wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Wzmacniacze » Lampowe Zintegrowane » Vincent SV-227MK
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.  

Producenci
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 
Ankieta

Czy podoba Ci się nasz sklep?

 • Tak, bardzo!
 • Średnio na jeża
 • Jest kiepski

Chmura tagów
Waluta
 • Vincent SV-237mk
 • Transparent - Audiofilska Biżuteria
 • Magnat Transplus 1500
 • McIntosh MC2152
Vincent SV-227MKVincent SV-227MKVincent SV-227MK
Vincent SV-227MKVincent SV-227MKVincent SV-227MK
Nasz hitDarmowa dostawa

Vincent SV-227MK

VINCENT

Dostępność: Dostępny

Koszt wysyłki: od 0,00 zł Dostępne formy wysyłki dla oglądanego produktu:Kurier - 0,00 zł
Odbiór osobisty - 0,00 zł
Transport indywidualny K2audio - 0,00 zł

Stan produktu: Nowy

Gwarancja: 24 miesiące, realizowana przez autoryzowany centralny serwis.

Kolor wykończenia
Black
Black
Silver
Silver

Cena: 6 390,00 zł

Produkt chwilowo niedostępny w sprzedaży

dodaj do schowka

 • Opis produktu
 • EN Version
 • marka Vincent
 • Recenzje produktu (0)

Vincent SV-227MK

Hybrydowy, zintegrowany wzmacniacz stereo, 2 x 100W z DAC

SV-227MK jest następcą udanego i bestsellerowego modelu SV-227. Jak przystało na nowoczesny wzmacniacz, jest on wyposażony w wejście Cyfrowe, dzięki czemu może pełnić funckcję zewnętrznego przetwornika dla urządzeń podłączonych za pomocą wejścia koaksjalnego lub optycznego. Dzięki konstrukcji hybrydowej wzmacniacz łączy w sobie zalety techniki tranzystorowej i lampowej, eliminując jednocześnie wady tej ostatniej w postaci małej wydajności prądowej lamp. Połączenie lampowego przedwzmacniacza i tranzystorowej końcówki mocy sprawiło, że wzmacniacz cechuje się niebywałą uniwersalnością, dużą mocą, dobrą dynamiką i świetną kontrolą basu. Jego brzmienie jest ponadto bardzo barwne, czym rzadko mogą się poszczycić wzmacniacze w pełni tranzystorowe. Lampy elektronowe zastosowane w tym wzmacniaczu 3x12AX7 (ECC83) pracują tylko w sekcji przedwzmacniacza, gdzie nie są poddawane obciążeniom. Trwałość lamp obliczona jest na minimum 5 lat pracy, lecz praktycznie może to być okres znacznie dłuższy. W odróżnieniu od tranzystorów, lampy elektronowe są niezwykle łatwe do wymiany i operację tą można przeprowadzić samodzielnie. Koszt kompletu lamp oscyluje w granicach 100 zł. Istnieje możliwość dalszej znacznej poprawy właściwości brzmieniowych poprzez wymianę seryjnych lamp na lampy droższe niż standardowe. Operację można wykonać samodzielnie i nie wymaga ona jakichkolwiek umiejętności manualnych.
 Największą zaletą tej hybrydy jest jej uniwersalność. W poprzednich latach praktycznie wszystkie testowane przez nas tańsze modele odznaczały się trudno skrywaną niechęcią do klasyki i ochoty do grania nabierały dopiero po podłączeniu instrumentów do prądu. Powyższe obserwacje poczyniło też kilku moich znajomych. Pierwszym testowanym przez nas niemieckim piecem, który darzył sympatią muzykę dawną, był topowy SV-800, a SV-227, choć ze średniej półki cenowej, właśnie do niego dołączył.

Dosłownie przecierałem uszy ze zdumienia, słuchając dzieł Haendla, Bacha i Mozarta. W brzmieniu Vincenta bez trudu odnalazłem charakterystyczne cechy wynikające z obecności lamp, czyli słodką średnicę i gładkie, aczkolwiek przejrzyste wysokie tony, połączone z lekko podkreśloną podstawą basową oraz dynamiką mocnych tranzystorów. Wszystko to sprawiło, że niemiecki wzmacniacz grał całym sobą i angażował się w odtwarzaną muzykę. Co zaskakujące, SV-227 okazał się wrażliwy na sposób realizacji nagrań. Zupełnie inaczej wyglądała panorama stereofoniczna w przypadku rejestracji wykonanych w technice bliskiego i dalekiego pola, w dodatku w tych ostatnich dość wyraźnie różnicował warunki akustyczne poszczególnych sal koncertowych i kościołów. W „Koncertach Brandenburskich” zaskakująco połączył linię melodyczną klawesynu z timingiem kontrabasu, co sprawiło, że już na tym etapie zacząłem przytupywać w rytmie epokowego dzieła lipskiego kantora. Czyżby Jan Sebastian napisał pierwszy rockandrollowy numer w dziejach świata? 

Niskie tony to osobna kategoria. Mocny, gęsty, kontrolowany bas przypominał zawodnika sumo – z pozoru ciężkiego i dobrotliwego, ale gotowego w ułamku sekundy przeprowadzić błyskawiczny atak i powrót w bezpieczne rejony.  
W muzyce jazzowej i rockowej lampowy pierwiastek wysunął się na pierwszy plan. Plastyczny, ocieplony i zmysłowy głos kobiecy potrafił przyprawić o  dreszcze, a saksofon Benny Watersa dosłownie ociekał seksem. Dzięki bardzo dobrej przejrzystości słyszalna była większość głosek szeleszczących, jednak nie odznaczały się one nadmiernie na tle średnicy. Bardzo dobrze poczynał sobie także bas, który zachował głębię i zwinność z muzyki klasycznej i nie uległ pokusie zbytniego akcentowania wyższego podzakresu. 
Gdy przyszła pora na część rockową, o brzmieniu SV-227 wiedziałem już wszystko. Mogłem sobie ją odpuścić, ale z prawdziwą przyjemnością zanurzyłem się w dźwięki „Wish You Were Here”, „Selling England by the Pound” i innych kamieni milowych muzyki lat 70. Brzmienie Vincenta nie miało tej magii i aury wyjątkowości, jakiej doświadczyłem ze wzmacniacza Rogue Audio, zamiast nich były jednak zaangażowanie, prawdziwa radość i witalność. Spośród testowanych wzmacniaczy niemiecki piecyk także najlepiej poradził sobie z ciężkimi riffami Rammsteinu, ale w tym wypadku odezwał się w nim chyba duch patrioty.

Konkluzja
Gdybym na początku swej audiofilskiej przygody trafił na Vincenta SV-227, byłbym szczęśliwy jak świnia w błocie. A i teraz na jego wspomnienie uśmiecham się do siebie w głębi duszy.

- Test Hi-Fi i Muzyka


alt
Nowy SV-227MK ma w stosunku do poprzednika zmieniony zestaw wejść. Podobnie jak w przypadku SV-237MK, na życzenie wielu użytkowników zamieniono port USB na wejście optyczne i koaksjalne. Oba wejścia pracują z częstotliwością próbkowania 192 kHz i rozdzielczością 24 bity, co pozwala na odtwarzanie plików o wysokiej rozdzielczości. Reszta układu nie została zmieniona. Aplikacja trzech lamp 12AX7 (ECC83) jest taka sama. Dwie z nich umieszczone są bezpośrednio w ścieżce sygnałowej przedwzmacniacza, trzecia natomiast dodaje ciepła wbudowanemu wzmacniaczowi słuchawkowemu. Lampy nie są poddawane nadmiernym obciążeniom, co skutkuje ich wydłużoną żywotnością.

Wzmacniacz dysponuje dużą mocą wyjściową 100 W na kanał przy 8 Ω, którą podwaja przy obciążeniu 4 Ω (196 W na kanał). Pilot zdalnego sterowania umożliwia zarówno regulację głośności, jak i przełączanie źródeł, sterowane mikroprocesorowo z udziałem przekaźników. W SV-227MK zastosowano wysokiej klasy potencjometr japońskiej marki Alps. Wzmacniacz wyposażono również w odłączalne regulatory tonów wysokich i niskich, co pomaga dopasować jego charakterystykę barwową do różnych źródeł.

Sercem zasilacza jest ogromny ekranowany transformator toroidalny zdolny do szybkiego obsługiwania nawet dużych natężeń prądu. SV-227MK potrafi z łatwością napędzić nawet prądożerne kolumny.

Obudowa ze zintegrowanymi radiatorami bocznymi, które łatwo odprowadzają nadmiar ciepła, wykonana została z zastosowaniem grubego płata aluminium na przedniej ściance.

SV-227MK to jeden z tych wzmacniaczy, które oferują to, co najlepsze ze świata lamp i tranzystorów. Lampy zapewniają naturalny, ciepły dźwięk, a tranzystory w stopniu wyjściowym są gwarancją odpowiedniej dynamiki i mocy oraz dobrej kontroli basu. Integra cechuje się niebywałą uniwersalnością i bardzo barwnym brzmieniem, czym rzadko mogą się poszczycić wzmacniacze w pełni tranzystorowe.

Specyfikacja techniczna Vincent SV-227MK:

 • Pasmo przenoszenia 20 Hz – 20 kHz +/-0,5 dB; 20 Hz – 50 kHz +/-2 dB
 • Nominalna moc RMS 2x100W (8 omów) ; 2x196W (4 omy)
 • Zniekształcenia THD <0.1% (1kHz, 1W)
 • Wejścia 4xRCA ; 1xOptical, 1xCoaxial
 • Odtwarzane cyfrowe formaty ;  WAV, FLAC, APE, LPCM, MP3, ACC, AC3, WMA
 • Zastosowane lampy 3x12AX7
 • Maksymalne zużycie prądu ; 320W
 • Wymiary 430x150x435mm
 • Masa 20kg

Vincent SV-227MK

Hybrid Integrated Stereo Amplifier, 2 x 100W  with DAC


The latest findings in valve technology and in the area of circuitry design have been put to use here. Once more an integrated amplifier of outstanding quality has been created which knows no equal in terms of value for money either. Hybrid technology from Vincent means the sound of a valve coupled with the power of a transistor.

The new SV-227MK is presented with changed inputs. As with the SV-237MK, we have, due to many customer’s wishes, exchanged the USB port against an optical and a coaxial Input. Both inputs work with a bit rate of 24bit/192kHz playing Hi-Res audio files.

alt
We did not change the basic circuit. Three tubes of the type 12AX7 are used in the same style. Two of them are directly built in the signal path and the third tube gives the built-in headphone amplifier a warm sound.

The heart of the power supply section is a big shielded toroidal transformer. This transformer is able to supply high current quick and fast. Even very power-hungry speakers can be operated easily at the SV-227MK.

The SV-227MK is one of those Vincent models that offer the best of both worlds in sounds in the Vincent amplifier family. The tubes give a natural, warm sound and the output transistors offer corresponding dynamics and power.


Technical Specifications Vincent SV-227MK:
 • Frequency Response: 20 Hz – 20 kHz +/-0,5 dB; 20 Hz – 50 kHz +/-2 dB
 • Nominal Output Power RMS/8 Ohm: 2 x 100 Watt
 • Nominal Output Power RMS/4 Ohm: 2 x 196 Watt
 • T.H.D.: < 0.1 % (1 kHz, 1 Watt)
 • Input Sensitivity: 280 mV
 • Signal-Noise-Ratio: > 90 dB
 • Input Impedance: 47 kOhm
 • Max. Power Consumption: 320 Watt
 • Inputs: 4 x Stereo RCA, 1 x Optical, 1 x Coax
 • Outputs: 1 x Stereo RCA Rec Out, 1 x Stereo RCA Pre Out, 2 x Power Control, 4 x 2 Speaker Terminals
 • Playable Digital Formats: WAV, FLAC, APE, LPCM, MP3, ACC, AC3, WMA
 • Tubes: 3 x 12AX7
 • Colour: Black or Silver
 • Dimensions (WxHxD): 430x150x435 mm
 • Weight: 20 kg
Psst...

Historia ta zaczyna się bardzo cicho...

Zaczęło się od bardzo zwyczajnego pytania: Jak stworzyć high-end w przystępnej cenie?

Uwe Bartel rozpoczął poszukiwania od wzmacniacza lampowego, czyniąc to w sposób logiczny i konsekwentny. Pierwszym krokiem rozpoczynającym był przedwzmacniacz lampowy SA-1, a wkrótce po nim końcówka mocy D-150. W prasie było o tym raczej cicho, choć nie zostało to pominięte. Nieco głośniej zrobiło się, gdy Vincent rozszerzył ofertę. Raz, po raz zaczęły ukazywać się entuzjastyczne recenzje w prasie. Zachwyceni byli też miłośnicy muzyki.

W pewnym momencie nastąpiła eksplozja. Vincent ze swoimi projektami elektroniki w efektownych obudowach, zaczął zagrażać prestiżowym markom, przez co w prasie zrobiło się o nim bardzo głośno.

Bartel, inżynier elektronik, zaskakiwał kolejnymi innowacjami, opanowując rynek produktów dwukanałowych.

Vincent oferuje także wysokiej jakości elementy do zastosowań w systemach wielokanałowych, jak choćby wzmacniacze monofoniczne, co wraz z kolumnami i okablowaniem tworzy kompletną ofertę.

Zapraszamy do słuchania muzyki!

Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię produktu, gdyż każdy może być recenzentem, Ty również!

Pozostałe produkty z kategorii
Magnat MA 400

Magnat MA 400

2 549,00 zł2 049,00 zł
Magnat MA 600

Magnat MA 600

3 129,00 zł2 449,00 zł


altBudujesz system muzyczny?

Szukasz doskonałych kolumn..., wzmacniacza..., odtwarzacza...?
 

Kupuj z głową! Najniższa cena to nie wszystko!

alt

Służymy wiedzą i doświadczeniem, popartym latami praktyk.

U nas otrzymasz fachową ekspertyzę, bez "nabijania w butelkę".
 
alt
Cenimy twój czas i pieniądze.
 
Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

 
alt
© K2 Audio 2021 | WARSZAWA - KATOWICE - KRAKÓW | znaki towarowe należą do ich właścicieli
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl