wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Głośniki / Kolumny » Kolumny Podłogowe » Wilson Benesch A.C.T. ONE EVOLUTION
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.  

Producenci
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 
Ankieta

Czy podoba Ci się nasz sklep?

 • Tak, bardzo!
 • Średnio na jeża
 • Jest kiepski

Chmura tagów
Waluta
 • Vincent SV-237mk
 • Transparent - Audiofilska Biżuteria
 • Magnat Transplus 1500
 • McIntosh MC2152
Wilson Benesch A.C.T. ONE EVOLUTIONWilson Benesch A.C.T. ONE EVOLUTIONWilson Benesch A.C.T. ONE EVOLUTIONWilson Benesch A.C.T. ONE EVOLUTIONWilson Benesch A.C.T. ONE EVOLUTIONWilson Benesch A.C.T. ONE EVOLUTIONWilson Benesch A.C.T. ONE EVOLUTIONWilson Benesch A.C.T. ONE EVOLUTIONWilson Benesch A.C.T. ONE EVOLUTIONWilson Benesch A.C.T. ONE EVOLUTIONWilson Benesch A.C.T. ONE EVOLUTIONWilson Benesch A.C.T. ONE EVOLUTION
Wilson Benesch A.C.T. ONE EVOLUTIONWilson Benesch A.C.T. ONE EVOLUTIONWilson Benesch A.C.T. ONE EVOLUTIONWilson Benesch A.C.T. ONE EVOLUTIONWilson Benesch A.C.T. ONE EVOLUTIONWilson Benesch A.C.T. ONE EVOLUTIONWilson Benesch A.C.T. ONE EVOLUTIONWilson Benesch A.C.T. ONE EVOLUTIONWilson Benesch A.C.T. ONE EVOLUTIONWilson Benesch A.C.T. ONE EVOLUTIONWilson Benesch A.C.T. ONE EVOLUTIONWilson Benesch A.C.T. ONE EVOLUTION
Darmowa dostawa

Wilson Benesch A.C.T. ONE EVOLUTION

WILSON BENESCH

Dostępność: Dostępny

Koszt wysyłki: od 0,00 zł Dostępne formy wysyłki dla oglądanego produktu:Transport na Palecie - spedycja - 0,00 zł
Odbiór osobisty - 0,00 zł
Transport indywidualny K2audio - 0,00 zł

Stan produktu: Nowy

Gwarancja: 24 miesiące, realizowana przez autoryzowany centralny serwis.

Kolor wykończenia
Black
Black
Silver
Silver
Titanium
Titanium
All Colour + 6 000,00 zł
All Colour + 6 000,00 zł

Cena: 49 000,00 zł

Produkt chwilowo niedostępny w sprzedaży

dodaj do schowka

Cena produktu zmienia się w zależności od zakupionej ilości produktów - zobacz szczegóły.

 • Opis produktu
 • marka Wilson Benesch
 • Zastosowanie
 • Recenzje produktu (0)

Wilson Benesch A.C.T. ONE EVOLUTION

4 drożna kolumna podłogowa klasy Hi-End


A.C.T. One Evolution to pełnozakresowe, czterodrożne, kolumny podłogowe, w których zastosowano najnowsze firmowe technologie w dziedzinie konstrukcji obudowy i przetworników elektroakustycznych. Technologie te zostały zaczerpnięte z referencyjnego modelu Cardinal.

Mierząca 1,2 metra wysokości obudowa A.C.T. One Evolution stanowi niecodzienne połączenie precyzyjnie wykonanego ze stopu metali panelu przedniego i ścianek bocznych z pozostałą częścią obudowy stworzonej z wykorzystaniem technologii zaawansowanych kompozytów. A.C.T. Monocoque to struktura kompozytowa w której optymalizacji uległ kierunek ułożenia włókien węglowych, dzięki czemu uzyskano lepsze tłumienie rezonansów i poprawę stosunku szumu do sygnału. Nadzwyczajna sztywność charakteryzująca konstrukcję A.C.T. Monocoque pozwala na pozbycie się jakichkolwiek wewnętrznych wzmocnień, stosowanych standardowo w celu redukcji rezonansów obudowy. 

alt

Każda kolumna ACT One Evolution wyposażona jest w trzy firmowe przetworniki Tactic II oraz w firmowy tweeter Semisphere. Każdy szczegół technologiczny związany z firmowymi głośnikami został zaprojektowany przy zastosowaniu najwyższej klasy oprogramowania 3D Dassault CAD/CAM. 

W zakresie reprodukcji średnich tonów, Wilson Benesch postanowił zaimplementować technologię pochodzącą bezpośrednio z flagowego modelu Cardinal. Dwuczęściowa obudowa A.C.T. One Evolution posiada optymalizowany akustycznie górny moduł w którym zamontowano pojedynczy głośnik średniotonowy Tactic II i tweeter Semisphere. 

Tuż poniżej tweetera Semisphere, znajduje się 7 calowy przetwornik Tactic II, przeznaczony do odtwarzania niższych średnich tonów, a przy okazji lokujący kopułkę wysokotonową w samym sercu firmowego systemu Troika - trzech głośników odpowiedzialnych za reprodukcję średnicy. Redukcja poziomu skomplikowania budowy zwrotnicy i ilości zastosowanych w niej elementów przekłada się bezpośrednio na znaczący postęp w jakości brzmienia średnicy.

W samym sercu systemu Troika znajduje się firmowy tweeter - Hybrid Dome Technology Semisphere. Jest to najwyższej klasy przetwornik opracowany dla jak najwierniejszej reprodukcji dźwięków wysokiej częstotliwości. Firmie Wilson Benesch zajęło ponad 20 lat pozyskanie odpowiedniej wiedzy umożliwiającej opracowanie własnego przetwornika wysokotonowego posiadającego membranę wykonaną z jedwabiu i włókna węglowego. Ta hybrydowa membrana stanowi odejście od standardowo stosowanych rozwiązań, polegających na użyciu twardych materiałów do konstrukcji szeroko-zakresowych tweeterów. Naturalny dźwięk reprodukowany przez kopułkę Semisphere współgra z otwartością średnicy co pozwala na uzyskanie wybitnej spójności brzmienia charakteryzującego się  zachwycającą sceną dźwiękową i szczegółowością.

alt

Niskie tony A.C.T. One Evolution są odtwarzane za pośrednictwem 7 calowych basowych przetworników Tactic II. Podobnie jak w przypadku głośników średniotonowch, posiadają one mocne neodymowe magnesy z metali ziem rzadkich, zamknięte w układzie napędu opracowanym przez ekspertów z Sheffield University. Nietypowy projekt magnesów współgra z lekką ale jednocześnie sztywną membraną polipropylenową celem stworzenia jak najwydajniejszego przetwornika niskotonowego. Poprzez zamontowanie Tactic II wewnątrz 26 litrowej obudowy udało się uzyskać maksymalny zakres dynamiki, głęboki i mocny bas oraz precyzyjne niskie tony.                                             
A.C.T. One Evolution są najnowszym wcieleniem oryginalnego projektu kolumn A.C.T. który powstał 20 lat temu. Wprowadzone na rynek w 1995 roku, A.C.T. One były jak na swoje czasy rewolucyjną konstrukcją, a ich pochyła górna ścianka stała się pierwszym tego rodzaju projektem w historii. Konstrukcja najnowszego modelu świadczy o ewolucji koncepcji, która w logiczny sposób prowadzi do osiągnięcia tego co niemożliwe – perfekcji. 

Pomimo niezaprzeczalnych nawiązań do klasycznego projektu A.C.T. nowe One Evolution są bezsprzecznie członkiem coraz liczniejszej rodziny kolumn z serii Geometry. Wizualne nawiązania do wcześniejszych modeli widać na przykład w kształcie nóżek i podkładek pod kolce. Podobnie jak w modelu Cardinal i Endeavour terminal umożliwiający podłączenie kabli głośnikowych został umieszczony pod cokołem.
 
Dostępne w wykończeniach:
 • black carbon, silk black - standard
 • satin natural cherry, satin maple, oak - za dopłatą 6000 PLN/szt
 • birds eye maple gloss, burr walnut gloss, red tulip gloss, red birds eye gloss,walnut gloss, ebonised walnut gloss, zebrano gloss - za dopłatą 6000 PLN/szt
 • metal white gloss - za dopłatą 6000 PLN/sztSpecyfikacja A.C.T. One Evolution:
 • Skuteczność: 89 dB
 • Impedancja nominalna: 6 Ω nominalna, 4 Ω minimalna
 • Pasmo przenoszenia: 34 Hz – 30 kHz
 • Zalecana moc wzmacniacza: minimum 100W/kanał
 • Wymiary (S x W x G): 22,5 x 119 x 40 cm
 • Objętość: 46l/szt.
 • Waga: 46 kg/szt.

alt

Wilson BeneschZałożona w 1989 roku, należąca do Craig Milnes i Christiny Milnes, Wilson Benesch jest uznaną na całym świecie marką, projektującą i produkującą luksusowe produkty audio domowego użytku. Firma położona w Sheffield, South Yorkshire, jest dziś wysoce zoptymalizowanym i pionowo dopasowanym producentem i konstruktorem, składającym się z zespołu wysoko wykwalifikowanych rzemieślników, projektantów i inżynierów.

W 1989 roku zakładowy rachunek bankowy otworzył się w wysokości zaledwie 25 000 funtów. W ciągu 12 miesięcy spółka przeznaczyła znaczną część tych środków na swój pierwszy projekt badawczo-rozwojowy, który został sfinansowany w wysokości 25 000 funtów z brytyjskiego rządu za pośrednictwem Departamentu Handlu i Przemysłu (DTi).

Rezultatem tego projektu badawczo-rozwojowego był wielokrotnie nagradzany produkt, który sprawił, że firma znajduje się w czołówce firm audio wysokiej klasy i tym samym zapewniło firmie Wilson Benech pozycję jednego z najbardziej renomowanych partnerów importowych na świecie. Produktem tym byłWilson Benesch Turntable oraz zaawansowana technologia kompozytów A.C.T. One Tonearm.
 

Filozofia Wilson Benesch

Muzyka jest formą sztuki. Od brzmienia po ciszę; prosty, pojedynczy instrument, po pełną orkiestrę, muzyka jest zdolna do przemiany, upliftowania i emocjonalnego poruszenia jak żadna inna forma sztuki. Muzyka jest językiem globalnym; przekracza wiek, pochodzenie etniczne, kulturę i klasę. Muzyka odgrywa kluczową rolę w naszej kulturze od zarania dziejów człowieka, przez całą naszą ewolucję. Potrafi połączyć nas z naszymi przodkami, opisując rozwój ludzki, dokumentując postęp i być może najwierniej oddając ludzką kondycję według czasu. W każdym sensie jest to wspólny dokument ludzkości, który może być przekształcany, próbkowany, improwizowany i przywoływany zgodnie z pokoleniem czasu.

 

Naszą misją jest umożliwienie dostępu do tej formy sztuki, odsłaniając każdy szczegół, niuans i barwę czasową nagranego artysty poprzez światowe ostateczne, referencyjne produkty audio. Poprzez iteracyjny proces projektowania, wsparty ambitnymi programami badawczymi i rozwojowymi, Wilson Benesch przybliża Cię do artysty.

✅ Kolumna podłogowa jak sama nazwa wskazuje przeznaczona jest do ustawienia na podłodze i nagłośnienia pomieszczeń powyżej 18m2.
Z uwagi na swoją kubaturę skrzyni, powierzchnię większą od klasycznego monitora podstawkowego, prezentuje znacznie większy zakres basu, co przekłada się na pełniejsze wypełnienie dźwiękiem w zakresie uzupełnienia całego pasma.
Kolumna podłogowa wykonana jest zwykle w konstrukcji otwartej, z portem wentylowania skierowanym do przodu lub tyłu oraz zamknięta, która jest lekarstwem na niedociągnięcia akustyki pomieszczenia. Konstrukcja zamknięta kolumny podłogowej jest niezwykle skomplikowana i tym samym droższa w produkcji, jednak ostatecznie w klasycznym domowym pokoju odsłuchowym może stanowić rozwiązanie szyte na miarę.

✅ Stosowania jest zarówno w profesjonalnych systemach stereo jak i wielokanałowych systemach kina domowego jako głośniki frontowe odgrywające najważniejszą rolę w systemie kinowym.
 

Kolumna głośnikowa podstawą dobrego brzmienia


Obudowy niejednokrotnie wykonane są z takich materiałów jak marmur, szkło lub różnego rodzaju włókna węglowe, jednak są to rozwiązania bardzo kosztowne, nie tylko pod względem wartości materiału, z jakiego wykonana jest obudowa kolumny.


Dobrze skonfigurowany system audio to taki, którego jakość w równym stopniu determinują trzy elementy: kolumny, źródło dźwięku i wzmacniacz. Zwyczajowo została przyjęta reguła podobnych cen. Po 30% wartości przypada na kolumny, wzmacniacz i źródło, 10% to okablowania. Już w tym miejscu musimy obalić ten mit. W takim razie, gdzie leży granica optymalnego podziału kosztów zakupu? Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, musimy pamiętać o kilku zaleceniach ogólnych. Bezwzględnie pierwszą i najważniejszą zasadą jest rozpoczęcie budowy sytemu od zakupu kolumn, ponieważ to one, wraz z naszym pomieszczeniem, w największym stopniu wpływają na brzmienie i jakość dźwięku zestawu audio. Kolumny droższe nie muszą być wcale lepsze. Pamiętajmy również, że na każdym etapie poszukiwań kolumn warto robić bezpośrednie porównanie, nie ograniczając się wyłącznie do urządzeń w określonej cenie. I to właśnie na doborze odpowiednich kolumn skupimy się w tym artykule.
 

Budowa i design kolumny głośnikowej


Większość z nas jest wzrokowcami. Duża część producentów wykorzystuje ten fakt przy tworzeniu designu kolumn. Obudowy niejednokrotnie wykonane są z takich materiałów jak marmur, szkło lub różnego rodzaju włókna węglowe, jednak są to rozwiązania bardzo kosztowne, nie tylko pod względem wartości materiału, z jakiego wykonana jest obudowa kolumny, ale przede wszystkim z uwagi na właściwości akustyczne danego materiału. Weźmy na przykład fortepian, kontrabas, skrzypce – dlaczego wykonane są z drewna? Odpowiedź jest oczywista. To właśnie drewno jest najlepszym materiałem do stworzenia idealnego instrumentu. Pamiętajmy, że kolumna głośnikowa nie jest niczym innym jak instrumentem przetwarzającym impuls elektryczny w dźwięk. Oczywiście, gatunek drewna nie jest obojętny dla wartości akustycznej, stąd wielu producentów stosuje jego szlachetne gatunki. Jednak nadal najczęściej wykorzystywanym materiałem jest płyta MDF pokrywana fornirem lub naturalną okleiną. Patrząc na kolumnę, często instynktownie wyobrażamy sobie jej brzmienie. Bierzemy pod uwagę wiele czynników, jednak najważniejszym z nich jest wygląd samego głośnika. W Polsce panuje kult pewnych wybranych marek głośników. Utarła się zasada, że przetworniki proponowane przez jednego ze skandynawskich producentów są „idealne”, a kolumny zbudowane w ich oparciu są wręcz mistrzostwem świata. Ten schemat myślenia jest jednak błędny. Zakłada on, iż najważniejszym elementem, jaki powinniśmy brać pod uwagę przy satysfakcji z odsłuchu, jest jakość użytych głośników.
To banalne uproszczenie wynika z naszej niewiedzy.

alt
 

Preferencje


Wybierając odpowiednie kolumny głośnikowe, musimy wziąć pod uwagę swoje preferencje muzyczne. Pamiętajmy, że głośniki wysokotonowe wstęgowe oraz miękkie kopułki tekstylne charakteryzują się dosyć miękkim jedwabnym brzmieniem w zakresie wysokich tonów, co zdecydowanie sprzyja gatunkom muzycznym takim jak: muzyka klasyczna, pop i gatunki pochodne od jazzu. Wielu producentów stosuje również kopułki metalowe, których natura jest nieco ostrzejsza, właściwa głównie dla muzyki rockowej oraz tzw. cięższego brzmienia.

 

Historia głośnika

Pierwszym głośnikiem był auxetophon, który został wynaleziony w 1898r. w Londynie przez Horacego Shorta. Głośnik ten miał swój debiut w 1900 r. na Wystawie Paryskiej.
Jego zadaniem było fonograficzne nadanie arii operowej z Wieży Eiffla. Maszyna była poruszana sprężonym powietrzem i podobno słychać ją było w całym Paryżu. Pierwszy dictograph – czyli głośnik elektryczny, prototyp większości dzisiejszych systemów, został skonstruowany w 1906 r., przez Millera Reese’a Hutchinsona i Kelly’ego Tunera. Elektrycznych głośników użyto publicznie po raz pierwszy we wrześniu 1912 r., kiedy firma Bell Telephone Co. we współpracy z Western Electric zainstalowała dwa chłodzone wodą nadajniki głośnikowe, induktor i dziesięć głośników w teatrze Olympic w Chicago. Ich zadaniem było wzmacnianie głosu ze sceny, ale przede wszystkim transmitowały na widownię efekty dźwiękowe spoza niej. Jako element systemu nagłaśniającego głośnik został zastosowany po raz pierwszy na początku 1913 r., kiedy gubernator stanu Oklahoma wygłosił mowę transmitowaną dla 345 osób odległych o 122 mile od miejsca nadawania. Głośnik magnetoelektryczny, który przypomina dzisiejsze modele został opatentowany w 1924 r. przez C.W. Rice’a i E.W. Kellog’a z firmy General Electric. Przełom polegał na wykorzystaniu magnesu, ruchomej cewki i membrany. Pierwsze kolumny, czyli głośniki zamknięte w obudowie opatentowano dopiero w 1958 r.
 

Monitor czy podłogówka


Często borykamy się z problemem wyboru między kolumną podstawkową, a podłogową. Panuje ogólne przekonanie, że do mniejszych pomieszczeń powinniśmy wybierać kolumny podstawkowe ze względu na ich wielkość. Zasada ta może mieć zastosowanie tylko w pomieszczeniach o powierzchni poniżej 10 m2. Nie każda kolumna podłogowa ma większą objętość wewnętrzną od typowych monitorów ze względu na swoją nietypową konstrukcję. Podłogówki czasem posiadają półkę ograniczającą objętość wewnętrzną do kilku litrów. Pamiętajmy, że decydując się na zakup monitorów, decydujemy się również na zakup podstawek, które niejednokrotnie zajmują dużo więcej miejsca niż kolumny podłogowe. Błędem jest postawienie monitorów na półce w regale. Specjalistyczne podstawki są zaprojektowane tak, aby separowały
kolumnę od podłoża, a nie współbrzmiały z nim, jak to ma miejsce w przypadku wspomnianej półki.
 

Bass-reflex


Tor bass-reflexu również nie jest obojętny. Co prawda zdarzają się konstrukcje zamknięte, jednak szkoda, że tak rzadko, bo tego typu kolumna lepiej radzi sobie z kontrolą basu. Większość kolumn jest konstrukcji otwartej, a ich port bass-reflexu skierowany jest do przodu, w podłogę lub do tyłu. W ustawieniu kolumn, zarówno tych pierwszych, jak i drugich, nie należy się specjalnie obawiać przesunięcia ich blisko ściany, jednak wentylowanie z tyłu wymusza minimalną odległość 30 cm od ściany.

alt
 

Akustyka pokoju / pomieszczenia


Akustyka pomieszczenia odgrywa bardzo istotną rolę w odbiorze dźwięku przez słuchacza. W nowoczesnych pomieszczeniach, o dużych, marmurowych, płaskich i szklanych powierzchniach, pozbawionych miękkich wykończeń, tworzą się fale stojące, powodując w ten sposób liczne niepożądane odbicia dźwięku, w szczególności basu, co daje efekt chaosu dźwiękowego. Tego rodzaju właściwości akustyczne nie są najlepszą przesłanką do zakupu sprzętu muzycznego, zwłaszcza takiego z najwyższej półki.
Pamiętajmy jednak, że istnieją sposoby pozwalające dostosować do odsłuchu każde wnętrze. Oprócz rozwiązań specjalistycznych – dobieranych przez fachowców do konkretnego pomieszczenia, można zastosować również sposoby „domowe”. Materiałowe obicia mebli wypoczynkowych, zasłony, książki – to tylko niektóre elementy pochłaniające dźwięki i zapobiegające niepożądanemu rozprzestrzenianiu się fal akustycznych, a tym samym sprzyjające odkrywaniu nowego brzmienia znanych już nam płyt.


Jak słusznie zauważyłeś czynników przy wyborze odpowiedniej kolumny głośnikowej jest wiele. Powierz nam ekspertyzę w tej dziedzinie, skorzystaj z naszego doświadczenia.

Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię produktu, gdyż każdy może być recenzentem, Ty również!

Pozostałe produkty z kategorii
Tannoy Turnberry GR

Tannoy Turnberry GR

12 000,00 zł
ATC SCM40

ATC SCM40

11 745,00 zł


altBudujesz system muzyczny?

Szukasz doskonałych kolumn..., wzmacniacza..., odtwarzacza...?
 

Kupuj z głową! Najniższa cena to nie wszystko!

alt

Służymy wiedzą i doświadczeniem, popartym latami praktyk.

U nas otrzymasz fachową ekspertyzę, bez "nabijania w butelkę".
 
alt
Cenimy twój czas i pieniądze.
 
Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

 
alt
© K2 Audio 2021 | WARSZAWA - KATOWICE - KRAKÓW | znaki towarowe należą do ich właścicieli
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl