wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Głośniki / Kolumny » Kolumny Podłogowe » Wilson Benesch SQUARE FIVE
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.  

Producenci
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 
Ankieta

Czy podoba Ci się nasz sklep?

 • Tak, bardzo!
 • Średnio na jeża
 • Jest kiepski

Chmura tagów
Waluta
 • Vincent SV-237mk
 • Transparent - Audiofilska Biżuteria
 • Magnat Transplus 1500
 • McIntosh MC2152
Wilson Benesch SQUARE FIVEWilson Benesch SQUARE FIVEWilson Benesch SQUARE FIVEWilson Benesch SQUARE FIVEWilson Benesch SQUARE FIVEWilson Benesch SQUARE FIVEWilson Benesch SQUARE FIVEWilson Benesch SQUARE FIVE
Wilson Benesch SQUARE FIVEWilson Benesch SQUARE FIVEWilson Benesch SQUARE FIVEWilson Benesch SQUARE FIVEWilson Benesch SQUARE FIVEWilson Benesch SQUARE FIVEWilson Benesch SQUARE FIVEWilson Benesch SQUARE FIVE
Nasz hitDarmowa dostawa

Wilson Benesch SQUARE FIVE

WILSON BENESCH

Dostępność: Wycofany ze sprzedaży

Koszt wysyłki: od 0,00 zł Dostępne formy wysyłki dla oglądanego produktu:Kurier - 0,00 zł
Odbiór osobisty - 0,00 zł
Transport indywidualny K2audio - 0,00 zł

Stan produktu: Nowy

Gwarancja: 24 miesiące, realizowana przez autoryzowany centralny serwis.

Kolor wykończenia
Black
Black
Cherry
Cherry
Walnut
Walnut
Oak
Oak
Maple
Maple
Zebrano
Zebrano
White Piano
White Piano
Black Piano
Black Piano

Cena: 22 500,00 zł

Produkt chwilowo niedostępny w sprzedaży

dodaj do schowka

Cena produktu zmienia się w zależności od zakupionej ilości produktów - zobacz szczegóły.

 • Opis produktu
 • marka Wilson Benesch
 • Zastosowanie
 • Recenzje produktu (0)

Wilson Benesch SQUARE FIVE

Znakomita, 4 drożna kolumna podłogowa

Flagowy model zestawów głośnikowych Wilson Benesch z serii Square nosi nazwę Five, oznaczającą zastosowanie aż pięciu przetworników w każdej z poszczególnych kolumn.

Square Five to jednocześnie najwyższy w podstawowej serii głośników Wilson Benech Square i zarazem wyjątkowy 4-drożny model podłogowy, który zapewnia topologię jednostek napędowych bezpośrednio z flagowego głośnika w naszej historii.

,,...gdyby Square Five powstawały bez oparcia w technologiach zaczerpniętych od wyższych modeli kolumn Wilson Benesch, to boję się myśleć ile musiałyby kosztować. Te kolumny są czymś więcej niż okazją, to pod każdym względem prawdziwa oferta roku"
 - Roy Gregory, The Audiobeat


Square Five to oszałamiający, pełnozakresowy głośnik wolnostojący z błyszczącym technologicznym dopełnieniem i hipnotyzującą wydajnością, która pasuje do najwyższej  klasy, pod każdym względem.

Square Five

Square Five wykorzystuje pięć głośników w dość nietypowy sposób. Trzy z nich są zamontowane na przedniej ściance i tworzą zespół o firmowej nazwie ,,Troika". Wysokotonowy, 25-milimetrowy głośnik firmy Scanspeak został zapożyczony z referencyjnego modelu Chimera. Zamontowano go dokładnie w akustycznym centrum układu ,,Troika", pomiędzy średniotonowym 17-centymetrowym głośnikiem Tactic oraz niskotonowym 17-centymetrowym głośnikiem Tactic.
Obydwa głośniki Tactic są filtrowane mechanicznie. Na spodniej ściance kolumn znajduje się 17-centymetrowy głośnik basowy, który razem z drugim, takim samym głośnikiem umieszczonym wewnątrz obudowy, tworzą parę dwóch przetworników elektroakustycznych pracujących w rzadko spotykanej konfiguracji izobarycznej.

Jednym słowem, system Trojka widzi głośnik wysokotonowy umieszczony centralnie pomiędzy dwoma jednostkami napędowymi Tactic; jeden odpowiada za dolny a drugi za górny zakres częstotliwości środkowych, tworząc eteryczną, realistyczną scenę dźwiękową.

Square Five jest wyposażony w cztery jednostki napędowe z serii Tactic Drive Wilson Benesch, rozmieszczone w innowacyjnych układach topologicznych, aby zapewnić dynamiczny, doskonale zintegrowany dźwięk z częstotliwością 34 Hz ​​- 24 kHz.

Technologiami, które stawiają Square 5 znacznie przed konkurencją, są system Trojka i napęd Isobaric. Obydwie technologie zostały dopracowane i opracowane w ramach projektu Cardinal R&D i bezpośrednio usadowione w nowym głośniku Square Five.


alt

Dla basu, Wilson Benesch wdrożył Isobaric Drive System składający się z dwóch głośników basowych, aby zapewnić najlepszy dźwięk, uderzenie, dynamikę i całkowitą kontrolę za pomocą jednostek napędowych Tactic. Oprócz tego na tylnej ścianie kolumny znajduje się też membrana bierna pracująca wraz z głośnikiem Tactic.

Konstrukcja Square Five pozwala końcówkom mocy na bezpośrednią kontrolę pracy membran głośnikowych z zachowaniem wymaganej dynamiki ich pracy. Brak jakichkolwiek elementów filtrujących pracę przetworników średniotonowych gwarantuje przejrzystą jakość dźwięku, wolną do zniekształceń fazowych lub podkolorowań występujących nawet przy zastosowaniu najdroższych komponentów zwrotnicy. Uzyskany dźwięk jest bliższy rzeczywistego brzmienia, w większym stopniu, niż w jakimkolwiek innym znanym pasywnym rozwiązaniu.  

Obudowy Square Five zaprojektowano w celu eliminacji wewnętrznych szumów i podkolorowań.  Zastosowano wewnętrzne wręgi wykonane z włókna węglowego, które doskonale usztywniają konstrukcję kolumn. Powyższe rozwiązania umożliwiają długie odsłuchy bez uczucia zmęczenia lub bez potrzeby zmniejszania natężenia dźwięku celem usłyszenia wszystkich szczegółów.

Podstawa Square Five została wykonana z pojedynczego, 15 kilogramowego kawałka aluminium, co świadczy o dużej solidności wykonania przy masie całkowitej 47kg dla każdej z kolumn.

Kolce montowane do podstawy są takie same jak te stosowane w modelu ACT60. Następnym ciekawym rozwiązaniem technologicznym jest zamontowanie na tylnej ściance kolumn membrany biernej współpracującej wraz z głośnikiem Tactic.

Obudowa Square 5

Szeroka gamą fornirów z naturalnego drewna z wykończeniami o wysokim połysku, sprawiają że nie ma innego podobnego high-endowego brytyjskiego produktu jak Square Five.

Do wyboru mamy kilka wersji wykończenia w wysokim połysku (piano black, white, red birds eye, birds eye maple, burr walnut, ebonised walnut, zebrano) i kilka wersji satynowych (natural cherry, maple, oak). 

Specyfikacja SQUARE FIVE:
 • Konstrukcja: 4 drożna z dodatkową membraną bierną w tylnej części obudowy
 • Przetworniki: 1 x 25mm  wysokotonowy jedwabna kopułka Scanspeak, 2 x 170mm średniotonowy Wilson Benesch Tactic,  2 x 170mm ( 7") basowy Wilson Benesch Tactic, pracujący w konfiguracji Isobaric 
 • Wewnętrzne okablowanie wykonane z posrebrzanej miedzi.
 • Gniazda głośnikowe: wykonane z rodowanej miedzi umożliwiające bi-wiring.
 • Charakterystyka częstotliwości (Hz): 34-24000 (+/-2dB)
 • Efektywność (dB): 87 (2.83V/1m)
 • Impedancja: 6Ω (min: 4Ω)
 • Rekomendowana moc: minimum 100W
 • Wymiary (SxGxW): 200x255x1115 mm
 • Objętość: 32,5l/szt.
 • Waga: 47kg/szt.

Wilson BeneschZałożona w 1989 roku, należąca do Craig Milnes i Christiny Milnes, Wilson Benesch jest uznaną na całym świecie marką, projektującą i produkującą luksusowe produkty audio domowego użytku. Firma położona w Sheffield, South Yorkshire, jest dziś wysoce zoptymalizowanym i pionowo dopasowanym producentem i konstruktorem, składającym się z zespołu wysoko wykwalifikowanych rzemieślników, projektantów i inżynierów.

W 1989 roku zakładowy rachunek bankowy otworzył się w wysokości zaledwie 25 000 funtów. W ciągu 12 miesięcy spółka przeznaczyła znaczną część tych środków na swój pierwszy projekt badawczo-rozwojowy, który został sfinansowany w wysokości 25 000 funtów z brytyjskiego rządu za pośrednictwem Departamentu Handlu i Przemysłu (DTi).

Rezultatem tego projektu badawczo-rozwojowego był wielokrotnie nagradzany produkt, który sprawił, że firma znajduje się w czołówce firm audio wysokiej klasy i tym samym zapewniło firmie Wilson Benech pozycję jednego z najbardziej renomowanych partnerów importowych na świecie. Produktem tym byłWilson Benesch Turntable oraz zaawansowana technologia kompozytów A.C.T. One Tonearm.
 

Filozofia Wilson Benesch

Muzyka jest formą sztuki. Od brzmienia po ciszę; prosty, pojedynczy instrument, po pełną orkiestrę, muzyka jest zdolna do przemiany, upliftowania i emocjonalnego poruszenia jak żadna inna forma sztuki. Muzyka jest językiem globalnym; przekracza wiek, pochodzenie etniczne, kulturę i klasę. Muzyka odgrywa kluczową rolę w naszej kulturze od zarania dziejów człowieka, przez całą naszą ewolucję. Potrafi połączyć nas z naszymi przodkami, opisując rozwój ludzki, dokumentując postęp i być może najwierniej oddając ludzką kondycję według czasu. W każdym sensie jest to wspólny dokument ludzkości, który może być przekształcany, próbkowany, improwizowany i przywoływany zgodnie z pokoleniem czasu.

 

Naszą misją jest umożliwienie dostępu do tej formy sztuki, odsłaniając każdy szczegół, niuans i barwę czasową nagranego artysty poprzez światowe ostateczne, referencyjne produkty audio. Poprzez iteracyjny proces projektowania, wsparty ambitnymi programami badawczymi i rozwojowymi, Wilson Benesch przybliża Cię do artysty.

✅ Kolumna podłogowa jak sama nazwa wskazuje przeznaczona jest do ustawienia na podłodze i nagłośnienia pomieszczeń powyżej 18m2.
Z uwagi na swoją kubaturę skrzyni, powierzchnię większą od klasycznego monitora podstawkowego, prezentuje znacznie większy zakres basu, co przekłada się na pełniejsze wypełnienie dźwiękiem w zakresie uzupełnienia całego pasma.
Kolumna podłogowa wykonana jest zwykle w konstrukcji otwartej, z portem wentylowania skierowanym do przodu lub tyłu oraz zamknięta, która jest lekarstwem na niedociągnięcia akustyki pomieszczenia. Konstrukcja zamknięta kolumny podłogowej jest niezwykle skomplikowana i tym samym droższa w produkcji, jednak ostatecznie w klasycznym domowym pokoju odsłuchowym może stanowić rozwiązanie szyte na miarę.

✅ Stosowania jest zarówno w profesjonalnych systemach stereo jak i wielokanałowych systemach kina domowego jako głośniki frontowe odgrywające najważniejszą rolę w systemie kinowym.
 

Kolumna głośnikowa podstawą dobrego brzmienia


Obudowy niejednokrotnie wykonane są z takich materiałów jak marmur, szkło lub różnego rodzaju włókna węglowe, jednak są to rozwiązania bardzo kosztowne, nie tylko pod względem wartości materiału, z jakiego wykonana jest obudowa kolumny.


Dobrze skonfigurowany system audio to taki, którego jakość w równym stopniu determinują trzy elementy: kolumny, źródło dźwięku i wzmacniacz. Zwyczajowo została przyjęta reguła podobnych cen. Po 30% wartości przypada na kolumny, wzmacniacz i źródło, 10% to okablowania. Już w tym miejscu musimy obalić ten mit. W takim razie, gdzie leży granica optymalnego podziału kosztów zakupu? Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, musimy pamiętać o kilku zaleceniach ogólnych. Bezwzględnie pierwszą i najważniejszą zasadą jest rozpoczęcie budowy sytemu od zakupu kolumn, ponieważ to one, wraz z naszym pomieszczeniem, w największym stopniu wpływają na brzmienie i jakość dźwięku zestawu audio. Kolumny droższe nie muszą być wcale lepsze. Pamiętajmy również, że na każdym etapie poszukiwań kolumn warto robić bezpośrednie porównanie, nie ograniczając się wyłącznie do urządzeń w określonej cenie. I to właśnie na doborze odpowiednich kolumn skupimy się w tym artykule.
 

Budowa i design kolumny głośnikowej


Większość z nas jest wzrokowcami. Duża część producentów wykorzystuje ten fakt przy tworzeniu designu kolumn. Obudowy niejednokrotnie wykonane są z takich materiałów jak marmur, szkło lub różnego rodzaju włókna węglowe, jednak są to rozwiązania bardzo kosztowne, nie tylko pod względem wartości materiału, z jakiego wykonana jest obudowa kolumny, ale przede wszystkim z uwagi na właściwości akustyczne danego materiału. Weźmy na przykład fortepian, kontrabas, skrzypce – dlaczego wykonane są z drewna? Odpowiedź jest oczywista. To właśnie drewno jest najlepszym materiałem do stworzenia idealnego instrumentu. Pamiętajmy, że kolumna głośnikowa nie jest niczym innym jak instrumentem przetwarzającym impuls elektryczny w dźwięk. Oczywiście, gatunek drewna nie jest obojętny dla wartości akustycznej, stąd wielu producentów stosuje jego szlachetne gatunki. Jednak nadal najczęściej wykorzystywanym materiałem jest płyta MDF pokrywana fornirem lub naturalną okleiną. Patrząc na kolumnę, często instynktownie wyobrażamy sobie jej brzmienie. Bierzemy pod uwagę wiele czynników, jednak najważniejszym z nich jest wygląd samego głośnika. W Polsce panuje kult pewnych wybranych marek głośników. Utarła się zasada, że przetworniki proponowane przez jednego ze skandynawskich producentów są „idealne”, a kolumny zbudowane w ich oparciu są wręcz mistrzostwem świata. Ten schemat myślenia jest jednak błędny. Zakłada on, iż najważniejszym elementem, jaki powinniśmy brać pod uwagę przy satysfakcji z odsłuchu, jest jakość użytych głośników.
To banalne uproszczenie wynika z naszej niewiedzy.

alt
 

Preferencje


Wybierając odpowiednie kolumny głośnikowe, musimy wziąć pod uwagę swoje preferencje muzyczne. Pamiętajmy, że głośniki wysokotonowe wstęgowe oraz miękkie kopułki tekstylne charakteryzują się dosyć miękkim jedwabnym brzmieniem w zakresie wysokich tonów, co zdecydowanie sprzyja gatunkom muzycznym takim jak: muzyka klasyczna, pop i gatunki pochodne od jazzu. Wielu producentów stosuje również kopułki metalowe, których natura jest nieco ostrzejsza, właściwa głównie dla muzyki rockowej oraz tzw. cięższego brzmienia.

 

Historia głośnika

Pierwszym głośnikiem był auxetophon, który został wynaleziony w 1898r. w Londynie przez Horacego Shorta. Głośnik ten miał swój debiut w 1900 r. na Wystawie Paryskiej.
Jego zadaniem było fonograficzne nadanie arii operowej z Wieży Eiffla. Maszyna była poruszana sprężonym powietrzem i podobno słychać ją było w całym Paryżu. Pierwszy dictograph – czyli głośnik elektryczny, prototyp większości dzisiejszych systemów, został skonstruowany w 1906 r., przez Millera Reese’a Hutchinsona i Kelly’ego Tunera. Elektrycznych głośników użyto publicznie po raz pierwszy we wrześniu 1912 r., kiedy firma Bell Telephone Co. we współpracy z Western Electric zainstalowała dwa chłodzone wodą nadajniki głośnikowe, induktor i dziesięć głośników w teatrze Olympic w Chicago. Ich zadaniem było wzmacnianie głosu ze sceny, ale przede wszystkim transmitowały na widownię efekty dźwiękowe spoza niej. Jako element systemu nagłaśniającego głośnik został zastosowany po raz pierwszy na początku 1913 r., kiedy gubernator stanu Oklahoma wygłosił mowę transmitowaną dla 345 osób odległych o 122 mile od miejsca nadawania. Głośnik magnetoelektryczny, który przypomina dzisiejsze modele został opatentowany w 1924 r. przez C.W. Rice’a i E.W. Kellog’a z firmy General Electric. Przełom polegał na wykorzystaniu magnesu, ruchomej cewki i membrany. Pierwsze kolumny, czyli głośniki zamknięte w obudowie opatentowano dopiero w 1958 r.
 

Monitor czy podłogówka


Często borykamy się z problemem wyboru między kolumną podstawkową, a podłogową. Panuje ogólne przekonanie, że do mniejszych pomieszczeń powinniśmy wybierać kolumny podstawkowe ze względu na ich wielkość. Zasada ta może mieć zastosowanie tylko w pomieszczeniach o powierzchni poniżej 10 m2. Nie każda kolumna podłogowa ma większą objętość wewnętrzną od typowych monitorów ze względu na swoją nietypową konstrukcję. Podłogówki czasem posiadają półkę ograniczającą objętość wewnętrzną do kilku litrów. Pamiętajmy, że decydując się na zakup monitorów, decydujemy się również na zakup podstawek, które niejednokrotnie zajmują dużo więcej miejsca niż kolumny podłogowe. Błędem jest postawienie monitorów na półce w regale. Specjalistyczne podstawki są zaprojektowane tak, aby separowały
kolumnę od podłoża, a nie współbrzmiały z nim, jak to ma miejsce w przypadku wspomnianej półki.
 

Bass-reflex


Tor bass-reflexu również nie jest obojętny. Co prawda zdarzają się konstrukcje zamknięte, jednak szkoda, że tak rzadko, bo tego typu kolumna lepiej radzi sobie z kontrolą basu. Większość kolumn jest konstrukcji otwartej, a ich port bass-reflexu skierowany jest do przodu, w podłogę lub do tyłu. W ustawieniu kolumn, zarówno tych pierwszych, jak i drugich, nie należy się specjalnie obawiać przesunięcia ich blisko ściany, jednak wentylowanie z tyłu wymusza minimalną odległość 30 cm od ściany.

alt
 

Akustyka pokoju / pomieszczenia


Akustyka pomieszczenia odgrywa bardzo istotną rolę w odbiorze dźwięku przez słuchacza. W nowoczesnych pomieszczeniach, o dużych, marmurowych, płaskich i szklanych powierzchniach, pozbawionych miękkich wykończeń, tworzą się fale stojące, powodując w ten sposób liczne niepożądane odbicia dźwięku, w szczególności basu, co daje efekt chaosu dźwiękowego. Tego rodzaju właściwości akustyczne nie są najlepszą przesłanką do zakupu sprzętu muzycznego, zwłaszcza takiego z najwyższej półki.
Pamiętajmy jednak, że istnieją sposoby pozwalające dostosować do odsłuchu każde wnętrze. Oprócz rozwiązań specjalistycznych – dobieranych przez fachowców do konkretnego pomieszczenia, można zastosować również sposoby „domowe”. Materiałowe obicia mebli wypoczynkowych, zasłony, książki – to tylko niektóre elementy pochłaniające dźwięki i zapobiegające niepożądanemu rozprzestrzenianiu się fal akustycznych, a tym samym sprzyjające odkrywaniu nowego brzmienia znanych już nam płyt.


Jak słusznie zauważyłeś czynników przy wyborze odpowiedniej kolumny głośnikowej jest wiele. Powierz nam ekspertyzę w tej dziedzinie, skorzystaj z naszego doświadczenia.

Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz swoją opinię produktu, gdyż każdy może być recenzentem, Ty również!

Podobne produkty
ATC SCM40

ATC SCM40

11 745,00 zł
ATC SCM40A

ATC SCM40A

21 495,00 zł
Pozostałe produkty z kategorii
Kudos Super 20A

Kudos Super 20A

10 800,00 zł
Magnat Quantum Signature

Magnat Quantum Signature

16 299,00 zł12 490,00 zł
Focal Chorus 714

Focal Chorus 714

2 099,00 zł
Klipsch Forte III

Klipsch Forte III

8 999,00 zł7 919,00 zł


altBudujesz system muzyczny?

Szukasz doskonałych kolumn..., wzmacniacza..., odtwarzacza...?
 

Kupuj z głową! Najniższa cena to nie wszystko!

alt

Służymy wiedzą i doświadczeniem, popartym latami praktyk.

U nas otrzymasz fachową ekspertyzę, bez "nabijania w butelkę".
 
alt
Cenimy twój czas i pieniądze.
 
Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

 
alt
© K2 Audio 2021 | WARSZAWA - KATOWICE - KRAKÓW | znaki towarowe należą do ich właścicieli
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl