentnie widać, że sami sobie piszecie te komentarze. Brzmią niczym recenzja wzmacniacza z jakiegoś czasopisma Hi Fi.

Ocena produktu: Ocena produktu 5/5 Data napisania recenzji:

Moja przygoda ze wzmacniaczami McIntosh rozpoczęła się od modelu MA6300. W tamtym czasie uważany był za wzmacniacz z wysokiej półki i taki też był. Z jednej strony marka z długą tradycją w elektronice Hi-Fi a z drugiej strony model 6300 przystępny cenowo, chodź wydawać by się mogło, że to sprzęt tylko dla profesjonalistów. Kiedy przyszedł czas na zmiany, w kręgu mojego zainteresowania znalazł się McIntosh MA8900. Wierny jestem marce? A może stanie się już pewną tradycją w rodzinie... Tego nie wiem, ale wiem za to że to był słuszny wybór. Jedni lubią lampy i pewną pastelową barwę dźwięku, inni zaś szybkość, energię i detale. Dla mnie MA8900 łączy w sobie te cechy, dorzucając od siebie wyjątkową barwę i charakter. Po roku użytkowania MA8900 mogę powiedzieć, że to bardzo dobry wzmacniacz, jeśli szukasz dźwięku naturalnego, pozbawionego przerysowań i przekłamań. 8900 jest szybki, ma w sobie dużo energii, ale ona nie wylewa się w muzyce poza strefę dobrego smaku. Ten dźwięk jest bardzo dobrze poukładany. Każdy dźwięk ma swoje dobrze osadzone miejsce, ale nie brakuje też stereofonii i przestrzeni. To bardzo żywe i energiczne granie nastawione na neutralną barwę. Bas przy tym mruczy jak trzeba, gra w punkt, ale też potrafi zejść nisko - tu w zasadzie wszystko zależy od głośników które posiadasz. Kwestii wizualnej uważam, że nie ma co poruszać - jednemu może się podobać, innemu nie. Trzeba natomiast powiedzieć, że całość jest ze sobą bardzo dobrze spasowana, dokładnie wykonana, wręcz nawet nieco pancernie (mam tu na myśli terminale głośnikowe). Nie chcąc pisać zbyt długiej recenzji, powiem tylko że McIntosh MA8900 to wzmacniacz dla świadomego melomana. Tutaj im więcej włożysz z nagrania, tym więcej usłyszysz a potencjał jest fenomenalny.

Ocena produktu: Ocena produktu 5/5 Data napisania recenzji:

Wzmacniacz McIntosh MA8900 posiadam od roku i w tym czasie zrozumiałem, że mało jest już tak solidnych marek. W wielkim skrócie McIntosh MA8900 to super dźwięk, bardzo dobre wykonanie i duży komfort psychiczny, że wzmacniacz który posiadam należy do czołówki najmocniejszych piecyków. Tak trzymać McIntosh, MA8900 to doskonały wzmacniacz w cenie do zaakceptowania.

Ocena produktu: Ocena produktu 5/5 Data napisania recenzji:

Długie poszukiwania wzmacniacza do moich kolumn SCM40, zostały finalnie zakończone na doskonałym wzmacniaczu MCINTOSH MA8900. To co należy powiedzieć, to MCINTOSH MA8900 brzmi jak typowa rasowa konstrukcja wzmacniaczy z dawnych lat. Dźwięk jest bardzo dynamiczny, żywy a zarazem miękki i nie męczący. Soprany brzmią jak aksamit z wyrafinowanym smakiem, tony średnie jakby miały ochotę oderwać się od głośników a bas ekstra niski i szybki. Kontrola basu w MCINTOSH MA8900 również jest fenomenalna. Przestrzeń i stereofonia na medal. Jednym słowem, MCINTOSH MA8900 to bardzo udany wzmacniacz, najlepiej się sprawdza w szybkim i gęstym brzemieniu, w tym Klasyka, Jazz, Soul, R&B i szybkie rockowe granie. Z mojej strony, mocna rekomendacja, nawet na 6 ******

Ocena produktu: Ocena produktu 5/5 Data napisania recenzji:

MA8900 to doskonały i potężny wzmacniacz, który moje kolumny SCM50 prowadzi w sposób naturalny i swobodny. Na uwagę zasługuje tutaj dynamika oraz swoboda brzmienia basu. MA8900 gra grubym, niskim i kontrolowanym zejściem. Średnica również brzmi pięknie i bardzo naturalnie, szczególnie wszystkie instrumenty ze średniego pasma. Ogólnie jestem bardzo zadowolony ze wzmacniacza MA8900 i śmiało polecam zakup każdemu, kto szuka wydajnego pieca jeszcze w rozsądnej cenie.

Podobne produkty
McIntosh MA9000 wzmacniacz stereo

McIntosh MA9000

54 500,00 zł
McIntosh MA252 wzmacniacz hybrydowy

McIntosh MA252

21 500,00 zł
McIntosh MA7200

McIntosh MA7200

37 500,00 zł
McIntosh MAC7200

McIntosh MAC7200

37 500,00 zł
McIntosh MA5300

McIntosh MA5300

24 500,00 zł
Pozostałe produkty z kategorii
Rega Elicit-R

Rega Elicit-R

9 600,00 zł
Denon PMA-520AE

Denon PMA-520AE

1 095,00 zł
ATC SIA2-150

ATC SIA2-150

20 990,00 zł
Onkyo A-9030

Onkyo A-9030

1 299,00 zł
AUDIONET WATT

AUDIONET WATT

Zapytaj o cenę


altBudujesz system muzyczny?

Szukasz doskonałych kolumn..., wzmacniacza..., odtwarzacza...?
 

Kupuj z głową! Najniższa cena to nie wszystko!

alt

Służymy wiedzą i doświadczeniem, popartym latami praktyk.

U nas otrzymasz fachową ekspertyzę, bez "nabijania w butelkę".
 
alt
Cenimy twój czas i pieniądze.
 
Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

 
alt
© K2 Audio 2021 | WARSZAWA - KATOWICE - KRAKÓW | znaki towarowe należą do ich właścicieli
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl