wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Głośniki / Kolumny » Kolumny Podstawkowe » Sonus faber Guarneri Evolution
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.  

Producenci
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 
Ankieta

Czy podoba Ci się nasz sklep?

 • Tak, bardzo!
 • Średnio na jeża
 • Jest kiepski

Chmura tagów
Waluta
 • Vincent SV-237mk
 • Transparent - Audiofilska Biżuteria
 • Magnat Transplus 1500
 • McIntosh MC2152
Sonus faber Guarneri EvolutionSonus faber Guarneri EvolutionSonus faber Guarneri EvolutionSonus faber Guarneri Evolution
Sonus faber Guarneri EvolutionSonus faber Guarneri EvolutionSonus faber Guarneri EvolutionSonus faber Guarneri Evolution
Darmowa dostawa

Sonus faber Guarneri Evolution

SONUS FABER

Dostępność: Dostępny

Koszt wysyłki: od 0,00 zł Dostępne formy wysyłki dla oglądanego produktu:Kurier - 0,00 zł
Odbiór osobisty - 0,00 zł
Transport indywidualny K2audio - 0,00 zł

Stan produktu: Nowy

Gwarancja: 60 miesięcy, realizowana przez autoryzowany centralny serwis.

Kolor wykończenia
Black Piano
Black Piano
Red
Red

Cena: 29 999,00 zł

Produkt chwilowo niedostępny w sprzedaży

dodaj do schowka

 • Opis produktu
 • marka Sonus faber
 • Zastosowanie
 • Recenzje produktu (0)

Sonus faber Guarneri Evolution

Kolumna głośnikowa podstawkowa

Ten nowy projekt jednocześnie potwierdza i modyfikuje kolejną silną i fundamentalną koncepcję firmy Sonus faber. Otóż instrument muzyczny żyje w określonym środowisku i staje się jego częścią, pełniąc funkcję zarówno źródła dźwięku, muzyki, jak również mebla, elementu wyposażenia. Decyzje w zakresie kształtowania konstrukcji, realizowanego z użyciem nowych materiałów, wykończenia, coraz lepszej jakości wykonania i ekstremalnej dbałości o najdrobniejsze szczegóły są dopieszczane na równi z jakością dźwięku.
Wywyższenie tej koncepcji stanowi świadectwo, iż pielęgnowane przez wiele lat wartości są nie tylko mocno zakorzenione w dniu dzisiejszym, ale są również wzmocnione dzięki ewolucji. Kolumny Guarnieri Evolution stanowią wyraz kontynuacji zmian, ewolucji, jaka stała się możliwa dzięki opatentowanym rozwiązaniom technicznym. Doprowadzając do stworzenia nowego modelu flagowego, zostały one stworzone na bazie dotychczasowych doświadczeń.

Słuchanie muzyki jest ekstazą, uwodzeniem, zachwytem i intensywną przyjemnością. Natomiast nigdy nie powinno się ono wiązać z kompresją czy z uciążliwością. To jest podstawa naszych przekonań. Naturalne, niewywołujące zmęczenia podczas słuchania brzmienie, jest kluczem dla uzyskania idealnej reprodukcji dźwięku: sugestywnej i zmysłowej.

MASOWY STABILIZATOR DRGAŃ (TMD)
Oba krańcowe elementy połączone zostały podwójnymi tylnymi skrzydłami wykonanymi także z avionalu. Pełnią one funkcję szybkiego mechanicznego interfejsu, który przesyła resztkowe drgania i rezonanse do podstawy obudowy. Masowy Stabilizator Drgań (Tuned Mass Damper), cechuje się wieloma częstotliwościami strojenia.

AKUSTYCZNA OBUDOWA
Obudowa w kształcie instrumentu jakim jest Lutna to wyraz największej fascynacji tą koncepcją. Progresywnie postępujące krzywizny ścian wykonano z krzyżowo klejonej, wielowarstwowej sklejki wykonanej typu z drzewa Okume. Sprasowane warstwy mają zadanie tłumić występujące w nich rezonanse. Akustyka wybrzmiewania

EWOLUCJA STANDU
Anima Legata jest kolejnym, ważnym elementem zestawu. Składa się on z dwóch  zamocowanych prostopadle względem ściśniętego, koncentrycznego pręta, powierzchni, który znajduje się w środku kolumny. Wypełnienie eliminuje jakiekolwiek rezonanse we wnętrzu tego standu, a dzięki tarciu pomiędzy poszczególnymi ziarnami,

EGZO-SZKIELET
Egzo-Szkielet wykonano w postaci dwóch, obrabianych z użyciem obrabiarek CNC, elementów, wykonanych z niklowanego avionalu. Stanowią one górną i dolną część obudowy. Ich zadaniem jest kontrolowanie i ograniczanie niekorzystnego wpływu rezydualnych rezonansów, jakie mogłyby się pojawiać na ścianach obudowy.

SYSTEM
2 drożny, zawieszenie zoptymalizowane pod kątem wibracji o niskim poziomie fałszywości, para-aperiodyczne wypełnienie “Stealth Reflex System”, system głośników z kompaktowym monitorem na dedykowanym standzie.

OBUDOWA
Zaprojektowana w kształcie Lutni, wielowarstwowa, wytłumiona w trybie ograniczającym, uformowana używając ręcznie dobranych warstw drewna, ocenionych pod kątem jakości i zorientowanych pod kątem optymalnej kontroli rezonansów. Strategicznie ulokowanie sub-strukturalnych żeber umożliwia całkowite odrzucenie fałszywych wibracjiAwionalny egzoszkielet „New Era” ( z doznań „Sonus faber” ) o strukturze zaciskowej wraz z System TMD hamującym rezydualne rezonanse drewnianej struktury

GŁOŚNIK WYSOKOTONOWY (TWEETER)
Klasyczny głośnik cewkowy Ragnar Lian 29 mm o ultra dynamicznej liniowości, ze zoptymalizowanym pod kątem drgań interfejsem mechanicznym.

GŁOŚNIK ŚREDNIOTONOWY/NISKOTONOWY
179 mm, głośnik o ultra dynamicznej liniowości. Wolna od prądów wirowych cewka drgająca CCAW/Kapton. Dynamicznie liniowy silnik pola magnetycznego zawiera potrójne pierścienie Kellog/Goeller. Stożek z wysuszonego na powietrzu i nieprasowanego celulozowego włókna. Zaprojektowany syngergistycznie ze zoptymalizowaną komorą akustyczną. Użyte zostały specjalne anty-kompresory koncentryczne, zaprojektowane by usuwać rezonans szczelinowy oraz zniekształcenia.

ZWROTNICA
Bezrezonansowy design o postępującym nachyleniu, zoptymalizowana amplituda/charakterystyka fazowa zapewniająca optymalną wydajność przestrzeni/czasu.„Topologia Paracross” na górnej-przepustowości tweetera.Impedencja na niskich częstotliwościach jest kontrolowana w celu zapewnienia czystej i przyjaznej wydajności wzmacniacza.Użyte podzespoły są tylko najlepszej jakości:kondensatory Mundorf „Supreme”, cewki Jantzen.
Zwrotnica: 2800Hz.

Specyfikacja techniczna Sonus faber Guarneri Evolution:
 • konstrukcja: 2-drożna
 • Przetworniki: dynamiczne
 • głośnik wysokotonowy: 29 mm
 • Ggłośnik średnio-niskotonowy: 179 mm
 • bass-refleks: tył
 • impedancja nominalna: 4 Ohm
 • podział pasma: 2800 Hz
 • skuteczność: 86 db SPL (2.83V/1 m)
 • zalecana moc wzmacniacza: 25 - 200 W
 • pasmo przenoszenia: 40 - 30 000Hz
 • waga netto: 18.50 kg
 • wymiary produktu: 410 x 235 x 412 mm

Sonus faberSonus faber jest obecnie częścią portfolio produktów grupy „Fine Sounds Group“ - holdingu skupiającego takie marki jak Audio Research - lidera w produkcji i sprzedaży urządzeń audio, wysokiej jakości lamp próżniowych, oraz urządzeń tranzystorowych, Wadia Digital - jednej z pierwszych firm zajmujących się cyfrowym odtwarzaniem dźwięku najwyższej jakości, która opracowała standard stacji dokujących dla odtwarzaczy iPod oraz dla iPhone marki Aple, a także Sumiko - importera i dystrybutora najlepszych podzespołów audio w Ameryce Północnej. Ponadto, grupa Fine Sounds jest włścicielem marki McIntosh Laboratory - najważniejszego amerykańskiego producenta systemów Hi-Fi, światowego lidera w zakresie prestiżowych systemów kina domowego, a od przeszło 60-ciu lat, także lidera w zakresie najwyższej jakości systemów audio.

Firmą zarządza Pan Mauro Grange (CEO w firmie Sonus Faber oraz grupie Fine Sounds). Fine Sounds Group wraz z amerykańskimi siostrzanymi firmami, stanowi obecnie największy na świecie holding działający w segmencie wyrafinowanych i prestiżowych producentów zestawów głośnikowych i elektroniki High-End.

Ostatnią ważną inwestycją Fine Sounds jest podjęcie współpracy z firmą McIntosh. Siedziba amerykańskiego producenta znajduje się w Binghamton w stanie Nowy York. Związek Sonus faber z McIntosh jest kolejnym dowodem na to, iż strategicznym celem Fine Sounds Group jest oferowanie produktów będących najlepszymi na świecie w swojej kategorii. Holding zatrudnia obecnie 270 pracowników.
 

Zawsze wierzymy

Artyzm rzemieślniczego wykonania, technologia i wrażliwość. To trzy podstawowe wartości w Sonus faber, które realizowane są w budowanych przez firmę zestawach głośnikowych.  Stanowią one przykład doskonałości w świecie najwyższej jakości odtwarzania dźwięku. Połączenie wiedzy w zakresie obróbki drewna, tak jak to było w starożytnej sztuce wytwarzania lutni, oraz co bardziej nowoczesnych technologii w zakresie obróbki metali, jak również dalsze udoskonalanie głośników na bazie szkoły północno-europejskiej, pozwala sukcesywnie osiągać coraz to doskonalsze rezultaty.
 

HISTORIA


Październik, 2015

Il Cremonese  - nowy członek rodziny produktów serii Homage - kolumna głośnikowa, będąca rezultatem ewolucyjnego podejścia do projektu kolumny głośnikowej. Il Cremonese korzysta z  technologii znanych z zestawów Lilium oraz z innych projektów Sonus faber. Nazwa Il Cremonese jest hołdem dla Antonio Stradivariego - jednego z najsłynniejszych, świętujących w 2015 roku 300-lecie instrumentów mistrza z Cremony. Kolumny Il Cremonese zainspirowane kształtem Lilium, prezentują piękno, elegancję, minimalizm, oraz zdecydowaną formę.


Lipiec, 2015

W trzy lata po premierze kolekcji Venere powstaje projekt Venere S (-ygnatura). Uzupełnia on linię produktów marki Sonus faber i jednocześnie staje się najbardziej zaawansowanym ze wszystkich zestawów głośnikowych serii. Całkowicie zaprojektowany i ręcznie montowany we Włoszech zestaw, stanowi idealny pomost między rodziną produktów Venere oraz Olympica. Litera S w nazwie, oznacza słowo „Sygnatura“ i wskazuje na silnie przywiązanie firmy do dbałości o projekt elektroakustyczny.


Marzec, 2015

Wraz z kolekcją Chameleon, Sonus faber rozszerza swoją ofertę i kieruje się w stronę szerszego grona odbiorców. Zachowując wszystkie nienaruszalne, kultowe elementy swoich wcześniejszych projektów, prezentuje obudowy pokryte skórą, użyto także – wykonanych z aluminium - detali. Jako prawdziwą innowację można uznać, rewolucyjne z punktu widzenia Hi-End, wymienne panele boczne. ieskomplikowany system umożliwia łatwy montaż i wymianę kolorowych okładzin, umożliwia także adaptację i kolorystyczne dopasowanie do wzornictwa mebli lub dostosowanie kolorystyki zestawów do własnego nastroju!


Maj, 2014

Wystawa Hi-End w Monachium w 2014 roku to moment, w którym firma Sonus Faber pokazuje światu premierowy zestaw Lilium. Sonus faber powraca, po trzech latach z projektem nowego, pełnozakresowego zestawu podłogowego klasy Hi-End. Zbudowany jest on na bazie wiedzy zdobytej przy tworzeniu modelu Aida. Lilium zostały zaprojektowane tak, aby odzwierciedlać wielkie kontrasty, jakie potrafi wyrażać muzyka. Projekt jest przejawem determinacji w zakresie syntezy dwóch przeciwstawnych elementów, dwóch oddzielnych tożsamości, które pomimo, iż działają niezależnie, współgrają w ramach jednego, nawiązującego do organicznej stylistyki naturalnego kształtu.


Marzec, 2014

Prezentując publicznie nowy produkt - zestawy Ex3ma, Sonus faber chce uczcić 30 lat swojej historii. Firma składa w ten sposób hołd swojej ikonie i jednemu z swoich najbardziej znanych projektów - kolumnom Extrema. Nowa Ex3ma, pozostając w doskonałej harmonii z pierwotnym projektem i ideami, które przyświecały narodzinom tej konstrukcji, integrują najnowsze zdobycze technologii, oraz badania w zakresie elektroakustyki, projektowania oraz zastosowanych materiałów.


Wrzesień, 2013

Prestiżowa seria produktów Sonus faber Homage  znajduje swoje zwieńczenie w postaci zestawu Homage Vox. Zaprojektowany specjalnie głośnik centralny, dopasowano do potrzeb całej serii. W nowej kolumnie zawarto zarówno technologie, jak i stylistykę wykończenia wzorowaną na kolumnach Amati i Guarneri. Seria uwzględnia potrzeby szerokiego grona miłośników systemów kina domowego.


Maj, 2013

Podczas wystawy Hi-End w Monachium, Sonus faber przygotował światową premierę zestawu Olympica. Nowa seria głośników, jest wyrazem zdecydowanego powrotu firmy do tradycji. Naturalne drewno, skóra i aluminium to materiały, które charakteryzują tę serię produktów i podkreślają jej związek z przeszłością. Zaprojektowany w laboratoriach Sonus faber, nowy przetwornik, jest dowodem na ewolucję firmy, która dumnie spogląda w przyszłość.


Sierpień, 2012

Światowa premiera nowej linii produktów Venus. Sześć zestawów głośnikowych, które zaprojektowana tak, aby stanowiły także punkt odniesienia dla produktów spoza własnej kategorii. Venus to kolumny przeznaczone dla wszystkich rynków, konkurencyjne i będące w stanie zadowolić zarówno miłośników stereo, jak i miłośników  systemów wielokanałowych i kina domowego. Wszystko stworzono według zasady łączącej wysoką jakość z przyjemnością słuchania muzyki.


2012

Wartości, które już wcześniej zmaterializowano w zestawach Amati Futura i Guarneri evolution, odnajdujemy w modelu Aida - najnowszym flagowym produkcie Sonus faber. Kolumnę charakteryzuje nowe podejście,  zaczerpniętej z modelu Lyra, formy. Adia jest dowodem na pracę i wysiłek zespołu Sonus faber. Zestaw pokazuje jednocześnie, rozwój i ewolucję firmy i nadal jedną z najważniejszych wartości Sonus faber, jaką jest tradycja. Aida to także swoista synteza łącząca historię z technologiczną


2011

Pojawiają się Amati futura oraz Guarneri evolution. Zestawy są spadkobiercami bogactwa postępu i dotychczasowych doświadczeń Sonus faber. To początek nowego rozdziału w historii firmy Sonus faber, w którym tradycyjne rzemiosło i nowoczesna technologia przenoszą  ja na kolejny poziom ekspresji. Pojawiają się ważne innowacje oraz nowa konstrukcja i materiały. Zaczynają one być od tego momntu wykorzystywane w najwyższych modelach zestawów głośnikowych. Avional - stosowane w przemyśle lotniczym aluminium powlekane niklem, wykonana ze szlachetnego drewna profilowana obudowa oraz skórzane elementy wykończeniowe. Zestaw pozwala na reprodukcję dźwięku, którego brzmienie jest sugestywne i zmysłowe, a jednocześnie kompletne, materializujące się i wręcz namacalne.


2010

Pojawia się nowy, flagowy produkt marki Sonus faber. Prezentacja odbywa się podczas imprezy w pięknej scenerii Palazzo Grassi w Wenecji. Model Venice to bez wątpienia najbardziej ambitna z kolumn głośnikowa w historii marki. Jej powstaniu towarzyszyła największa inwestycja w zakresie badań i rozwoju.


2009

Firma zawsze koncentrowała się na badaniach i ufnie spoglądała w przyszłość – są to prawdziwe powody narodzin marki „Sonus faber“ oraz okazja, aby zainwestować czas i środki w cel, który wzniesie firmę na nowe szczyty i pozwoli stworzyć nowe punkty odniesienia dla jakości w skali całej branży. Projekt zainspirowany przez Lira, o imponującej zawartości rozwiązań technologicznych, elektroakustycznych i konstrukcyjnych. W trakcie jej rozwoju przygotowano trzy międzynarodowe patenty. Jest to zdecydowanie najbardziej ambitny, będący jednocześnie punktem zwrotnym i punktem absolutnego odniesienia dla przyszłości, projekt firmy Sonus faber.


2008

Dział Badawczo-rozwojowy, po uwzględniniu potrzeb grupy zadowolonych klientów produktów Sonus Faber, zaczyna rozwijać gamę produktów o dużo mniejszych rozmiarach. Powstaje seria Toy. Wkrótce pojawia się także zestaw Liuto, który staje się punktem odniesienia dla wszelkich zestawów głośnikowych ze średniej półki. Firma nie rezygnuje  z jakości przekazu akustycznego i walorów konstrukcyjnych - głównych atrybutów, charakteryzujących produkty Sonus faber.


2007

Sonus faber prezentuje model Elipsa - nowy flagowy produkt z serii Cremona. Odnajdujemy w nim efekty doświadczń i badań, które nawiązują do prac  Antonio Stradivariego. Mniejsza obudowa lepiej dostosowuje się do potrzeb szerszego grona słuchaczy.


2004

Po czterech latach prac publiczność wita nowy flagowy produkt Sonus faber - zestaw Stradivari Homage. Jego proste boki jeszcze bardziej przypominają skrzypce. Ten poprzedzony badaniami i uznaniem tworzących w Cremonie mistrzów lutnictwa, uzupełnia i umacnia ambicje firmy w zakresie utożsamiania kolumny głośnikowej z instrumentem muzycznym.


2002

Dalsza analiza prac i dzieł mistrzów lutnictwa przyczynia się do stworzenia serii Amati Homage. Zestawy te stanowią połączenie wszystkiego, co było do tej pory wytwarzano ręcznie, łącząc sztukę włoskiego lutnictwa z doświadczeniami producentów z Europy północnej.


1998

Dalsza analiza prac i dzieł mistrzów lutnictwa przyczynia się do stworzenia serii Amati Homage. Zestawy te stanowią połączenie wszystkiego, co było do tej pory wytwarzano ręcznie, łącząc sztukę włoskiego lutnictwa z doświadczeniami producentów z Europy północnej.


1993

Guarneri Homage to kolejny produkt, będący przykładem pogłębionych badań dotyczących artyzmu lutników z Cremony. Unikalna, zainspirowana kształtem lutni obudowa, naśladowana jest po dziś dzień przez wielu firm z całego świata.


1991

Po narodzinach modeli Minima (1984), Electa (1986) i Electa Amator (1987), prezentowano zestaw Extrema – jedną z najbardziej muzykalnych i jednocześnie niezwykle zaawansowanych  technologicznie i kolumn głośnikowych na świecie.


1983

25-ty Marca 1983, Sonus faber staje się spółką. Produkcja, ogranicza się do różnych wersji modelu Parva i odbywa się w małym warsztacie w Monteviale, na wzgórzach rozciągających się na północ od miasteczka Vicenza. Jest to miejsce, w którym z rzemieśniczym pietyzmem produkowane są pierwsze monitory Sonus faber, monitory które szybko stały się punktem odniesienia dla miłośników wiernie odtwarzanej muzyki oraz dziennikarzy, którym nie umknęły pierwsze oznaki narodzin nowej jakości.


1980

Stworzono, nawiązujący wprost do prac Leonardo da Vinci projekt o nazwie Snail. Jest to głośnik, który następnie ewoluował do  skonstruowanego w 1982 roku modelu Parva, Był to pierwszy monitor w historii firmy Sonus faber: 2-drożny, w solidnej obudowie z drewna, a zarazem jeden z pierwszych w tej kategorii, który wykorzystywał głośnik niskotonowy z kewlarową membraną.

alt

✅ Kolumna podstawkowa przeznaczona jest do ustawienia na specjalnej stabilnej podstawce głośnikowej, lub ewentualnie może być ustawiona na regale.
Kolumnę podstawkową cenią głównie audiofile za wyjątkowy przekaz dźwięku i prezentację przestrzeni, ale znacznie częściej kolumna podstawkowa wykorzystywana jest w małych pokojach, gdzie nie zawsze mamy miejsce na postawienie dużych kolumn głośnikowych.
O kolumnie podstawkowej mówi się "monitor". Pojęcie wywodzi się głownie z profesjonalnego studia nagrań, tam często kolumna podstawkowa wykorzystywana jest jako monitor odsłuchowy.

✅ Kolumna podstawkowa wykonana jest zwykle w konstrukcji otwartej, z portem wentylowania skierowanym do przodu lub tyłu oraz zamknięta, która jest lekarstwem na niedociągnięcia akustyki pomieszczenia. Konstrukcja zamknięta kolumny podłogowej jest niezwykle skomplikowana i tym samym droższa w produkcji, jednak ostatecznie w klasycznym domowym pokoju odsłuchowym może stanowić rozwiązanie szyte na miarę.

Stosowania jest zarówno w profesjonalnych systemach stereo jak i wielokanałowych systemach kina domowego jako głośniki tylne - efektowe, odgrywające istotną rolę w systemie kina domowego.

Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię produktu, gdyż każdy może być recenzentem, Ty również!

Pozostałe produkty z kategorii
P3ESR XD JESION OLIWKOWY

Harbeth P3ESR XD

5 980,00 zł
Kudos Super 10A

Kudos Super 10A

8 950,00 zł


altBudujesz system muzyczny?

Szukasz doskonałych kolumn..., wzmacniacza..., odtwarzacza...?
 

Kupuj z głową! Najniższa cena to nie wszystko!

alt

Służymy wiedzą i doświadczeniem, popartym latami praktyk.

U nas otrzymasz fachową ekspertyzę, bez "nabijania w butelkę".
 
alt
Cenimy twój czas i pieniądze.
 
Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

 
alt
© K2 Audio 2021 | WARSZAWA - KATOWICE - KRAKÓW | znaki towarowe należą do ich właścicieli
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl