wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Wzmacniacze » Zintegrowane » McIntosh MA9000 + MS500
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.  

Producenci
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 
Ankieta

Czy podoba Ci się nasz sklep?

 • Tak, bardzo!
 • Średnio na jeża
 • Jest kiepski

Chmura tagów
Waluta
 • Vincent SV-237mk
 • Transparent - Audiofilska Biżuteria
 • Magnat Transplus 1500
 • McIntosh MC2152
McIntosh MA9000 + MS500McIntosh MA9000 + MS500McIntosh MA9000 + MS500McIntosh MA9000 + MS500McIntosh MA9000 + MS500McIntosh MA9000 + MS500McIntosh MA9000 + MS500McIntosh MA9000 + MS500McIntosh MA9000 + MS500
McIntosh MA9000 + MS500McIntosh MA9000 + MS500McIntosh MA9000 + MS500McIntosh MA9000 + MS500McIntosh MA9000 + MS500McIntosh MA9000 + MS500McIntosh MA9000 + MS500McIntosh MA9000 + MS500McIntosh MA9000 + MS500
Nasz hit

McIntosh MA9000 + MS500

Dostępność: Dostępny

Koszt wysyłki: od 0,00 zł Dostępne formy wysyłki dla oglądanego produktu:Transport na Palecie - spedycja - 100,00 zł
Transport indywidualny K2audio - 0,00 zł

Stan produktu: Nowy

Gwarancja: 24 miesiące, realizowana przez autoryzowany centralny serwis.

Cena: 78 960,00 zł

Produkt chwilowo niedostępny w sprzedaży

dodaj do schowka

Zestaw zawiera:
W zestawie taniej o: 5 040,00 zł

 • Opis produktu
 • Zastosowanie
 • o odtwarzaczach sieciowych...
 • Akcesoria opcjonalne (6)
 • Recenzje produktu (0)

McIntosh MA9000 + MS500

Referencyjny zestaw stereo ( wzmacniacz + odtwarzacz sieciowy z Tidal i Spotify )


Tym zestawem stereo McIntosh udowadnia, że można posiadać w domu referencyjny system w zakresie rozsądnego budżetu.
Symbioza powyższych elementów, wskazuje na niezwykle wyrafinowany dźwięk o wysokiej dojrzałości i kulturze brzmienia.

McIntosh MA9000 + MS500
 


 

McIntosh MA9000
Najnowszy wzmacniacz MA9000 może pomóc w osiągnięciu audiofilskiej perfekcji. Urządzenie to oferuje aż 300 W mocy na kanał i jest największym oraz najmocniejszym wzmacniaczem zintegrowanym McIntosha, zawierającym w jednej obudowie wysokiej klasy końcówkę mocy, przedwzmacniacz, przetwornik cyfrowo-analogowy najnowszej generacji i wzmacniacz gramofonowy dla wkładek MM i MC.
Jest to urządzenie pochodzące z najnowszej linii produktów firmy McIntosh posiadających supernowoczesny moduł Digital Audio DA1 wyposażony w ulepszony 8-kanałowy, 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy, pracujący w trybie Quad Balanced (Poczwórnie Symetryczny). Posiada on aż 6 wejść cyfrowych: dwa koncentryczne, dwa optyczne, jedno USB oraz jedno firmowe MCT (DIN) umożliwiające doskonałą transmisję sygnału CD i SACD z transportu McIntosh MCT450. Wraz z postępem technologii cyfrowej modułowa konstrukcja DA1 umożliwia w przyszłości jego wymianę na nowszą wersję. Dzięki takiej opcji zakup MA9000 to doskonała inwestycja na wiele lat.
Sekcja przedwzmacniacza umożliwia podłączenie aż 16 urządzeń. Cyfrowe wejścia koncentryczne i optyczne mogą przesyłać sygnał o maksymalnej częstotliwości do 24Bit/192kHz. Natomiast asynchroniczne wejście USB przyjmuje sygnał PCM do 32 Bit/384kHz i DXD 384kHz oraz DSD aż do DSD 256.


McIntosh MA9000
Dla obsługi sygnałów analogowych przeznaczono dwa wejścia symetryczne XLR i 6 wejść niesymetrycznych RCA. Wzmacniacz wyposażono w parę gniazda symetrycznych, o regulowanym natężeniu sygnału, umożliwiającą podłączenie zewnętrznej końcówki mocy. Zastosowano także dwie pary wyjść liniowych, jedno ze stałym poziomem i drugie z regulacją natężenia sygnału.
MA9000 oferuje na tyle wystarczającą ilość połączeń i nowoczesnej technologii, aby wszystkie możliwe źródła dźwięku mogły być jednocześnie podłączone, zapewniając przt tym doskonałe brzmienie. Każdemu wejściu można nadać nazwę wybraną przez użytkownika tego urządzenia.


"Wydajność Maka objawia się zarówno w skali makro, jak i mikro. Orkiestra brzmi z rozmachem. Słuchanie symfonii Szostakowicza było prawdziwą przyjemnością. Muzyka ta jest pełna subtelnych odcieni, głównie dzięki „kolorystycznej” orkiestracji. Pełno w niej dosyć dziwnych, jak na klasyczne pojmowanie, zestawień. Przez to jednak spotykamy się z barwami nieobecnymi u Mozarta czy Beethovena. Dodatkowo, ważną rolę odgrywają instrumenty perkusyjne. Tutaj pokazuje się prawdziwa dynamika, skomasowana w ataku bębna wielkiego, kotłów czy nawet werbla.

Mak radzi sobie z takimi wyzwaniami koncertowo. Barwą i przejrzystością przypomina MBL-a; jest jednak od niego odrobinę cieplejszy, cięższy w średnicy. Przez to lekko eksponuje instrumenty smyczkowe i dęte, zarówno drewniane, jak i blaszane. Te pierwsze zachwycają namacalnością i realizmem. Do blaszanych przechodzimy przez waltornie. Są równie aksamitne, a jednocześnie wyraziste. Ostatnie cechy to zasługa świetnej góry. Jej krystaliczność daje o sobie znać nie tylko, gdy zechcemy się wsłuchać w solo trąbki czy triangla. Dzięki tej przejrzystości bardzo dobrze prezentuje się muzyka operowa. W warstwie instrumentalnej dzieje się tam wiele, i to już od Verdiego, nie mówiąc o Puccinim. Specyficzna architektura sceny powoduje, że całość odbieramy jako bardziej obszerną, choć lżejszą. To wrażenie wynika głównie z posadzenia orkiestry w kanale. McIntosh różnicuje piony, więc solistów słyszymy wyżej i z większym pogłosem. Wokale to jego domena, więc nie ma problemu z czytelnością tekstu. Potrafi też oddać przenikliwość sopranu koloraturowego i głębię basu profondo. Dla urządzenia elektronicznego to niewielki wycinek pasma, ale właśnie tutaj dochodzi zwykle do największej ilości przekłamań.

Teraz rodzi się pytanie: czy mamy do czynienia z płaską jak stół charakterystyką przenoszenia? Na szczęście, nie do końca, bo z potencjałem tranzystora idzie w parze subtelne ciepło lampy. Słychać je nie tylko w repertuarze kameralnym, ale także chóralnym. Pojawia się łagodność, ale wystarczy agresywne solo perkusji albo zmiana repertuaru na ciężki rock, aby wzmacniacz stał się dziki i brutalny. Jaki by nie był, pozostaje szybki, więc nie zdążymy się zastanowić, jak to się stało. Tak też się dzieje na koncercie – czy to w filharmonii, czy na stadionie.
Góra jest czyściutka, przejrzysta, a jednocześnie aksamitna. Średnica – ciepła, plastyczna, natomiast bas – miękki i potężny. Ma też miłą sprężystość i dobrze trzyma tempo. Może nie jest tak wycyzelowany, jak w końcówce ATC P1, ale ona z kolei gra bardziej twardo i sucho. Konstruktorom Maka udało się połączyć potęgę i masę z romantyzmem i lekkością. Mimo wspomnianej łagodności, dźwięk pulsuje rytmem.

Większość tych cech wynika niemal bezpośrednio z mocy, co łatwo zrozumieć w czasie słuchania nawet z niewielką głośnością. Jednak żadna nie byłaby spektakularna, gdyby nie przejrzystość. McIntosh w tej dziedzinie przypomina wspomnianego MBL-a. To bodaj największy przełom w estetyce firmy. Przed wprowadzeniem MA7000 amerykańskie klocki były uznawane za charakterne, ale specyficzne. Miały gorące serce i muzykalną duszę, ale uważano je za trochę niemrawe i niezbyt czytelne jak na swoją klasę. MA7000 to zmienił, a jego następca ugruntował opinię, że czego, jak czego, ale życia i przejrzystości McIntoshowi nie brakuje. Obie cechy są z nami stale i to bez względu na gęstość aranżacji i liczbę instrumentów. Bo nie sztuka się zachwycić ostrym rysunkiem sceny, gdy gra trio."

- Źródło: Maciej Stryjecki, HFM 11/2018


W celu uzyskania jak najlepszej jakości połączeń wszystkie pozłacane gniazda MA9000 wykonano z wysokiej jakości mosiądzu. Natomiast opatentowane, pozłacane gniazda głośnikowe Solid ChinchTM gwarantują optymalne trzymanie nawet najgrubszych kabli uniemożliwiając ich przypadkowe poluzowanie się. Dyskretna ośmiozakresowa regulacja barwy tonów jest zapamiętywana oddzielnie dla każdego z wejść i pozwala ulubionym nagraniom brzmieć lepiej niż kiedykolwiek przedtem. Istnieje oczywiście możliwość całkowitego wyłączenia układu regulacji tonów.

Ma9000 gniazda głośnikowe

Dwa dedykowane przedwzmacniacze gramofonowe (jeden dla wkładek MM oraz drugi dla MC) mogą zostać idealnie dostrojone do konkretnej wkładki , umożliwiając odkrycie na nowo posiadanej kolekcji płyt winylowych. Nowy, wbudowany wzmacniacz słuchawkowy High Drive, oferuje wyższy poziom wzmocnienia. Został on zoptymalizowany do pracy z praktycznie wszystkimi dostępnymi na rynku słuchawkami, czego efektem stało się uzyskanie najwyższej jakości wrażeń odsłuchowych.  Posiada on na wyposażeniu układ HXD® (Headphone Crossfeed Director), który ma na celu stworzenie iluzji odsłuchu z wykorzystaniem konwencjonalnych kolumn głośnikowych. Zastosowany wzmacniacz słuchawkowy umożliwia optymalne wysterowanie większości dostępnych na rynku słuchawek. Wyjście słuchawkowe posiada gniazdo jack 6,3 mm i jest przystosowane do słuchawek o impedancji 20Ω-600Ω. 

Funkcja Home Theater Pass Thru oznacza tryb pracy wzmacniacza, w którym regulacja głośności przestaje działać, a wzmacniacz staje się wówczas końcówką mocy. Dzięki temu istnieje możliwość idealnego zintegrowania wzmacniacza z posiadanym systemem kina domowego. MA9000 wyposażono w nowe mikroprocesory odpowiedzialne za kluczowe funkcje sterujące pracą urządzenia. Dokonano również wielu innych ulepszeń mających na celu uzyskanie jak najlepszego brzmienia. Zastosowano zaawansowane, wysokoprądowe tranzystory wyjściowe które zapewniają  eliminację opóźnienia w uzyskaniu równowagi termicznej, czyli wzmacniacz brzmi dobrze zaraz po uruchomieniu, bez konieczności dłuższego rozgrzewania.Przy 300W na kanał wzmacniacz dysponuje dostateczną mocą, aby poprawnie wysterować praktycznie każde kolumny. Zastosowanie światowej sławy technologii McIntosh Output Autoformer®, zapewnia głośnikom zawsze pełne 300W mocy, niezależnie od ich impedancji.
Technologia Power Guard® uniemożliwia przesterowanie głośników tym samym chroniąc kolumny przed przesterowaniem lub uszkodzeniem. Nowy, wbudowany wzmacniacz słuchawkowy High Drive, oferuje wyższy poziom wzmocnienia. Został on zoptymalizowany do pracy z praktycznie wszystkimi dostępnymi na rynku słuchawkami, czego efektem stało się uzyskanie najwyższej jakości wrażeń odsłuchowych.
Nowością jest zastosowanie radiatorów McIntosh Monogrammed Heatsinks™ charakteryzujących się umieszczonym na nich monogramem ,,Mc". Dzięki użyciu materiałów o najwyższej jakości, zwiększono efektywność odprowadzania ciepła ze wzmacniacza. Część obudowy MA9000 wykonano z pięknie wypolerowanej stali nierdzewnej, która idealnie współgra z klasycznym szklanym panel przednim, niebieskimi wskaźnikami wychyłowymi i podświetlanymi na zielono napisami. Dzięki temu MA9000 stanowi ozdobę każdego salonu lub pokoju odsłuchowego.
 

Dane techniczne MA9000:

 • Moc - 300W przy 8/4/2 Ohma
 • Autoformery – najsłynniejsze transformatory firmy McIntosh
 • Układ Power Guard® - chroni przed przesterowaniem
 • Podświetlane wskaźniki mocy wyjściowej
 • Przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC) obsługujący na wejściu USB sygnał PCM do 32 Bit/384 kHz i DXD 384kHz oraz sygnał DSD aż do DSD256
 • Przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC) obsługujący częstotliwość próbkowania do 24 Bit/192 kHz na wejściach cyfrowych: koncentrycznym i optycznym
 • Firmowe wejście MCT (DIN) umożliwiające podłączenie transportu CD/SACD MCT-450
 • Liczne wejścia cyfrowe: asynchroniczne USB, 2 koaksjalne, 2 optyczne i MCT (DIN)
 • Wzmacniacz gramofonowy MC/MM z regulacją ustawień
 • Wzmacniacz słuchawkowy High Drive z układem HXD® (Headphone Crossfeed Director)
 • Ośmiozakresowa regulacja barwy dźwięku
 • Poziom zniekształceń harmonicznych: 0.005%
 • Wymiary: (SxWxG) 445 x 240 x 559 mm (łącznie z wystającymi elementami)
 • Waga: 45,8 kg

 


 

McIntosh MS500

Zaawansowany, a jednocześnie prosty w obsłudze MS500 Music Streamer płynnie integruje w jednym urządzeniu zarówno strumieniową muzykę z Internetu, jak i lokalnie zapisaną muzykę cyfrową. Umożliwia korzystanie z biblioteki cyfrowej dzięki legendarnym standardom dźwięku firmy McIntosh, w tym nieskompresowanym, bezstratnym systemie plików o rozdzielczości do 24 bitów i częstotliwości próbkowania do 192 kHz. 
 

NIEZWYKLE KOMPATYBILNY I WSZECHSTRONNY

Dzięki wbudowanej pamięci masowej i możliwości podłączenia dysku zewnętrznego, MS500 może z łatwością pełnić rolę centralnego koncentratora dla całej muzyki cyfrowej. Szybki port sieciowy łączy się z wiodącymi usługami strumieniowania, takimi jak Deezer, Murfie, Pandora®, Rhapsody®, SiriusXM®, Slacker, Spotify®, TIDAL i TuneIn (usługi podlegające zmianom). Interfejsy do tych usług są wbudowane w odtwarzacz MS500, dzięki czemu strumieniowa muzyka jest zawsze pod ręką. Internetowe stacje radiowe mogą być również dodawane jako stacje zaprogramowane. Trzy porty USB umożliwiają podłączenie zewnętrznej pamięci masowej lub dysków flash. 


Mcintosh MS500

Pobierz bezpłatną aplikacją sterującą:
alt     alt

McIntosh aplikacja

WYJĄTKOWO CICHA PRACA

MS500 działa bardzo cicho dzięki dwóm kluczowym funkcjom. Po pierwsze, lokalna muzyka i system operacyjny są przechowywane na trwałym dysku półprzewodnikowym (SSD) o pojemności 500 GB, który nie zawiera ruchomych części powodujących hałas; po drugie, bezwentylatorowy procesor w połączeniu z ulepszoną wentylacją oznacza, że głośne wentylatory chłodzące nie są potrzebne. Połączenie tych dwóch rzeczy sprawia, że nie ma szumów, które mogłyby przeszkadzać w słuchaniu muzyki. 
 

SYNCHRONIZACJA W CHMURZE

MS500 może automatycznie synchronizować zawartość przechowywaną na komputerach podłączonych do sieci, dzięki czemu muzyka jest łatwo dostępna i odtwarzalna. Kopię zapasową całej zawartości można utworzyć na Amazon Cloud Drive, Apple iCloud lub Google Drive. Pozwala to również na synchronizację muzyki w wielu domach lub lokalizacjach, gdy w każdej lokalizacji zainstalowany jest odtwarzacz MS500. Nowe utwory muzyczne zakupione w dowolnej z tych usług w chmurze mogą być automatycznie dodawane do biblioteki, co ułatwia ich odtwarzanie. 

MS500

DOSKONAŁY PRZETWORNIK

Zestaw zbalansowanych i niezbalansowanych wyjść analogowych oraz dwa wyjścia cyfrowe łączą MS500 z przedwzmacniaczem, wzmacniaczem zintegrowanym lub innymi komponentami audio. Wysokiej jakości przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC) MS500 jest odizolowany od płyty głównej, dzięki czemu Twoja muzyka jest odtwarzana z niezwykłą precyzją i elegancją podczas korzystania z któregokolwiek z wyjść analogowych. Każdy z portów USB może być również wykorzystany do podłączenia zewnętrznego komponentu z wbudowanym przetwornikiem cyfrowo-analogowym - w tym do wyboru produktów McIntosh; wykorzystując ten zewnętrzny przetwornik cyfrowo-analogowy można utworzyć dodatkową niezależną strefę audio. 

 

NIEZWYKLE AUTONOMICZNY

MS500 wykorzystuje oparty na Linuksie system operacyjny, który zapewnia stabilność i jest niezwykle responsywny na wejścia użytkowników. Obsługa odbywa się za pomocą dołączonego pilota, przeglądarki internetowej lub bezpłatnych aplikacji na urządzenia iPhone, iPad lub Android. Urządzenie jest kompatybilne z wieloma popularnymi systemami automatyki domowej, co pozwala na łatwą integrację z istniejącymi instalacjami.

Ponadczasowy, czarny, szklany panel przedni, podświetlane logo i aluminiowe nakładki na na krawędziach panelu frontowego, sprawiają że MS500 to mile widziany dodatek do każdego systemu audio i wystroju pokoju.


Dane techniczne MS500:

 • Zniekształcenia THD - 0,005%
 • Pasmo przenoszenia - 2Hz-22kHz
 • Stosunek sygnał/szum - 102dB
 • Zakres dynamiki - 96dB
 • Impedancja wyjściowa RCA/XLR - 600Ω
 • Napięcie wyjściowe - V XLR | 2VRCA
 • Wymiary SWG - 445 * 98 * 401 mm
 • Waga - 6,1 kg

 


✅ Wzmacniacz zintegrowany to połączenie przedwzmacniacza i końcówki mocy w jednej obudowie, a więc jest to wzmacniacz najbardziej popularny a co za tym idzie, wzmacniacz zintegrowany jest najczęściej wykorzystywany w systemach domowych jako wzmacniacz stereo.
Najczęściej (choć nie zawsze) sekcja przedwzmacniacza i końcówka mocy czerpie zasilanie z jednego transformatora, a więc wzmacniacz zintegrowany jest rozwiązaniem kompaktowym, ale nie idealnym stąd praktycznie każdy producent systemów audio w swojej ofercie posiada dzielone wzmacniacze a więc osobno przedwzmacniacz oraz końcówka mocy.

✅ Z ekonomicznego punktu widzenia klasyczny zintegrowany wzmacniacz stereo jest najbardziej powszechny, a dodatkowo najnowsze konstrukcje wyposażone są w przetwornik cyfrowo analogowy dla swobody podłączenia cyfrowych źródeł dźwięk, takich jak komputer, odtwarzacze sieciowe, konsole gier, odtwarzacze Blu-Ray czy w końcu telewizor. Nie rzadko również na wyposażeniu znajdziemy przedwzmacniacz gramofonowy, a więc podążając tą drogą zbliżamy się do punktu prezentacji muzyki w sposób najbardziej wierny tj. z czarnej płyty.

✅ Wybierając swój zintegrowany wzmacniacz stereo nie skupiaj pełnej uwagi na ilości mocy wyrażanej w Watach. Parametr ten jest tylko częściowo istotny, jednak nic on nie mówi o wydajności prądowej, która jest istotą każdego wzmacniacza stereo. Zwróć raczej uwagę na solidność komponentów oraz tradycję dźwięku danej marki.
Odtwarzacze sieciowe zapewniają nam możliwość odtwarzania muzyki w tzw. strumieniu czyli bezprzewodowo lub z podłączonych portem USB masowych pamięci (dysk,pendrive).
Wyposażone są zwykle w radio internetowe dające możliwość odtwarzania olbrzymiej ilości stacji radiowych z całego Świata.

Prócz sterowania urządzenia pilotem zazwyczaj producent serwuje nam bezpłatną aplikację umożliwiającą sterowanie za pomocą urządzenia mobilnego tj. Smartfon lub Tablet. Funkcjonalność taka jest niezwykle przydatna, gdyż przeglądanie olbrzymiej zawartości muzycznej na mobilnym ekranie jedynie rozszerza funkcjonalność odtwarzacza sieciowego - wymagana domowa sieć Wi-Fi.
 

Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię produktu, gdyż każdy może być recenzentem, Ty również!

Pozostałe produkty z kategorii
Denon PMA-50

Denon PMA-50

2 195,00 zł
Cyrus 8₂ Qx DAC

Cyrus 8₂ Qx DAC

10 780,00 zł
McIntosh MA9000 wzmacniacz stereo

McIntosh MA9000

54 500,00 zł
Creek Voyage i20

Creek Voyage i20

22 290,00 zł


altBudujesz system muzyczny?

Szukasz doskonałych kolumn..., wzmacniacza..., odtwarzacza...?
 

Kupuj z głową! Najniższa cena to nie wszystko!

alt

Służymy wiedzą i doświadczeniem, popartym latami praktyk.

U nas otrzymasz fachową ekspertyzę, bez "nabijania w butelkę".
 
alt
Cenimy twój czas i pieniądze.
 
Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

 
alt
© K2 Audio 2021 | WARSZAWA - KATOWICE - KRAKÓW | znaki towarowe należą do ich właścicieli
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl